• POWIATOWY KONKURS PIOSENKI LUDOWEJ

• We wtorek 9 kwietnia w Zespole Szkół nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Ludowej Niezapomniane Melodie. Wzięły w nim udział trzy nasze uczennice z klasy 7b, które bardzo dobrze się zaprezentowały. Ania Wielgosz stanęła na podium i zajęła 3. miejsce! Ania przepięknie zaśpiewała kołysankę "Był sobie król". Z kolei Gabrysia Węgłowska oraz Milena Cuch otrzymały za swoje występy wyróżnienia. Gratulujemy sukcesu naszym wokalistkom!

• KONCERT FILHARMONII NARODOWEJ

• W poniedziałek w naszej szkole miał miejsce kolejny koncert Filharmonii Narodowej, podczas którego nasi młodzi melomani mogli zobaczyć i posłuchać, jak muzyka spotyka się ze słowem mówionym. Bohaterem koncertu był Lis Witalis, który pomimo swojego pięknego wyglądu okazał się bardzo przebiegły. Aktor teatralny przy akompaniamencie pianina i fletu z wielką ekspresją opowiadał o przywarach takich jak żądza władzy czy kłamstwo, które, jak się okazało, cechowały Witalisa.

Uczniowie byli bardzo zasłuchani w opowieść i mogli z niej zaczerpnąć dużo życiowej mądrości.

• KONKURS PIOSENKI SMART VOICES

• Uczennice naszej szkoły Gabrysia Węgłowska i Ania Wielgosz z klasy 7b zakwalifikowały się do finału konkursu piosenki anglojęzycznej Smart Voices.

Dnia 4 kwietnia w Zamojskim Domu Kultury dziewczęta wzięły udział w trudnych wokalnych zmaganiach. Gabrysia zaśpiewała "Skyfall" Adele, natomiast Ania zaprezentowała utwór Duncana Laurence'a "Arcade". Mimo że nie stanęły na podium, dziewczyny wypadły świetnie i zdobyły nowe, niezapomniane doświadczenia wokalne.

Brawa dla naszych uzdolnionych uczennic!