• Aktualności

          • WYGRANA NASZYCH UCZNIÓW
            • WYGRANA NASZYCH UCZNIÓW

            • Miło jest nam poinformować, że dwóch uczniów a naszej szkoły zdobyło nagrody w literackicm konkursie "Cierpiący nauczycielem młodego człowieka" organizowanym przez Hospicjum Domowe Empatia Otwockiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej:

              Damian Balas z klasy IV c zdobył II miejsce a Marcin Mucha z klasy 8c otrzymał wyróżenienie. Gratulujemy zwycięzcom! Życzymy dalszych sukcesów!

          • BAŚNIOWA RODZINA W OBIEKTYWIE
            • BAŚNIOWA RODZINA W OBIEKTYWIE

            • OGÓLNOPOLSKI KONKURS „ BAŚNIOWA RODZINA W OBIEKTYWIE”

              Pod koniec września w naszej szkole został ogłoszony Ogólnopolski Konkurs „Baśniowa rodzina w obiektywie” dla uczniów klas 0-3. Konkurs zainicjowała Szkoła Podstawowa „Baśni polskiej” w Niedźwiadzie Dolnej z okazji Dnia Postaci z Bajek, który przypada na dzień 5 listopada.

              Uczestnicy konkursu mieli wykonać zdjęcie przedstawiające członków swojej rodziny w wybranej scenie
              i strojach z dowolnej baśni literackiej lub legendy.

              Konkursu nie był łatwy, ale mimo to zgłosiło się do niego czterech uczniów wraz ze swoimi rodzinami. Zdjęcia wysłane na konkurs były naprawdę imponujące o czym możecie przekonać się poniżej. Bardzo dziękuję rodzicom i dzieciom za tak duże zaangażowanie.

              Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki.

              Dlatego też, miło mi poinformować, że wśród naprawdę dużej ilości zdjęć nadesłanych z całej Polski nasz uczeń Stefan Michalik z klasy 2b wraz ze swoją rodziną zdobył WYRÓŻNIENIE!

              W konkursie wzięli również udział:

              Natalia Salamończyk klasa 1e,

              Natalia Stachurska klasa 1e,

              Gabriela Moch klasa 3a.

            • SZLACHETNA PACZKA 2021

            • Szkolny Klub Wolontariusza serdecznie zaprasza wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli do włączenia się w  tegoroczną edycję Szlachetniej Paczki . W tym roku  Ekipa Rudolfa, w której jest nasza szkoła, pomagamy Pani Weronice i jej rodzinie. Pomoc polega na zakupie produktów żywnościowych,  chemii i uzbieraniu pieniędzy na laptop. Do włączenia się do akcji zapraszamy klasy i osoby prywatne. Zgłoszenia mogą wysyłać wychowawcy, nauczyciele, rodzice, uczniowie. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami akcji w ogłoszeniu zamieszczonym w dzienniku librus.

              Szkolny Klub Wolontariusza

            • PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH

            •  

              Zaczytani z pasją

              Październik to od 2008 r. Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji
              w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Garwolinie zorganizowano kilka przedsięwzięć mających na celu zachęcenie uczniów do odwiedzania biblioteki oraz rozwijania zainteresowań czytelniczych.

              W wypożyczalni pojawił się „Koszyczek bibliotecznych życzeń”, do którego można było wkładać karteczki z propozycjami książek, które czytelnicy chcieliby znaleźć w bibliotece.

              Cała społeczność szkoły wzięła udział w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Do działań włączyli się: Pani Dyrektor Krystyna Antolak, nauczyciele, uczniowie, pracownicy administracji oraz rodzice. Jedni czytali samodzielnie, znajdując sobie miejsce na korytarzu szkolnym bądź w bibliotece, inni wspólnie oddawali się lekturze. Najmłodszym uczniom czytali nauczyciele oraz koleżanki i koledzy ze starszych klas.W ten sposób 28 października stał się w naszej szkole „zaczytanym czwartkiem”.

              W tym roku Miesiąc Bibliotek Szkolnych upływał pod hasłem „Baśnie i legendy z całego świata”, dlatego w naszej bibliotece została przygotowana gazetka tematyczna oraz zaprezentowano zbiory baśni i legend.

              W klasach pierwszych odbyły się zajęcia czytelnicze na temat: „Moje spotkanie z biblioteką”. Najmłodsi uczniowie mogli porozmawiać o roli biblioteki szkolnej, a także wykazać się znajomością baśni i legend. Pierwszoklasiści z ogromnym zaciekawieniem i zaangażowaniem brali udział w dyskusji oraz części zabawowej poświęconej baśniom i legendom. Na koniec zajęć wszyscy otrzymali karty czytelnika i − o ile czas pozwalał− mieli szansę wypożyczyć pierwszą książkę ze szkolnej biblioteki.

              Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej w ostatnim tygodniu października mieli okazję uczestniczyć w zajęciach organizowanych w bibliotece. Był to czas poświęconyna wspólne czytanie, rozmowy o książkach, zapoznanie z katalogiem naszej biblioteki oraz jej zbiorami, a także oglądanie filmu pt. „Jak powstaje książka”. Uczestnicy tych spotkań z wypiekami na twarzy poznawali szkolną bibliotekę i pytali, kiedy odbędą się kolejne zajęcia.

              8 października w czytelni odbył się Szkolny Turniej Rummikub, w którym udział wzięło kilkanaście osób. Wydarzenie mogło się odbyć dzięki współpracy z psychologiem szkolnym Panią Izabelą Tudek, a przede wszystkim − zaangażowanym uczniom z pasją.

              Mamy nadzieję, że dzięki podejmowanym działaniomuczniowie naszej szkoły zauważą, że biblioteka to przyjazne miejsce,natomiast „książki to (…) najlepsi przyjaciele; nie wyśmieją, nie zdradzą, a nauczą wiele”.

              Do biblioteki zapraszają nauczyciele bibliotekarze:
              Urszula Jaskólska-Szeląg i Marta Grykałowska