• Aktualności

     • WYGRANA NASZYCH UCZNIÓW
      • WYGRANA NASZYCH UCZNIÓW

      • Miło jest nam poinformować, że dwóch uczniów a naszej szkoły zdobyło nagrody w literackicm konkursie "Cierpiący nauczycielem młodego człowieka" organizowanym przez Hospicjum Domowe Empatia Otwockiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej:

       Damian Balas z klasy IV c zdobył II miejsce a Marcin Mucha z klasy 8c otrzymał wyróżenienie. Gratulujemy zwycięzcom! Życzymy dalszych sukcesów!

     • BAŚNIOWA RODZINA W OBIEKTYWIE
      • BAŚNIOWA RODZINA W OBIEKTYWIE

      • OGÓLNOPOLSKI KONKURS „ BAŚNIOWA RODZINA W OBIEKTYWIE”

       Pod koniec września w naszej szkole został ogłoszony Ogólnopolski Konkurs „Baśniowa rodzina w obiektywie” dla uczniów klas 0-3. Konkurs zainicjowała Szkoła Podstawowa „Baśni polskiej” w Niedźwiadzie Dolnej z okazji Dnia Postaci z Bajek, który przypada na dzień 5 listopada.

       Uczestnicy konkursu mieli wykonać zdjęcie przedstawiające członków swojej rodziny w wybranej scenie
       i strojach z dowolnej baśni literackiej lub legendy.

       Konkursu nie był łatwy, ale mimo to zgłosiło się do niego czterech uczniów wraz ze swoimi rodzinami. Zdjęcia wysłane na konkurs były naprawdę imponujące o czym możecie przekonać się poniżej. Bardzo dziękuję rodzicom i dzieciom za tak duże zaangażowanie.

       Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki.

       Dlatego też, miło mi poinformować, że wśród naprawdę dużej ilości zdjęć nadesłanych z całej Polski nasz uczeń Stefan Michalik z klasy 2b wraz ze swoją rodziną zdobył WYRÓŻNIENIE!

       W konkursie wzięli również udział:

       Natalia Salamończyk klasa 1e,

       Natalia Stachurska klasa 1e,

       Gabriela Moch klasa 3a.

      • SZLACHETNA PACZKA 2021

      • Szkolny Klub Wolontariusza serdecznie zaprasza wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli do włączenia się w  tegoroczną edycję Szlachetniej Paczki . W tym roku  Ekipa Rudolfa, w której jest nasza szkoła, pomagamy Pani Weronice i jej rodzinie. Pomoc polega na zakupie produktów żywnościowych,  chemii i uzbieraniu pieniędzy na laptop. Do włączenia się do akcji zapraszamy klasy i osoby prywatne. Zgłoszenia mogą wysyłać wychowawcy, nauczyciele, rodzice, uczniowie. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami akcji w ogłoszeniu zamieszczonym w dzienniku librus.

       Szkolny Klub Wolontariusza

      • PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH

      •  

       Zaczytani z pasją

       Październik to od 2008 r. Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji
       w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Garwolinie zorganizowano kilka przedsięwzięć mających na celu zachęcenie uczniów do odwiedzania biblioteki oraz rozwijania zainteresowań czytelniczych.

       W wypożyczalni pojawił się „Koszyczek bibliotecznych życzeń”, do którego można było wkładać karteczki z propozycjami książek, które czytelnicy chcieliby znaleźć w bibliotece.

       Cała społeczność szkoły wzięła udział w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Do działań włączyli się: Pani Dyrektor Krystyna Antolak, nauczyciele, uczniowie, pracownicy administracji oraz rodzice. Jedni czytali samodzielnie, znajdując sobie miejsce na korytarzu szkolnym bądź w bibliotece, inni wspólnie oddawali się lekturze. Najmłodszym uczniom czytali nauczyciele oraz koleżanki i koledzy ze starszych klas.W ten sposób 28 października stał się w naszej szkole „zaczytanym czwartkiem”.

       W tym roku Miesiąc Bibliotek Szkolnych upływał pod hasłem „Baśnie i legendy z całego świata”, dlatego w naszej bibliotece została przygotowana gazetka tematyczna oraz zaprezentowano zbiory baśni i legend.

       W klasach pierwszych odbyły się zajęcia czytelnicze na temat: „Moje spotkanie z biblioteką”. Najmłodsi uczniowie mogli porozmawiać o roli biblioteki szkolnej, a także wykazać się znajomością baśni i legend. Pierwszoklasiści z ogromnym zaciekawieniem i zaangażowaniem brali udział w dyskusji oraz części zabawowej poświęconej baśniom i legendom. Na koniec zajęć wszyscy otrzymali karty czytelnika i − o ile czas pozwalał− mieli szansę wypożyczyć pierwszą książkę ze szkolnej biblioteki.

       Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej w ostatnim tygodniu października mieli okazję uczestniczyć w zajęciach organizowanych w bibliotece. Był to czas poświęconyna wspólne czytanie, rozmowy o książkach, zapoznanie z katalogiem naszej biblioteki oraz jej zbiorami, a także oglądanie filmu pt. „Jak powstaje książka”. Uczestnicy tych spotkań z wypiekami na twarzy poznawali szkolną bibliotekę i pytali, kiedy odbędą się kolejne zajęcia.

       8 października w czytelni odbył się Szkolny Turniej Rummikub, w którym udział wzięło kilkanaście osób. Wydarzenie mogło się odbyć dzięki współpracy z psychologiem szkolnym Panią Izabelą Tudek, a przede wszystkim − zaangażowanym uczniom z pasją.

       Mamy nadzieję, że dzięki podejmowanym działaniomuczniowie naszej szkoły zauważą, że biblioteka to przyjazne miejsce,natomiast „książki to (…) najlepsi przyjaciele; nie wyśmieją, nie zdradzą, a nauczą wiele”.

       Do biblioteki zapraszają nauczyciele bibliotekarze:
       Urszula Jaskólska-Szeląg i Marta Grykałowska