Nawigacja

 • Rekrutacja do klas I na rok szkolny 2021/2022

  Rekrutacja do klas I na rok szkolny 2021/2022

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 rozpoczyna rekrutację uczniów do klas I w roku szkolnym 2021/2022.

  W związku z sytuacją epidemiologiczną skany/zdjęcia wypełnionych i podpisanych dokumentów rekrutacyjnych przyjmujemy również na adres skrzynki mailowej: 

  rekrutacja@zs5garwolin.pl

   

  Dokumenty dotyczące rekrutacji:

  • zgłoszenie dziecka Z OBWODU Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie [PDF] 

  lub

  • wniosek o przyjęcie dziecka SPOZA OBWODU Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie [PDF]

  oraz

  • ogólna klauzula informacyjna RODO dla rodziców kandydatów do PSP nr 5 w Garwolinie [PDF]

 • Razem na Święta - podziękowanie

  Podziękowanie za udział w III edycji akcji „Razem na Święta”.

 • SIUP - Numer 1 (62) do pobrania!

  SIUP - Numer 1 (62) do pobrania!

  Redakcja SIUP publikuje kolejny numer Szkolnego Informatora Uczniowskiego "Piątka". Do pobrania w wersji elektronicznej. Zapraszamy do lektury!

  PobierzSIUP-Nr1-62-grudzien-2020.pdf​​​​​​​

 • Wyjątkowe szkolne Jasełka.

  Wyjątkowe szkolne Jasełka.

  W tym wyjątkowym roku... wyjątkowe Jasełka.

  Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie życzy Uczniom i Rodzicom zdrowych, radosnych i rodzinnych Świąt oraz wielu Łask Bożych w Nowym Roku 2020.

  Zapraszamy do obejrzenia filmu ukrytego pod linkiem:

 • SZLACHETNA PACZKA

  SZLACHETNA PACZKA

  Serdecznie podziękowania za wsparcie akcji Szlachetna Paczka.W tym roku wyglądała ona nieco inaczej. Mimo trudności daliśmy radę wesprzeć Ekipę Rudolfa, jednoscześnie stając się jej częścią. W te święta kolejna osoba poczuje się zauważona i  ważna, to dzięki Wam- społęczności szkolnej z Piątki:).

   

   

 • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA 

  MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA 

  5 grudnia – dzień, który każdy wolontariusz powinien znać. Jest to data Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. W tym roku, obchodzimy go nieco inaczej. Szkolny Klub Wolontariusza klasy 8a przygotował dla was specjalne zadania oraz film. Zachęcam wszystkich do zapoznania się z tymi treściami. Kto wie, kiedy jakaś osoba zapyta was na ulicy kim jest wolontariusz, albo jakie cechy powinien posiadać. A teraz trochę histori: Rok 2001 został uznany przez ONZ jako Międzynarodowy Rok Wolontariatu, a rok 2011 jako Europejski Rok Wolontariatu. Przyczyniło się to do większego zainteresowania Polaków- lecz nie tylko - dobrowolną pomocą dla innych. Była to motywacja dla ludzi. Zrozumieli, że ich działania opłaciły się. Wolontariat w Polsce: Pierwsze wzmianki o wolontariacie w Polsce pojawiły się w 1990 roku. Z ogólnopolskich badań Stowarzyszenia Klon/Jawor z 2008 roku wynika, że blisko 4mln Polaków jest lub bywa wolontariuszem. Mimo to wolontariat jest w Polsce zjawiskiem znacznie mniej powszechnym, niż w krajach zachodnich, ale nadal się rozwija. Jednymi z bardziej rozpoznawalnych wolontariatów w Polsce są m.in. : WOŚP (Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy), Caritas oraz Szlachetna Paczka, w której nasza szkoła często bierze udział. Wolontariat to super sprawa. Jeśli lubisz pomagać – dołącz do nas!

   https://learningapps.org/display?v=pa52d4exc20

   https://learningapps.org/display?v=p6ifkd9ut20

  https://learningapps.org/display?v=p55v67t2520

  https://learningapps.org/display?v=pb0au69j520

   

   

   

 • Wyniki konkursu - Historia szkoły

  Wyniki konkursu - Historia szkoły

  W konkursie wzięło udział 418 osób. Biorąc pod uwagę to, że mamy nauczanie zdalne oraz to, że wczoraj były problemy z połączeniem internetowym (Librus, Teams) jest to bardzo dobry wynik. Zatem BARDZO DZIĘKUJEMY za tak liczny udział. Gratulujemy zwycięzcom. Wszyscy wymienieni zwycięzcy uzyskali maksymalną ilość punktów (32 pkt.)

  OTO NAJLEPSI W KATEGORIACH WIEKOWYCH:

  klasy 0 - III    

  Alicja Piętka

  Natasza Piętka

  Alicja Woder

  klasy IV - VI    

  Amelia Baran

  Mikołaj Więsław 

  Paulina Brzozowska

  klasy VII - VIII

  Jakub Brzozowski

  Emil Maśniak

  Nikodem Ozimek

  Rafał Trzmielewski

  Nagrody niebawem przyzna pani Dyrektor

  Dziękujemy również rodzicom, którzy wzięli udział w konkursie. Znają również bardzo dobrze historię szkoły - prawdopodobnie są absolwentami naszej szkoły.

  Pozdrawiam

  Jacek Zowczak

 • 43 LATA PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 5 IM. JANUSZA KORCZAKA W GARWOLINIE

  Zapraszamy do obejrzenia prezentacji przedstawiającej 43 lata funkcjonowania szkoły. Film można obejrzeć na całym ekranie, można także zatrzymywać obrazy by dokładniej przyjrzeć się zdjęciom lub przewinąć film do miejsca, które nas interesuje.

  Młodzież, dzieci oraz rodziców i nauczycieli w dniu Święta Szkoły zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie ze znajomości historii szkoły.

  Link do quizu

   

 • Wystawa bożonarodzeniowa

  Wystawa bożonarodzeniowa

  Jak co rok, tak i w tym, najmłodsi uczniowie naszej szkoły przygotowali piękne prace na  wystawę bożonarodzeniową. W oczekiwaniu na pojawienie się Gwiazdki uczniowie klas I-III, z nieocenioną pomocą rodziców,  stworzyli nastrojowe stroiki świąteczne, szopki i choinki. Patrzcie i podziwiajcie  jakie talenty mamy w naszej szkole.

  Z pozdrowieniami i serdecznymi życzeniami
  spokojnych, zdrowych i wesołych świąt

  Samorządzik Szkolny i opiekunki

  Aneta Szydłowska
  Monika Kondej
  Katarzyna Baran

 • Akcja "Szkoła pamięta" - podziękowanie MEN

  Szanowni Państwo Dyrektorzy, 

  W imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękuję za udział w akcji „Szkoła pamięta”. Cieszę się, że tak wielu uczniów i nauczycieli w piękny sposób uczciło pamięć o naszych bohaterach.

  W tegorocznej edycji akcji wzięło udział 6 222 przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z całego kraju. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia! 

  W załączeniu przekazujemy pamiątkowy dyplom za udział w akcji. 

  Z poważaniemAnna OstrowskaRzecznik Prasowy MEN

 • Czasowa zmiana trybu nauczania w PSP nr 5

  Czasowa zmiana trybu nauczania w PSP nr 5

  Z dniem 13.10.2020 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Garwolinie wprowadza się zdalny tryb nauczania z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, dla wszystkich klas Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Garwolinie.

  Dyrektor szkoły, w porozumieniu z organem prowadzącym - UM, Kuratorium Oświaty, Radą Rodziców oraz po uzyskaniu pozytywnej opinii PSSE, w okresie od 13.10.2020 do 23.10.2020 r. zawiesza zajęcia stacjonarne w zakresie wszystkich zajęć.

  Zajęcia zdalne są realizowane zgodnie z zasadami „Procedury bezpieczeństwa obowiązującej w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5  im. Janusza Korczaka w Garwolinie" w czasie trwania epidemii COVID-19.

  System nauczania zdalnego uwzględnia wszystkich uczniów uczących się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Garwolinie.

 • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2020

  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2020

  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2020 już za nami. W piątek 2.10. klasy IV - VIII miały okazję sprawdzić swoje umiejętności w trakcie obu długich przerw. 28 śmiałków odpowiadało na pytania zdobywając punkty dla swoich klas.

  Pod względem największej liczby prawidłowych odpowiedzi podium zajęły klasy:

  1. 7c (43),
  2. 8b (36),
  3. 6a (14).

  Biorąc pod uwagę poprawność odpowiedzi całej klasy, pierwsza trójka wygląda następująco:

  1. 7a, 7d, 4c, 4d (100%),
  2. 7c (96%),
  3. 6a (93%)

  Gratulujemy wszystkim, którzy postanowili podjąć wyzwanie i stanąć w szranki z tabliczką mnożenia! :)

 • OTWARCIE STREFY RELAKSU

  OTWARCIE STREFY RELAKSU

  Nad Strefą Relaksu zaczęliśmy pracować już od połowy stycznia bieżącego roku. Organizowane były spotkania, na których my – uczniowie, wraz z nauczycielami podejmowaliśmy decyzje odnośnie projektu. Już na pierwszym zebraniu okazało się, iż mamy podobne pomysły na urządzenie wnętrza. Na następnych spotkaniach omawialiśmy jeszcze inne ważne aspekty, między innymi wybór fototapety, finalne wymiary mebli, dobranie dekoracji, instalacja nagłośnienia i wiele więcej. W naszych głowach pozostawało niezmiernie dużo innych pomysłów, a także rodziły się sugestie odnośnie samego otwarcia Strefy. Oprócz tego przez cały czas działała nasza oficjalna strona na Facebook-u. Niestety część naszych wizji, a zwłaszcza plan otwarcia, pokrzyżowała pandemia. Pomimo tego bardzo się cieszyliśmy ze wspólnego sukcesu. Od teraz czekaliśmy tylko na otwarcie. No i nadszedł ten dzień. Dnia 1 września 2020 roku około godziny 12:00 strefa relaksu w "piątce" została oficjalnie otwarta. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Marzena Świeczek Burmistrz Miasta Garwolina wraz z Panią Jadwiga Mańkowską Kierownikiem Wydziału Oświatowo Społecznego Urzędu Miasta Garwolina. Nie zabrakło również naszych sponsorów: Pani Marleny Rękawek, Pana Rafała Sterny oraz Pana Radosława Leszek. Po przywitaniu gości opowiedzieliśmy krótko o naszej pracy i przedstawiliśmy nasz projekt. Wszystko odbywało się w milej atmosferze. Byliśmy dumni ze swojej pracy. Na zakończenie, wszyscy razem, zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcią. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w ten projekt i mamy nadzieję, że będzie on służył nie tylko nam, ale również naszym młodszym kolegom.

   Zuzanna Wawer i Mikołaj Żurawek

 • SZKOLNY KLUB WOLONTARIUSZA - RUSZA NABÓR

  Dołącz do nas i włącz się w pomaganie innym. Pobierz i wypełnij deklarację ucznia - kandydata na członka Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz koniecznie zapoznaj się z Regulaminem Szkolnego Klubu Wolontariatu.

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021 - wytyczne sanitarne i plan dnia

  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021 - wytyczne sanitarne i plan dnia

  1 września 2020 r.

  U progu nowego roku szkolnego życzymy wszystkim, aby był on spokojny i bezpieczny, a także obfitował w sukcesy edukacyjne oraz wychowawcze.

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 będzie inne niż rok temu i wcześniej.

  Musimy dbać o zachowanie rygorów sanitarnych, stąd oczywiste zmiany.

  Ze względów sanitarnych uroczyste rozpoczęcie odbędzie się tylko dla klas pierwszych. Pozostałe klasy spotkają się ze swoimi wychowawcami w salach wg załączonego grafiku i tam otrzymają najważniejsze informacje organizacyjne dotyczące pierwszych dni w szkole (w tym plan zajęć) oraz zasady bezpiecznego pobytu na terenie placówki.

  Uczniowie przychodzą do szkoły ubrani na galowo, wyposażeni w maseczki. Przy wejściu do szkoły dezynfekują ręce.

  Dokładne informacje znajdują się w załączniku.

  WYTYCZNE SANITARNE

  W związku z wytycznymi MEN, MZ, GIS dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek ze względu na bezpieczeństwo w czasie Covid – 19 należy przestrzegać następujących zaleceń:

  • na rozpoczęcie roku szkolnego może przyjść tylko uczeń zdrowy, bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych;
  • należy zachować dystans społeczny w każdej przestrzeni szkoły min. 1,5 m (także podczas przychodzenia i wychodzenia ze szkoły);
  • przed wejściem do budynku należy skorzystać z płynu dezynfekującego;
  • uczniowie i nauczyciele wchodząc na teren szkoły oraz podczas poruszania się po przestrzeni wspólnej ( korytarze, klatki schodowe) muszą być zaopatrzeni w osłonę na nos i usta (maseczka lub przyłbica);
  • W sali lekcyjnej podczas spotkania z wychowawcą maseczka nie jest obowiązkowa.
  • na teren szkoły wchodzą WYŁĄCZNIE uczniowie, bez rodziców (dotyczy klas 2-8)
  • w klasach 1 i „0” OBOWIĄZUJE ZASADA – JEDEN UCZEŃ – JEDEN OPIEKUN

  ​​​​​​​

  Do pobrania:

 • Zapisy na świetlicę i stołówkę szkolną

  Zapisy na świetlicę i stołówkę szkolną

  Rodziców uczniów kl. 0 - III którzy są zainteresowani aby ich dzieci uczęszczały na świetlicę szkolną, oraz rodzice wszystkich uczniów szkoły którzy chcą aby ich dzieci korzystały z odpłatnych obiadów na stołówce szkolnej proszeni są o jak najszybsze zgłoszenie online swoich pociech pobierając druk zgłoszenia i odsyłając wypełniony na skrzynkę mailową: swietlicasp5garwolin@wp.pl

  Cena obiadu 5 zł, zupy 2 zł

   

  Do pobrania:

 • Wyprawka dla ucznia klasy I na rok szkolny 2020/2021

  Wyprawka dla ucznia klasy I na rok szkolny 2020/2021

  Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. By ułatwić wkroczenie w szkolny świat naszym pierwszoklasistom zamieszczamy wyprawkę:

  Zapraszamy do zapoznania się z listą, która może pomóc w przygotowaniach do szkoły.

 • PODRĘCZNIKI NA ROK SZKOLNY 2020/2021

  PODRĘCZNIKI NA ROK SZKOLNY 2020/2021

   

   

  Klasa 1 . Gra w kolory kl. 1 -  wyd. MAC

                 J. angielski - Explore Treetops 1 – wyd. MAC

                  Religia - Poznaję Boży świat

  Klasa 2.    Ja i moja szkoła na nowo kl. 2 – wyd. MAC

                  J. angielski - Explore Treetops 2 – wyd. MAC

                   Religia - Idziemy do Jezusa

  Klasa 3.   Ja i moja szkoła na nowo kl. 3 – wyd. MAC

                  J. angielski - Explore Treetops 3 – wyd. MAC

                  Religia- Jezus jest z nami + ćw.

  Klasa 4

  1. Historia 4 – WSiP
  2. Informatyka 4 – WSiP
  3. J. angielski - English Class A1 – Pearson
  4. J. polski - Słowa z uśmiechem 4 – WSiP
  5. Matematyka z plusem 4 – GWO
  6. Lekcja muzyki 4 – Nowa Era
  7. Plastyka 4  – WSiP
  8. Przyroda 4 – WSiP
  9. Technika - Bądź bezpieczny na drodze 4 – WSiP
  10. Religia - Miejsca pełne BOGActw + ćw - JEDNOŚĆ
  11. J. niemiecki - Wir smart 1 – wyd. KLETT     lub j. rosyjski -          Stupieni 4 – WSiP
  12. WDŻ - Wędrując  ku dorosłości 4 - Rubikon

  Klasa 5

  1. Biologia 5 – WSiP
  2. Geografia - Planeta Nowa 5 – Nowa Era
  3. Historia 5 – WSiP
  4. Informatyka 5 – WSiP
  5. J. angielski - English Class A1+ - Pearson
  6. J. polski- Słowa z uśmiechem 5 – WSiP
  7. Matematyka z plusem 5 – GWO
  8. Lekcja muzyki 5 – Nowa Era
  9. Plastyka 5 – WSiP
  10. Technika na co dzień 5 – WSiP
  11. Religia - Szczęśliwi, którzy szukają prawdy 5
  12. J.niemiecki - Wir smart 2 – wyd. KLETT      lub j. rosyjski-           Stupieni 5 – WSiP
  13. WDŻ - Wędrując  ku dorosłości 5 – Rubikon

  Klasa 6

  1. Biologia 6 – WSiP
  2. Planeta Nowa 6 – Nowa Era
  3. Historia 6 – WSiP
  4. Informatyka 6 – WSiP
  5. J. angielski - English Class A2 - Pearson
  6. J. polski - Słowa z uśmiechem 6 – WSiP
  7. Matematyka z plusem 6 – GWO
  8. Lekcja muzyki 6 – Nowa Era
  9. Plastyka 6 – WSiP
  10. Technika na co dzień 6 – WSiP
  11. Religia - Tajemnice BOGAtego życia 6
  12. J. niemiecki-Wir smart 3 – wyd. KLETT lub j. rosyjski -Stupieni 6 – WSiP
  13. WDŻ - Wędrując  ku dorosłości 6 - Rubikon

   

  Klasa 7

  1. Biologia 7 – WSiP
  2. Świat chemii  7 – WSiP
  3. Świat fizyki 7 – WSiP
  4. Planeta Nowa 7 – Nowa Era
  5. Historia 7 – WSiP
  6. Informatyka 7 – WSiP
  7. Język angielski - Repetytorium ósmoklasisty cz. 1 – WSiP
  8. J. niemiecki -  Deutschtour FIT 7 – Nowa Era lub j. rosyjski       Echo 7 - WSiP
  9. Myśli i słowa 7 – WSiP
  10. Matematyka z plusem 7 – GWO
  11. Lekcja muzyki 7 – Nowa Era
  12. Plastyka 7 – WSiP
  13. Religia - Błogosławieni, którzy szukają Jezusa 7
  1. WDŻ - Wędrując  ku dorosłości 7 - Rubikon

  Klasa 8

  1. Biologia 8 – WSiP
  2. Świat chemii  8 – WSiP
  3. Świat fizyki 8 – WSiP
  4. Planeta Nowa 8 – Nowa Era
  5. Historia 8 – WSiP
  6. Informatyka 8 – WSiP
  7. Język angielski -Repetytorium ósmoklasisty  – WSiP
  8. Język niemiecki- Wir smart 5 – KLETT lub język rosyjski -Echo 8 - WSiP
  9. Język polski - Myśli i słowa 8 – WSiP
  10. Matematyka z plusem 8 – GWO
  11. EDB - Żyję i działam bezpiecznie 8 – Nowa Era
  12. Wiedza o społeczeństwie 8 – WSiP
  13. Religia - Błogosławieni, którzy ufają Jezusowi 8
  14. WDŻ - Wędrując ku dorosłości 8 - Rubikon
 • STREFA RELAKSU W PIĄTCE.

 • KORCZAK DZIECIOM.STREFA RADOSNEJ ZABAWY.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Korczaka
  08-400 GARWOLIN
  ul. J. Korczaka 10
  e-mail: biuro@zs5garwolin.pl
  NIP: 826 10 44 561
 • (+25) 682 28 33
  lub 507 964 697