Nawigacja

 • Przywrócenie dostępu do Dziennika Elektronicznego

  W związku z pojawiającymi się pytaniami o reset hasła do dziennika elektronicznego na koncie rodzica lub ucznia przypominamy za firmą Librus, że:

  • Uczeń lub rodzic ma możliwość skorzystania z funkcji  „Przypomnij hasło” w panelu logowania. Warunkiem skorzystania z tej opcji jest to, że wcześniej uzupełniono w ustawieniach profilu adres email, na który zostanie wysłane nowe hasło.

  • Każdy rodzic ma możliwość samodzielnego zresetowania hasła uczniowi poprzez wybranie z górnego menu pozycji Uczeń -> Informacje. Następnie w tabeli „Konto ucznia” wybieramy przycisk „Generuj nowe hasło”.

   Tej operacji możemy dokonać jedynie ze strony internetowej Librus Synergia. Nie jest ona dostępna z poziomu aplikacji na telefon. Należy uruchomić stronę dziennika wchodząc na nią przez przeglądarkę internetową (np. Google Chrome) zainstalowaną w telefonie.

  Przypominamy, że podstawowym środkiem komunikacji przez dziennik elektroniczny jest przeglądarka i strona internetowa, zapewniające pełną i darmową funkcjonalność dziennika elektronicznego.

 • Rekrutacja online

  W związku z sytuacją epidemiologiczną otwieramy przyjmowanie skanów/zdjęć wypełnionych i podpisanych dokumentów rekrutacyjnych na adres skrzynki mailowej: 

  rekrutacja@zs5garwolin.pl

   

  Dokumenty dotyczące rekrutacji:

  • harmonogram rekrutacji [PDF] 

  • zgłoszenie dziecka z obwodu Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie [PDF] 

  • wniosek o przyjęcie dziecka spoza obwodu Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie [PDF]

  • ogólna klauzula informacyjna RODO dla rodziców kandydatów do PSP nr 5 w Garwolinie [PDF]

 • Ankieta dla rodziców

  Ankieta dla rodziców

  Szanowni Rodzice!

   

  W związku z sytuacją epidemiologiczną, wprowadzeniem nauczania zdalnego oraz komunikatem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 17 marca 2020 r. prosimy o wypełnienie ankiety, która ma na celu ustalenie Państwa problemów i potrzeb oraz dostosowanie sposobu działania szkoły do zaistniałej sytuacji.

  http://bit.ly/SP5-zdalna

  Ankieta została już zamknięta

  Wypełnienie ankiety jest obowiązkowe, a podane dane posłużą wyłącznie do celów związanych z pracą szkoły.

 • Kangur Matematyczny 2020

  Kangur Matematyczny 2020
 • ZWYCIĘSTWO NASZYCH DZIEWCZYN

  ZWYCIĘSTWO NASZYCH DZIEWCZYN

  Dnia 4.03.2020r. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Borowiu rozegrano FINAŁ POWIATOWYCH IGRZYSK DZIECI W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ DZIEWCZĄT. Wśród 4 najlepszych drużyn z powiatu po wcześniejszych kwalifikacjach znalazła się nasza szkolna reprezentacja w składzie: Weronika Łagowska, Zuzanna Głaszczka, Oliwia Pałysa, Wiktoria Krupa, Amelia Magnuska, Julia Miętkowska, Maja Michalik, Wiktoria Duchna, Jowita Ositek, Maja Andrzejewska. To był zdecydowanie dzień naszych dziewczyn, którym wychodziło wszystko, a piękna zespołowa gra pozwoliła na kolejny sukces w postaci zdobycia najwyższego stopnia podium!

 • SŁOIK NADZIEI

  SŁOIK NADZIEI

  To nie jest zwykły słoik – to "Słoik Nadziei"

  W dniach 18.11.2019r.- 17.01.2020r. dzięki działalności Szkolnego Klubu Wolontariusza w naszej szkole odbył się konkurs  "Słoik Nadziei" organizowany przez Otwockie Towarzystwo Opieki Paliatywnej w ramach XXII Ogólnopolskiej Kampanii „Pola Nadziei”.

  Celem konkursu było m.in.: zachęcanie do pracy zespołowej, budowanie relacji społecznych w grupie, kształtowanie i promowanie bezinteresownej pomocy ludziom potrzebującym i cierpiącym, rozwijanie otwartości, empatii oraz wrażliwości społecznej. 

  Spośród uczestników konkursu organizator wyłonił zwycięzców. W tym roku byli to nasi najmłodsi uczniowie z klasy „0”, którzy przekazali na konto Fundacji 162 zł. W ramach podziękowań otrzymali dyplom oraz nagrody rzeczowe.

 • POWIATOWE IGRZYSKA DZIECI

  POWIATOWE IGRZYSKA DZIECI

  Dnia 25 lutego w Hali Stulecia przy SP nr 5  rozegrano finały Powiatowych Igrzysk Dzieci w halowej piłce nożnej chłopców. Do naszej szkoły przyjechało 8 najlepszych drużyn z naszego powiatu m.in. SP Sobolew, SP Żelechów, SP Borowie, SP Miastków Kościelny, SP Pilawa, SP Górzno, SP 2 Garwolin i gospodarze turnieju SP 5 Garwolin. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w następującym składzie: Grzegorz Szynal, Bartłomiej Gawryś, Maksymilian Tryc, Kacper Makaruk, Szymon Skwierz, Mateusz Gora, Kamil Przybysz, Maksym Piorun, Bartek Kędziorek, Dawid Pudło, Kacper Więsław, Maksymilian Piłka.

  Chłopcy pod "skrzydłami" Pana Artura Kaczyńskiego wykazali się ogromnym zaangażowaniem i walecznością, co pozwoliło ostatecznie uplasować się na drugim miejscu i zdobyć srebrne medale. Nasza drużyna uległa tylko zespołowi z Sobolewa w finałowym meczu. Pozostaje wielki niedosyt, bo zabrakło niewiele do zwycięstwa, ale nie poddajemy się i walczymy dalej!

 • ZAPUSTY

  ZAPUSTY

  Dnia 4 lutego naszą szkołę odwiedził Teatr Mała Rękawiczka, którego opiekunką jest Izabela Rękawek. Uczniowie mogli obejrzeć najnowszą   inscenizację teatru  pt. „Zapusty”.

  Zapusty to staropolska, ludowa  tradycja karnawałowej zabawy.  Zarówno kobiety, jak i mężczyźni przebierali się w stroje różnych postaci, zwierząt lub maszkar, a napotkanym osobom wręczali zielone bukiety z gałązek drzew leśnych.

 • SUKCES WIKTORII

  SUKCES WIKTORII

  Miło jest nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Wiktoria Lachowycz z klasy 8 c  zajęła II miejsce w konkursie recytatorskim „Miłosna Osiecka”.  Gratulujemy!!! Konkurs został zorganizowany z okazji Dnia Zakochanych przez Centrum Sportu i Kultury  w Garwolinie dnia 5 lutego.  Patronem tegorocznego konkursu była postać Agnieszki Osieckiej, polskiej poetki, dziennikarki i reżyserki.

 • Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 ogłasza nabór uczniów do klasy I na rok szkolny 2020/2021. Poniżej zamieszczamy formularze rekrutacyjne oraz harmonogram rekrutacji:

  • harmonogram rekrutacji [PDF] 

  • zgłoszenie dziecka z obwodu Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie [PDF] 

  • wniosek o przyjęcie dziecka spoza obwodu Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie [PDF]

  • ogólna klauzula informacyjna RODO dla rodziców kandydatów do PSP nr 5 w Garwolinie [PDF]

   

 • BIAŁA SZKOŁA - RYMANÓW 2020

  W dniach 20 - 25 stycznia uczniowie klas Vc, Vd, VIb, VIc, VIIa i VIIb mieli okazje uczestniczyć w wycieczce na białą szkołę w Rymanowie-Zdroju. Na wyjeździe mogliśmy nauczyć się lub doskonalić swoją jazdę na nartach.  Szusowaliśmy na stoku KiczeraSki, na którym każdy mógł znaleźć trasę dostosowaną do jego umiejętności. Była to tylko jedna z bardzo wielu atrakcji, które czekały na nas na miejscu. Wszystkim podobały się również spacery po bardzo urokliwym Rymanowie oraz jego atrakcje. Wieczorem organizowane były przeróżne konkursy, m.in.: konkurs tańca, śpiewu, bal przebierańców. Każdy miał okazję zaprezentowania swojego talentu i podzielenia się kreatywnością, która wyjątkowo nam dopisywała. Uczestnicy wyjazdu nauczyli się również mnóstwa tańców i piosenek. Wyjazd ten był również świetną okazją do integracji i zawiązania nowych przyjaźni. W sobotę 25 stycznia wszyscy z dobrymi wspomnieniami i uśmiechami wróciliśmy do Garwolina. Już nie możemy się doczekać następnej Białej Szkoły!

  Zuzanna Maszkiewicz kl. 7a

  Proponujemy oglądanie filmów z kolejnych dni jazdy na nartach

 • BIAŁA SZKOŁA - MURZASICHLE 2020

  BIAŁA SZKOŁA - MURZASICHLE 2020

  W dniach 06 – 11 stycznia 2020 roku uczniowie klas VIa, VId, VIIIa, VIIIc uczestniczyli w białej szkole w Murzasichle koło Zakopanego. Były z nami także cztery absolwentki naszej szkoły. W czasie pobytu uczniowie doskonalili umiejętność jazdy na nartach a niektórzy na snowboardzie. Jeździliśmy na górkach w Bukowinie Tatrzańskiej (stok Rusiński), Małym Cichym oraz w Białce Tatrzańskiej. Oczywiście wszystkim najbardziej podobały się stoki w Białce w której jest wiele tras i każdy mógł wybrać górkę odpowiednią do swoich umiejętności. Dużą atrakcją naszego pobytu był kulig z pochodniami w pięknej scenerii z pieczeniem kiełbasek. Poznawaliśmy także zwyczaje, obrzędy, tradycje górali zamieszkujących Zakopane i okolice podczas gawędy w Izbie Regionalnej w Murzasichle. Relaksowaliśmy się w termach Bania w Białce Tatrzańskiej. Zwiedzając Zakopane podziwialiśmy Kościółek „Jaszczurówka”, Nosal, Wielką Krokiew, Gubałówkę, cmentarz „Na Pęksowym Brzysku” a także Sanktuarium na Krzeptówkach. Przejeżdżając obok   Równi Krupowej gdzie odbywał się Sylwester z dwójką odśpiewaliśmy przebój Sławomira „Miłość w Zakopanem”. Będąc w Zakopanem nie mogliśmy pominąć Krupówek, gdzie zakupiliśmy pamiątki a także oscypki. W sobotę 11 stycznia wróciliśmy do Garwolina. Wyjazd był bardzo udany i wszyscy już planują BIAŁĄ SZKOŁĘ w następnym roku.

 • WYCIECZKA DO MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

  WYCIECZKA DO MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

  Dnia 2.12.2019 r. klasy 7a i 7b pojechały na wycieczkę do Warszawy. Tam zgłębili swoją wiedzę historyczną, ponieważ odwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego. Mogli oni poznać również wiele zawodów wykonywanych podczas pracy w radiu. 

      Droga w stronę naszej pięknej stolicy minęła przyjemnie. Podczas niej  uczniowie dowiedzieli się od pana przewodnika kilka ciekawostek związanych z udziałem miasta Garwolin w Powstaniu Warszawskim. Gdy wszyscy dotarli na miejsce, rozpoczeło się  zwiedzanie muzeum w grupach ustalonych przez opiekunów. Każdego z uczniów interesowały inne rzeczy: jedni skupiali się na broni, drudzy na wydarzeniach opisanych w przypisach i wspomnieniach powstańców lub na przedmiotach z tamtego okresu. Po zakończeniu zwiedzania gupa uała się do Polskiego Radia. Tam uczestnicy wycieczki obserowalii jak realizowane są audycje radiowe. Każdy mógł obejrzeć studia, w których są one nagrywane. Uczniowie dowiedzieli się jakie warunki należy spełnić, aby dostać się do takiej pracy. Pod koniec  zwiedzania uczniowie mogli spróbować nagrać swoją krótką audycję, którą potem wszyscy odłuchiwali. Wycieczka wszystkim się podobała, a niektórzy zaczeli marzyć o pracy radiowca.

 • ŚWIĘTO SZKOŁY 2019

  ŚWIĘTO SZKOŁY 2019

  Od 42 lat istnieje nasza szkoła. Rocznicowa uroczystość odbyła się w dniu 10 grudnia. Tego dnia nie było zajęć dydaktycznych a jedynie wychowawcze związane z powstaniem szkoły i nadaniem jej imienia Janusza Korczaka, przyjaciela dzieci i młodzieży.Najpierw w klasach odbywały się zajęcia, na których przygotowano plakaty informujące o naszym patronie szkoły, Januszu Korczaku. Następnie w trzech turach wiekowych dzieci mogły uczestniczyć w uroczystym apelu poświęconemu patronowi szkoły Januszowi Korczakowi.Program apelu przygotowała klasa VIIc wraz z wychowawcą Sławomirem Michalikiem.Oprawą plastyczną zajęła się pani Jolanta Zuchniak, a nad treściami muzycznymi czuwała pani Barbara Kotlarska.Program przypominał sylwetkę pisarza, pedagoga i przyjaciela dzieci. Przede wszystkim przypomniał nam znaną wszystkim książkę Król Maciuś Pierwszy. W roli Maciusia wystąpił Maciek Bober, który chciał poprawić los najmłodszych powołując sejm dziecięcy, bo przecież dzieci mają prawa i potrzeby tak jak inni, jak dorośli.Wydarzenia z powieści przeplatane były znanymi piosenkami Majki Jeżowskiej i Viki Gabor Superhero w wykonaniu Zuzanny Maszkiewicz i Weroniki Wielgosz. Zastosowano nawet efekty specjalne w postaci sercowych balonów i konfetti.Podczas ostatniego przedstawienia na salę wprowadzono sztandar i odśpiewano hymn. Wtedy też pojawili się na sali zaproszeni emerytowani nauczyciele, którzy po programie wspominali swoją pracę w nowoczesnej, jak na owe czasy, placówce. Pani Elżbieta Liszewska opowiadała jak wyglądała praca, jak wyposażone były klasy lekcyjne, jacy byli nauczyciele, jakie delegacje międzynarodowe przyjeżdżały w odwiedziny do wzorcowej szkoły, jak wyglądało jej otoczenie. Pracowaliśmy w placówce, dookoła której rosły zboża i łąki. Nie było tych budynków mieszkalnych, które dziś otaczają szkołę - wspominała.Głos zabrał również przewodniczący Rady Rodziców.Wspominał swoją naukę i podkreślił znaczenie szkoły dla tych, którzy opuścili ją wiele lat temu.Była to dla nas ciekawa lekcja historii. Mogliśmy się wiele dowiedzieć o naszej szkole i poznać dawnych nauczycieli, którzy są jej świadkami.

 • DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

  DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

   26 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Uczniowie mogli bawić się przy pięknie udekorowanej sali według własnego pomysłu, dominowały kolorowe balony, serpentyny.

  Jak tradycja nakazuje na uroczystości andrzejkowej nie zabrakło zabaw  przy pomocy animatorów z klas IV-VIII. Dzieci mogły skorzystać ze stanowisk malowania buzi na których kreatywność w tworzeniu najbardziej znanych postaci z bajek, zwierząt, kwiatów urzeczywistnili na dziecięcych buziach uczniowie z klasy 7b Mikołaj Kaczyńska, Masny Szymon oraz uczennice z klasy 7a Anna Lipińska, Zuzanna Duchna, Róża Ragus, Zuzanna Wawer,  z klasy 8a Gabriela Walicka.

  Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego bacznie obserwowali bawiących się uczestników dyskoteki aby pod koniec wyłonić zwycięzców. Królową Balu została Jagoda Dziubak z klasy III b a Królem Balu Jakub Błachnio z klasy III a.

  Serdecznie gratulujemy!

  Muzyka wprowadziła biorących udział w imprezie w odpowiedni nastrój, dzięki czemu wszyscy świetnie się bawili. Mimo zmęczenia zabawą, uczniowie zakończyli dyskotekę w doskonałych humorach. 

 • SZKOLNE MIKOŁAJKI

  SZKOLNE MIKOŁAJKI

  6 grudnia w szkole nr 5 szukał dzieci święty Mikołaj. Był na wszystkich piętrach,  aż usłyszał głos pięknie śpiewających dzieci. Uczniowie z klasy 2 d pod opieką pani Ani Szewczyk przygotowali wspaniałe świąteczne przedstawienie,  a czekające na Świętego Mikołaja dzieci włożyły czerwoną czapeczkę -  symbol przybyłego gościa.  Wszystkie grzeczne dzieci otrzymały od świętego Mikołaja prezenty. Elfy i Śnieżynki bardzo się natrudziły niosąc worki, prezenty były śliczne  i wymarzone. Gość jednak musiał ruszyć w dalszą drogę ale wspomniał, iż takiego miłego przyjęcia z sercem, życzliwością dawno w żadnej szkole nie doświadczył. Mamy nadzieję, że za rok znów nas odwiedzi.

  Tego dnia Samorząd Uczniowski przygotował konkurs mikołajkowy,  w którym pytania dotyczyły Świętego Mikołaja za każdą dobrą odpowiedź uczestnicy mogli otrzymać słodką niespodziankę. Chętnych do konkursu było bardzo dużo,  co bardzo nas cieszyło.

  Uczniowie i Opiekunowie Samorządu

 • Powiatowe Igrzyska Dzieci w Mini Koszykówce

  Powiatowe Igrzyska Dzieci w Mini Koszykówce

  W dniu 13 grudnia 2019 r. na Hali Stulecia przy Szkole Podstawowej nr 5 w Garwolinie odbył się Finał Powiatowych Igrzysk Dzieci w Mini Koszykówce chłopców. W turnieju uczestniczyły cztery najlepsze drużyny z powiatu garwolińskiego: SP 2 Garwolin, SP Pilawa, SP Maciejowice i SP 5 Garwolin. Nasz reprezentacja szkolna wystąpiła w składzie: Eryk Dziubak, Bartek Janiec, Bartłomiej Kędziorek, Adam Kozłowski, Szymon Majsterek, Maksymilian Piłka, Kamil Przybysz, Dawid Pudło, Oskar Proczek, Szymon Skwierz, Kacper Szlendak, Kacper Więsław i Bartek Paziewski. Reprezentanci naszej szkoły zdobyli brązowe " krążki", a najlepszym zespołem okazała się drużyna SP Pilawa. Chłopcy pokazali się z bardzo dobrej strony i mimo słabszych warunków fizycznych w stosunku do pozostałych drużyn pokazali charakter i ducha walki.

 • FINAŁ SZKOLNYCH IGRZYSK DZIEWCZĄT W MINI KOSZYKÓWCE

  FINAŁ SZKOLNYCH IGRZYSK DZIEWCZĄT W MINI KOSZYKÓWCE

  W dniu 11.12.2019r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Garwolinie rozegrano Finał Szkolnych Igrzysk Dziewcząt w Mini Koszykówce na szczeblu powiatowym. Naszą szkołę reprezentowały dziewczyny w składzie: Zuzanna Głaszczka, Alicja Mikulska, Jowita Ositek, Amelia Magnuska, Oliwa Pałysa, Julia Miętkowska, Weronika Duchna, Weronika Sitek, Maja Michalik, Sandra Sadowska, Julia Polniak i Weronika Łagowska. W finale turnieju zagrały 4 najlepsze drużyny z powiatu garwolińskiego: SP 2 Garwolin, SP Pilawa i SP Maciejowice. Wszystkie zespoły nie miały okazji nigdy wcześniej ze sobą rywalizować, więc ciężko było wytypować faworyta, ale turniej pokazał, że najlepszą ekipa okazała się drużyna reprezentująca naszą szkołę. Dziewczyny pewnie odniosły trzy zwycięstwa z rzędu i stanęły na najwyższym stopniu podium, a na ich szyjach zawisły złote medale. Drużyna naszej szkoły będzie reprezentowała powiat garwoliński na kolejnym szczeblu, tym razem rozgrywek regionalnych.


  Wierzymy w ich kolejne powodzenie, choć poziom będzie znacznie wyższy, ale dziewczyny obiecały, że zrobią wszystko,  by stanąć na podium. Życzymy powodzenia!

   

 • Europejski Dzień Języków

  Europejski Dzień Języków

  Z okazji Europejskiego Dnia Języków (26.09) nauczyciele języków obcych zaprosili uczniów do udziału w konkursie "Z językami zajdziesz dalej" Uczniowie mieli zaprojektować skarpetki wg własnego pomysłu, korzystając jedynie z hasła konkursowego i swojej wiedzy na temat kultury i języka wybranych przez siebie Państw.W konkursie wzięli udział uczniowie klasy 3c SP, 3a SP oraz uczniowie z klas V, VI, VII i VII SP w sumie 36 osób.Rozdanie nagród i wręczenie dyplomów miało miejsce 26.11.2019 i wszystkie osoby, które wzięły udział w konkursie i podpisały swoje prace otrzymały dyplomy oraz drobne nagrody.Prace uczniów były wywieszone na łączniku i można je było oglądać do 30.11.2019

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Korczaka
  08-400 GARWOLIN
  ul. J. Korczaka 10
  e-mail: biuro@zs5garwolin.pl
  NIP: 826 10 44 561
 • (+25) 682 28 33
  lub 507 964 697