Nawigacja

 • SIUP - Numer 2 (63) do pobrania!

  Zespół Redakcji SIUP prezentuje najnowszy, wielkanocny numer szkolnej gazetki.

  A w środku między innymi:

  • szkolne aktualności
  • o zimie i wiośnie
  • o nauce okiem uczniów

  Kliknij, aby pobrać najnowszy numer gazetki

  Zapraszamy wszystkich do lektury!

 • ŚWIĘTA WIELKIEJ NOCY

  ŚWIĘTA WIELKIEJ NOCY

  Dnia 31 marca nasza szkoła obchodziła Święta Wielkanocne. Mimo ograniczeń wywołanych pandemią, organizatorzy starali się, aby uczniowie oraz nauczyciele spędzili  ten czas wyjątkowo, w atmosferze radości i ciepła. Z tej okazji klasa 6b przygotowała montaż słowno-muzyczny pt. „Wielkanocne biją dzwony” który mogła obejrzeć cała społeczność uczniowska.

  Tego dnia można też było dowiedzieć się o wielu ciekawostkach związanych z obrzędami i zwyczajami świątecznymi oglądając film „Tradycje wielkanocne”, nakręcony w CSiK w Garwolinie.

  Uczniowie klas II SP również przygotowali małą niespodziankę😊

  Zapraszamy do oglądania 😊

 • Spotkanie z tradycją w CSiK

  Pani Luizie Kondej dziękujemy za zaproszenie na zajęcia plastyczne i "spotkanie z tradycją" w CSiK w Garwolinie.

  Tradycje wielkanocne, cz. 1:

  Tradycje wielkanocne, cz. 2:

 • I Dzień Wiosny!

  I Dzień Wiosny!

  Dnia 19.03 w piątek w naszej szkole po raz pierwszy ONLINE obchody Pierwszego Dnia Wiosny. Świat się zmienia, nasza codzienność także zatem i sposoby na spędzenie tego dnia inne niż zazwyczaj.

  Zachęcamy do zapoznania się z programem... i do zabawy, która może przynieść każdemu radość, satysfakcję, wzruszenie i dobrą energię...

  Baw się razem z nami i pobierz plan dnia: Karta aktywności I Dnia Wiosny

  Aby mieć siłę, sprawność i energię na ten cały, wymagający dzień warto rozpocząć go od zdrowego i solidnego śniadania. Zapraszamy do prezentacji: Zdrowe Śniadanie według zaleceń Dietetyka Tomasza

  Warto tego dnia również pamiętać o porannych ćwiczeniach:

  Nasze szkolne Kółko Teatralne zaprasza wszystkich na swój montaż słowno - muzyczny:

  Życzymy wszystkiem wspaniałego I Dnia Wiosny!

 • Wyjątkowy rok…. Wyjątkowe obchody Święta Szkoły…

  Wyjątkowy rok…. Wyjątkowe obchody Święta Szkoły…

  Dnia 9 grudnia w naszej szkole obchodzone było Święto Szkoły. Wyjątkowe i inne niż te dotychczas, ponieważ online. Tego dnia uczniowie podzielni na grupy (klasy 0-3, 4-6 oraz 7-8) wykonywali określone zadania związane z naszą szkołą, jej historią i patronem. 

  W ramach obchodów uczniowie uczestniczyli we mszy świętej online lub stacjonarnie, obejrzeli film z udziałem Dyrekcji, która opowiedziała o historii szkoły oraz zapoznali się z prezentacją o szkole i Januszu Korczaku – naszym patronie, by następnie rozwiązać quiz wiedzy z nagrodami. W konkursie tym wzięli udział nie tylko uczniowie, ale również nauczyciele i rodzice. Najlepsi zostali nagrodzeni. Dodatkowo uczniowie obejrzeli film „Król Maciuś I” lub spektakl o Januszu Korczaku, a na koniec na pamiątkę zdalnych obchodów Święta Szkoły uczniowie klas 4-8 napisali wspólną bajkę. Zadanie polegało na dopisywaniu kolejnych fragmentów przez kolejne klasy, wyszło bardzo zabawnie, dlatego poniżej prezentujemy Państwu Nasze dzieło.

  Święto to, na pewno zapadnie w naszej pamięci.

  Do pobrania: bajka tworzona wspólnie przez klasy 4 - 8

 • Harmonogram nauczania hybrydowego od 15 do 28 marca 2021

  Harmonogram nauczania hybrydowego od 15 do 28 marca 2021

  Szanowni Państwo,

  Zgodnie z aktualnymi wytycznymi MEiN od 15 do 28 marca 2021 roku klasy 1-3 przechodzą w tryb nauczania hybrydowego.

  Uczniowie uczyć się będą wg niezmienionego planu lekcji i zasady:

  • nie więcej niż 50 proc. uczniów ma zajęcia w budynku szkoły;
  • co najmniej 50 proc. uczniów ma lekcje zdalnie.

  Pobierz: harmonogram nauczania hybrydowego klas 1- 3 od 15 marca do 28 marca 2021

   

  Egzaminy próbne z CKE zaplanowane na 17-19.03.2021 odbywać się będą w trybie stacjonarnym z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

 • Drodzy uczniowie!

  Drodzy uczniowie!

  W marcu biegamy... w marcu ruszamy z fotela i zaczynamy dbać o swoje ciało, o umysł, o dobry nastrój, o siebie😊Swoim biegiem czy to krótkim, czy długim, wspieracie przede wszystkim siebie, ale także Fundację "Życie z rakiem".

  Czy wszyscy gotowi? START....

  Nasi szkolni TRENERZY opowiedzą Wam jak sie przygotować by "posmakować" biegu... aby cudowne endorfiny były w was na dłużej!  • W MARCU BIEGAMY DLA KOBIET

  Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w ogólnopolskim projekcie"W marcu biegamy dla kobiet"i wspieramy Fundację ___Życie z Rakiem____BIEGAMY - SUMUJEMY KILOMETRY - POMAGAMY. Zapraszamy wszystkich, którzy lubią biegać,tych którzy chcieliby pobiegać, ale brak im motywacji :) oraz tych, którzy jeszcze nie wiedzą, że potrafią, ale już chcą :) Pobiegnijmy dla kobiet ...rodzinnie, indywidualnie, w parach ...Wystarczy wypełnić zgodę rodziców na udział ucznia w biegu, albo też udział całej rodziny :) zapraszamy też nauczycieli :) od Państwa zgody także są potrzebne:) . Wszystkie niezbędne pliki można też przeglądać tutaj - dla tych z rodziców, którzy nie mają FB http://spbrzozastadnicka.zolynia.pl

  Zapraszają nauczyciele wychpwania fizycznego  oraz Szkolny Klub Wolontariusza

   

   

 • BUDUJEMY DOM DLA KACPRA


  Wydłużamy termin przynoszenia przedmiotów na aukcje do 5 marca 2021. ZACHĘCAMY DO LICYTOWANIA PRZEDMIOTÓW PRZYGOTOWANYCH PRZEZ NASZYCH UCZNIÓW.
  https://www.facebook.com/groups/267899641098496

  Szkolny Klub Wolontariusza 

   

  Kim jest Kacper?  

  Kacper ma autyzm, epilepsję, pierwotny zespół Raynaud'a, upośledzenie znaczne i mentalność dziecka.  

  Razem z mamą Moniką i siostrą Zuzanną zajmują niewielkie mieszkanie  w samym centrum miasta. Na 33 m2 mieszczą się dwa maleńkie pokoiki. W jednym z nich mieszka Kacper i Zuzia, w drugim przejściowym pokoju mieści się sypialnia i pracownia Mamy. Życie nie jest łatwe.  

  Kacper jest bardzo emocjonalny, nadpobudliwy, wrażliwy i zalękniony. Nie znosi hałasu, ciasnych pomieszczeń
  i tłumów. Reaguje wtedy agresywnie. Rzadko śpi, często krzyczy. Jest nadwrażliwy. Boli go obcinanie włosów
  i paznokci. Lubi spacerować i huśtać się na huśtawce. Kocha spokój i przestrzeń. Środek miasta, w którym mieszka pełen jest hałasów i zatłoczonych ulic. Uwielbia przebywać wśród szumu drzew. Słuchać śpiewu ptaków. Wtedy się uspokaja. Uśmiecha.  

   Kacper i Zuzanna są całym życiem swojej mamy. Mało śpi, całe dnie spędza przy synu, a nocami dzierga lalki, misie i króliki z których dochód przeznacza na leczenie i rehabilitację Kacpra. Jej pokój to pracownia,  sypialnia, jadalnia i pokój do zajęć Kacpra.  

  Mama Kacpra ma jedno wielkie marzenie chciałaby, żeby jej dzieci mogły normalnie żyć. Żeby Kacper miał miejsce do codziennych ćwiczeń,  bezpieczną przestrzeń, w której mógłby się wyciszyć i odpocząć. Marzy
  o pokoju dla Zuzy - pełnym książek i obrazów. O kuchni, w której wszyscy razem mogliby zjeść obiad. O miejscu dla siebie, gdzie można złapać oddech.  

   Czy marzenia się spełniają? 

  Pani Monika wierzy w to głęboko. Od niedawna została właścicielką działki, na której może stanąć ich Dom. Szumią tam drzewa, śpiewają ptaki, wieje wiatr, wokół zieleń i błękit nieba. Kacper już pokochał to miejsce. Przytula się do drzew i uśmiecha najpiękniejszym uśmiechem. Pomóżmy zbudować dom dla Kacpra i dla jego Mamy i Siostry. "Sami możemy wszystko, razem możemy więcej". Niech ta kochająca się rodzina znajdzie spokojne miejsce-prawdziwy rodzinny Dom. Bardzo prosimy o pomoc.  

  Jak możemy pomóc?  

  Każdy z Was może włączyć się w pomoc w budowę domu. I ty możesz dołożyć swoją cegiełkę do tego wielkiego dzieła.  Proponujemy pomoc, nie możemy być bezczynni. 

  Zachęcamy wszystkich zainteresowanych to wykonania przedmiotu np. biżuterii, obrazów, plakatów, mydełek, szydełkowych robótek, kartek, zakładek do książek i innych przedmiotów, które powstają z pasji. Przedmioty te wezmą udział w licytacji. Pieniądze za wylicytowany przedmiot zostaną przeznaczone na budowę domu dla Kacpra.

  Wielkimi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne. Każdy z Was może własnoręcznie wykonać ozdobę wielkanocną, kartkę  wielkanocną, czy wykonać  palmę na Niedzielę Palmową. 

   Wylicytowane ozdoby i palmy na pewno nie zniszczą się i spokojnie poczekają w naszych domach do świąt. 

  Podarunki należy opatrzyć karteczką z imieniem, nazwiskiem i klasą.Warto też podać kwotę wywoławczą akucji. Zapakowany przedmiot należy zanieść do Publicznej Szkoły Podstawowej nr. 5 im. Janusza Korczaka
  w Garwolinie. Po wejściu do szkoły w portierni będą czekały Panie, którym będzie można przekazać swoje upominki. Wszystkie przedmioty ofiarowane wezmą udział w aukcjach. Linki do aukcji będą umieszczane na stronie szkoły i Facebooku.  Termin akcji : od  16 do 25 lutego.

   

  O akcji #domdlakacpra i jego rodzinie możecie poczytać: 

  facebook.com/kacperekijegoautyzm  

  facebook.com/KacperkowaHandmade  

   

                                                                                     Szkolny Klub Wolontariusza

   

   

            

 • WIZYTA W GALERII KOTŁOWNIA I ZABAWA KARNAWAŁOWA

  WIZYTA W GALERII KOTŁOWNIA I ZABAWA KARNAWAŁOWA

  GALERIA KOTŁOWNIA

     Dnia 11lutego 2021 prawie całą klasą udaliśmy się do CSiK w Garwolinie, popularnego Domu Kultury.

     Na początku każdy zdjął kurtki. Później byliśmy podzieleni na dwie grupy.  Jedna grupa była oprowadzana przez panią Luizę Kondej, a druga w tym czasie wykonywała prace plastyczne - ilustracje do książek. Oglądaliśmy pierwszą w tym roku zorganizowaną wystawę (i to dla dzieci!) przez Galerię Kotłownia. Prace te przedstawiały ilustracje do książek dla dzieci. Pani Luiza wprowadziła nas w świat ilustracji, zaczynając od tego co to jest ilustracja. Następnie przedstawiając dzieła artystów,  opowiadała o nich i ich twórcach. Mistrzowie Ilustracji to– ośmiu wspaniałych ilustratorów: Bohdan Butenko, Anna Kołakowska, Danuta Konwicka, Zbigniew Lengren, Maria Orłowska-Gabryś, Mirosław Pokora, Jan Marcin Szancer i Teresa Wilbik. 

     Było to pierwsze nasze wyjście w tak trudnym dla nas czasie, ale mamy nadzieję, że nie ostatnie. Polecamy każdemu, bez względu na wiek obejrzenie tej wystawy- klasa IIb.

      ZABAWA KARNAWAŁOWA

     Karnawał to okres parad, zabaw i bali przebierańców. Jest to czas bardzo wyczekiwany przez dzieci. Tak też było i w naszej klasie- IIb.

      W dniu 11.02.2021r obył się trochę inny niż zazwyczaj w "naszej" sali, niestety tylko dla naszej klasy bal karnawałowy. Pojawiły się postacie barwne i kolorowe, a nawet trudne do rozpoznania. Byliśmy przebrani za bardziej lub mniej znane postacie z bajek, filmów lub wyobraźni. Nasi samozwańczy didżeje wyszukiwali muzykę do której wspaniale bawiliśmy się. Podczas zabawy mieliśmy przygotowany poczęstunek za który bardzo dziękujemy rodzicom.

  Wspólna zabawa dała nam dużo radości i pozwoliła na zapomnienie o utrudnieniach związanych z obecnymi obostrzeniami. Z niecierpliwością czekamy na kolejny bal karnawałowy, który już za rok!

   

   

 • KONKURS WALENTYNKOWY ROZSTRZYGNIĘTY

  KONKURS WALENTYNKOWY ROZSTRZYGNIĘTY

  Nadszedł czas ogłoszenia wyników konkursu walentynkowego !  Oto one:

  1 miejsce - Emilia Cieplińska z klasy 6a

  2 miejsce - Natalia Dobrowolska z klasy 5a

  3 miejsce - Adrian Kęder z klasy 6c

  Wyróżnienie - Aleksander Rękawek z klasy 6a

  Serdecznie gratulujemy i zapraszamy WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW po odbiór słodkich upominków oraz nagród dla zwycięzców od 17 lutego (środa) w portierni.

  Zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego laureatów konkursu. 

                                              SAMORZĄD UCZNIOWSKI

 • INNOWACJE W NASZEJ SZKOLE

  INNOWACJE W NASZEJ SZKOLE

  Miło jest nam poinformować, że nasi uczniowie z klas 0-3  w roku szkolnym 2020/2021 wzięli udział w  innowacjach pedagogicznych: „Dzień bez plecaka” i „Przyroda w kolorach z nami”. Koordynatorkami innowacji były Agnieszka Wróbel, Katarzyna Przybysz oraz Weronika Ochnio – Bryzek.

  Z całą pewnością praca nad innowacjami daje satysfakcję. Bezapelacyjnie zaletą wprowadzania innowacji jest pobudzanie kreatywności nauczycieli, którzy dzięki swoim pomysłom unowocześniają swoją pracę. Stwarzając lepsze warunki dla rozwoju dzieci i młodzieży, czynią efektywniejszym proces uczenia się. To dzięki innowacjom zmotywowani do nauki uczniowie rozwiają się. 

  Fundatorem nagród dla uczestników  innowacji był LIDL POLSKA   sp.z o.o. Dyrekcja, koordynatorki i cała społeczność szkolna serdecznie dziękują firmie za otrzymane upominki.

 • WOLONTARIAT EDUKACYJNY

  WOLONTARIAT EDUKACYJNY

  Witajcie Wolontariusze,

  Serdecznie zapraszamy Was do uczestnictwa w kolejnej edycji Wyzwania Konkursowego o charakterze wolontariatu edukacyjnego na portalu www.wybieramwiedze.pl. Zapraszamy uczniów klas ósmych, a także gościnnie uczniów klas szóstych i siódmych. Zapraszamy opiekunów merytorycznych - wspaniałych nauczycieli języka polskiego, pedagogów, wychowawców. Zapraszamy rodziców do wspierania swoich dzieci.Po prostu - Spotkajmy się na portalu www.wybieramwiedze.pl Zarejestruj się na portalu www.wybieramwiedze.pl jako uczeń lub jako opiekun edukacyjny (nauczyciel lub rodzic).

  Uczeń może mieć jednego opiekuna. Opiekun edukacyjny (nauczyciel, rodzic) może mieć wielu podopiecznych: uczniów z jednej lub z wielu szkół.Pierwszy etap konkursowy to pisanie na portalu www.wybieramwiedze.pl pracy (opowiadania lub rozprawki) pod czujnym okiem opiekuna edukacyjnego.Drugi etap to działanie w ramach wolontariatu: sprawdzanie 3 losowo przydzielonych prac innych uczestników, również pod okiem opiekuna edukacyjnego. 

  Pomimo, że jesteś uczniem, sprawdzisz udostępnione anonimowo prace innych kolegów i koleżanek według schematu określonego przez CKE. Dokładnie tak samo, jak twoją pracę napisaną na egzaminie ósmoklasisty z języka polskiego będzie sprawdzać CKE.Po zakończeniu obu etapów - każdy uczestnik zaangażowany w drugi etap - wolontariat - czyli aktywność na rzecz swoich rówieśników, uzyska Certyfikat Wolontariatu potwierdzający 10 godzin działania na rzecz swoich rówieśników.Wystarczy, że weźmiesz udział w 3 konkursach, a zdobędziesz 30 godzin wolontariatu, który uprawnia do uzyskania dodatkowych 3 punktów podczas rekrutacji do szkół średnich.Zwycięskie prace z poprzednich edycji opublikowane zostały na https://liblink.pl/ViRzED7dIf

  Zapraszamy Anna Wieczorek, Katarzyna Haczela -Kalbarczyk Ewa Polańska-Rękawek (znajdziecie nas wśród zarejestrowanych opiekunów)

 • Rekrutacja do klas I na rok szkolny 2021/2022

  Rekrutacja do klas I na rok szkolny 2021/2022

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 rozpoczyna rekrutację uczniów do klas I w roku szkolnym 2021/2022.

  W związku z sytuacją epidemiologiczną skany/zdjęcia wypełnionych i podpisanych dokumentów rekrutacyjnych przyjmujemy również na adres skrzynki mailowej: 

  rekrutacja@zs5garwolin.pl

   

  Dokumenty dotyczące rekrutacji:

  • zgłoszenie dziecka Z OBWODU Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie [PDF] 

  lub

  • wniosek o przyjęcie dziecka SPOZA OBWODU Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie [PDF]

  oraz

  • ogólna klauzula informacyjna RODO dla rodziców kandydatów do PSP nr 5 w Garwolinie [PDF]

 • Razem na Święta - podziękowanie

  Podziękowanie za udział w III edycji akcji „Razem na Święta”.

 • SIUP - Numer 1 (62) do pobrania!

  SIUP - Numer 1 (62) do pobrania!

  Redakcja SIUP publikuje kolejny numer Szkolnego Informatora Uczniowskiego "Piątka". Do pobrania w wersji elektronicznej. Zapraszamy do lektury!

  PobierzSIUP-Nr1-62-grudzien-2020.pdf​​​​​​​

 • Wyjątkowe szkolne Jasełka.

  Wyjątkowe szkolne Jasełka.

  W tym wyjątkowym roku... wyjątkowe Jasełka.

  Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie życzy Uczniom i Rodzicom zdrowych, radosnych i rodzinnych Świąt oraz wielu Łask Bożych w Nowym Roku 2020.

  Zapraszamy do obejrzenia filmu ukrytego pod linkiem:

 • SZLACHETNA PACZKA

  SZLACHETNA PACZKA

  Serdecznie podziękowania za wsparcie akcji Szlachetna Paczka.W tym roku wyglądała ona nieco inaczej. Mimo trudności daliśmy radę wesprzeć Ekipę Rudolfa, jednoscześnie stając się jej częścią. W te święta kolejna osoba poczuje się zauważona i  ważna, to dzięki Wam- społęczności szkolnej z Piątki:).

   

   

 • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA 

  MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA 

  5 grudnia – dzień, który każdy wolontariusz powinien znać. Jest to data Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. W tym roku, obchodzimy go nieco inaczej. Szkolny Klub Wolontariusza klasy 8a przygotował dla was specjalne zadania oraz film. Zachęcam wszystkich do zapoznania się z tymi treściami. Kto wie, kiedy jakaś osoba zapyta was na ulicy kim jest wolontariusz, albo jakie cechy powinien posiadać. A teraz trochę histori: Rok 2001 został uznany przez ONZ jako Międzynarodowy Rok Wolontariatu, a rok 2011 jako Europejski Rok Wolontariatu. Przyczyniło się to do większego zainteresowania Polaków- lecz nie tylko - dobrowolną pomocą dla innych. Była to motywacja dla ludzi. Zrozumieli, że ich działania opłaciły się. Wolontariat w Polsce: Pierwsze wzmianki o wolontariacie w Polsce pojawiły się w 1990 roku. Z ogólnopolskich badań Stowarzyszenia Klon/Jawor z 2008 roku wynika, że blisko 4mln Polaków jest lub bywa wolontariuszem. Mimo to wolontariat jest w Polsce zjawiskiem znacznie mniej powszechnym, niż w krajach zachodnich, ale nadal się rozwija. Jednymi z bardziej rozpoznawalnych wolontariatów w Polsce są m.in. : WOŚP (Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy), Caritas oraz Szlachetna Paczka, w której nasza szkoła często bierze udział. Wolontariat to super sprawa. Jeśli lubisz pomagać – dołącz do nas!

   https://learningapps.org/display?v=pa52d4exc20

   https://learningapps.org/display?v=p6ifkd9ut20

  https://learningapps.org/display?v=p55v67t2520

  https://learningapps.org/display?v=pb0au69j520

   

   

   

 • Wyniki konkursu - Historia szkoły

  Wyniki konkursu - Historia szkoły

  W konkursie wzięło udział 418 osób. Biorąc pod uwagę to, że mamy nauczanie zdalne oraz to, że wczoraj były problemy z połączeniem internetowym (Librus, Teams) jest to bardzo dobry wynik. Zatem BARDZO DZIĘKUJEMY za tak liczny udział. Gratulujemy zwycięzcom. Wszyscy wymienieni zwycięzcy uzyskali maksymalną ilość punktów (32 pkt.)

  OTO NAJLEPSI W KATEGORIACH WIEKOWYCH:

  klasy 0 - III    

  Alicja Piętka

  Natasza Piętka

  Alicja Woder

  klasy IV - VI    

  Amelia Baran

  Mikołaj Więsław 

  Paulina Brzozowska

  klasy VII - VIII

  Jakub Brzozowski

  Emil Maśniak

  Nikodem Ozimek

  Rafał Trzmielewski

  Nagrody niebawem przyzna pani Dyrektor

  Dziękujemy również rodzicom, którzy wzięli udział w konkursie. Znają również bardzo dobrze historię szkoły - prawdopodobnie są absolwentami naszej szkoły.

  Pozdrawiam

  Jacek Zowczak

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Korczaka
  08-400 GARWOLIN
  ul. J. Korczaka 10
  e-mail: biuro@zs5garwolin.pl
  NIP: 826 10 44 561
 • (+25) 682 28 33
  lub 507 964 697