• OGÓLNOPOLSKI KONKURS KALIGRAFICZNY - ETAP SZKOLNY

• Dziękujemy wszystkim uczestnikom szkolnego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Kaligraficznego im. Janusza Korzeniowskiego, który odbył się 22 lutego. Koordynatorki konkursu w szkole: Urszula Jaskólska-Szeląg, Agata Szynal, Marta Grykałowska i Magda Mucha, były zachwycone poziomem prac naszych uczniów!

My wszyscy także gratulujemy Wam umiejętności i talentu!!!

Miło nam poinformować, że do regionalnego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Kaligraficznego zakwalifikowały się:

Alicja Piętka kl. 4b

Hanna Budyta kl. 4b

Anna Rudnik kl. 5c

Klaudia Kosiorek kl. 6e

Maria Owczarczyk kl. 6e

Oliwia Domarecka kl. 7a

Zofia Paziewska kl. 7a

Julia Pstrąg kl. 7a

Zuzanna Stachniak kl. 7a

Lena Kręcisz kl. 7b

Serdecznie gratulujemy!!!

• DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

• Dzień 21 lutego to obchodzony na całym świecie Dzień Języka Ojczystego .

Nasza szkoła również celebrowała to święto. Na korytarzach pojawiły się plakaty i gazetki okolicznościowe ukazujące piękno i jednocześnie niebywałą zawiłość naszej polszczyzny.

Tego dnia wszyscy uczniowie szkoły z klas 4-8 wzięli również udział w teście opracowanym przez polonistki Paulinę Piechocką i Katarzynę Haczelę-Kalbarczyk, sprawdzającym wiedzę o języku ojczystym.

Na podstawie wyników testu udało się wyłonić klasowych Mistrzów Języka Ojczystego, a zostali nimi:

4a Bogumił Wielgosz

4b Stanisław Płatek

4c Barbara Siwiec, Alicja Domańska

4d Bartosz Soszka, Jakub Matysiak

5a Lidia Czarnecka, Amelia Ozimek, Maria Tobiasz

5b Adrian Lewandowski, Maksymilian Buława, Maria Mucha, Łukasz Gałązka

5c Jakub Krupiński, Aleksander Mitek, Gabriela Zinkiewicz, Dominika Ratajczyk

5d Oskar Frelek, Róża Gandziarowska

6a Maciej Kowaluk

6b Maja Czernelewska, Hanna Piesiewicz

6c Leon Krauze

6d Natasza Falkiewicz

6e Karolina Hinc, Igor Papiernik, Bartłomiej Mucha

7a Gabriela Urbańska

7b Alicja Napora, Kinga Piechocka

7c Nikola Rędaszek

7d Maria Zinkiewicz

8a Wiktor Gregorczyk, Karol Piesio, Wojciech Płatek

8b Martyna Bartoszewska

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

Tytuł Szkolnego Mistrza Jezyka Ojczystego zdobyła Natasza Falkiewicz z klasy 6d, która jako jedyna w całej szkole rozwiązała test bezbłędnie. Brawo!!!

Dziś podczas długiej przerwy odbyło się zebranie wszystkich mistrzów, podczas którego wręczone im zostały dyplomy oraz wykonano pamiątkowe zdjęcie!

Cieszymy się, że tak wielu naszych uczniów docenia piękno naszego języka ojczystego i dba o jego poprawność. Dbając o jezyk ojczysty, chronimy naszą kulturę i tożsamość narodową

•  MALI BADACZE KOSMOSU
            • MALI BADACZE KOSMOSU

• Nasi uczniowie już od najmłodszych lat poznają różne dziedziny nauki. Ostatnio nasza szkolna zeróweczka zajmowała się astronomią. Mali badacze kosmosu wzięli udział w konkursie na najpiękniejsze wykonanie Układu Słonecznego. Konkurs właśnie został rozstrzygnięty!!!

Oto laureaci:

I miejsce: Hania Szlążek i Leon Zadrożny;

II miejsce: Ula Piatrzak i Michalina Stram;

III miejsce: Patryk Noskowicz.

Serdecznie gratulujemy!

• LISTY DO PIĄTUSIA - SĄ ZWYCIĘŻCZYNIE

• Dziękujemy za udział w konkursie pt. "Jesienne listy do Piątusia", gratulujemy zwyciężczyniom!
              I miejsce zajęła Zuzanna Sosnowska  z klasy 5d
              II miejsce zajęła Nikola Dziewanowska  z klasy 7a                                                                                              Gratulujemy zwyciężczyniom!
              Nagrodzone prace zostaną umieszczone w książce o Piątusiu, która powstanie w ramach Miejskiego Grantu Oświatowego "Strefa uwolnionej książki".