• SUKCES NIKOLI

• Niezmiernie miło nam poinformować o wielkim sukcesie naszej uczennicy!

W I Ogólnopolskim Konkursie z języka niemieckiego na komiks na temat:

"Osterbräuche in Deutschland, Österreich und der Schweiz", czyli "Zwyczaje wielkanocne w Niemczech, Austrii i Szwajcarii"

Nikola Dziewanowska z klasy 7a

zajęła I MIEJSCE!!!

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Nagroda ufundowana między innymi przez Ambasadę Szwajcarii w Polsce dotrze do uczennicy pocztą.

Więcej o wydarzeniu w linku:

• PIĄTUSIOWE ŚNIADANIE

• Jak jak niegdyś król Stanisław August Poniatowski gromadził literatów i artystów na obiadach czwartkowych, tak nasza szkolna maskotka Piątuś postanowiła wyprawić uroczyste przyjęcie dla młodych czytelników!

Dziś chętni uczniowie wzięli udział w uroczystym ŚNIADANIU Z PIĄTUSIEM, które odbyło się na pierwszej i drugiej przerwie.

Podczas Śniadania z Piątusiem dzieci spożywały same wykwintne dania - pączki lub bułeczki, soczki lub mleczko oraz owoce. Na stołach czekały też na młodych czytelników ciekawe książki, które mogli obejrzeć lub poczytać w trakcie posiłku, tak jak kiedyś robili to goście króla Stanisława Augusta. Wszystko przy pięknych dźwiękach muzyki Mozarta. W podzięce za przybycie każdy uczestnik "śniadanka środowego" (tak spontanicznie i radośnie nazwały ucztę same dzieci ) otrzymał małą słodką niespodziankę!

Akcja Śniadanie z Piątusiem jest jednym z działań mających promować czytelnictwo w naszej szkole w ramach Grantu Oświatowego. Przygotowania do niej trwały kilka tygodni i zaangażowały sporą grupę wspaniałych wolontariuszy. Nasi uczniowie samodzielnie przygotowywali zaproszenia na przyjęcie, wykonywali plakaty, sprzedawali cegiełki, dzięki którym udało się pozyskać fundusze na ten cel. Duże podziękowania dla hurtowni "U Jacka" z ul. Wyszyńskiego, która obdarowała nas świeżymi bananami i soczystymi gruszkami! Dzięki wspólnej pracy kilkunastoosobowej grupy wolontariuszy kierowanej przez panią Paulinę Piechocką dzisiejsza uczta była wspaniała! Nasi najmłodsi uczniowie pytali, kiedy następne śniadanko!