• Aktualności

     • OSTERHASE- KONKURS NA ZAJĄCZKA
      • OSTERHASE- KONKURS NA ZAJĄCZKA

      • W marcu odbył się szkolny konkurs z języka niemieckiego na zajączka wielkanocnego. Duży, mały, na kartce jako obraz lub pluszowy i milutki do przytulania, jako dekoracja wprost na stół wielkanocny albo wianuszek do powieszenia- uczniowskich pomysłów było bardzo wiele :)

        

       Zajączek to symbol dziecięcej zabawy w ogródku po śniadaniu wielkanocnym. Zajączek szybko i zwinnie rozkłada czekoladowe jajeczka w trawie jest przez to bardzo ukochany przez dzieci z niemieckiego obszaru językowego.

        

       Prace napływały do końca marca. 

        

       Nagrodzone małe dzieła sztuki to:

        

       I miejsce - Zofia Proczek klasa 7B

       II miejsce - Natasza Falkiewicz klas VB

       III miejsce - Bartłomiej Makowski klasa 6D

        

       Serdecznie gratulujemy!

       Dyplomy oraz nagrody (zajączki wykonane przez sponsora - Fiołkowa Manufaktura) zostały wręczone na apelu wielkanocnym.

     • TURNIEJ GIER PLANSZOWYCH – Lehrer, lass uns spielen!
      • TURNIEJ GIER PLANSZOWYCH – Lehrer, lass uns spielen!

      • 31 marca w ZS nr 2 im Tadeusza Kościuszki w Garwolinie odbył się międzyszkolny Turniej Gier, w którym wzięli udział także uczniowie z Piątki.43 osoby z klas V, VI oraz VIII przygotowały aż  18 gier planszowych według własnego pomysłu. Prace naszych uczniów znacząco wyróżniały się na tle pozostałych. Pomysłowość, estetyka, walor językowy oraz rekomendacja – według tych kryteriów gry naszych uczniów okazały się najlepsze.

       Na podium znaleźli się następujący uczniowie:

       I miejsce-W. Szopa, L. Zadrożna, H. Borkowski z PSP nr 5 w Garwolinie gra pt. Land der Magie

       II miejsce- Z. Wójcik i K. Gruszczyńska z PSP nr 5 w Garwolinie- gra pt. Kaufland

       II miejsce –P. Kowalski i D. Tusiński z PSP nr 5 w Garwolinie- gra pt. Glücksrad

       III miejsce-M. Baranowski, K. Jastrzębski ze PSP nr 5 w Garwolinie- Bunte Worte

       To ogromny sukces naszych uczniów i dla nich serdeczne gratulacje.

       Gość tego wydarzenia, przedstawicielka wydawnictwa szkolnego także dostrzegła gry naszych uczniów. Gra Kaufland oraz Glücksrad otrzymały dodatkowe wyróżnienia.

       Turniej zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego w Garwolinie to druga w tym roku szkolnym akcja propagująca naukę języka niemieckiego w powiecie. Od uczestników wiemy, że zarówno konkurs na Adventskalender i grudniowy wernisaż jak i Turniej gier spotkały się z dużym zainteresowaniem oraz pozytywnym odzewem.

       Już dziś serdecznie zachęcamy do śledzenia strony na Facebooku_ Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego w Garwolinie.

       więcej o całym wydarzeniu pod linkiem

       https://www.facebook.com/profile.php?id=100087933520420

        

       Link do zdjęć

        

       https://1drv.ms/f/s!AuVzONkbJQoJvhiZQ03H9U2VJUNX?e=KmHbM8

        

       Link do filmiku

        

       https://youtu.be/sDITd1XkXqE

     • KONKURS NA BAŚŃ ROZSTRZYGNIĘTY
      • KONKURS NA BAŚŃ ROZSTRZYGNIĘTY

      • Podczas apelu wielkanocnego zostały ogłoszone wyniki szkolnego konkursu literackiego na najpiękniejszą baśń. Był to konkurs organizowany dla klas 4 i 5 , zadaniem uczestników było samodzielne napisanie baśni. Nowo powstały utwór powinien zawierać wszystkie gatunkowe cechy baśni, mieć ciekawy pomysł, piękną ilustrację oraz być poprawny pod względem językowym i ortograficznym. Wszystkie dostarczone pracy były ciekawe, jury miało trudny wybór, jednak udało się wyłonić zwycięzców.
       Pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Sosnowska z klasy 4d za baśń pt. „Krzysztof i jego bogactwo”, drugie miejsce – Hanna Mikulska z klasy 4b za baśń o tytule „Magiczne baletki”, zaś na trzecim miejscu znalazła się „Baśń o boćku” Damiana Balasa z klasy 5c. Dodatkowo wyróżnienia zdobyli Aleksandra Augustyniak z klasy 4a, Wiktoria Szopa z klasy 5c oraz Lana Talarek z klasy 4d.
       Ogromne gratulacje dla naszych baśniopisarzy!
       Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w sfinansowaniu drobnych upominków dla wszystkich uczestników konkursu, a także panu Krzysztofowi Szopie z drukarni DRUK-POINT za wydruk dyplomów.