• Marzec 2023

• KÓŁKO INFORMATYCZNE I FOTOGRAFICZNE

•

W marcu uczniowie kółek informatycznych i fotograficznych poznali zasady drukowania na drukarce 3D. Szukali w Internecie gotowych projektów do druku a także sami wykonali pierwsze projekty przy pomocy Paint-a 3D.

Wspólnie wydrukowaliśmy:

- rybki oraz obrazek latarni i statku (do strefy Bałtyku),

- gwizdki, które mogą służyć podczas różnych zajęć a w szczególności na wych. fizycznym,

- model wody na zajęcia chemiczne,

- przybory kreślarskie na matematykę,

- tarcza SP5 Garwolin,

- zabawki (samochodzik)

- przedmioty użytkowe: filiżanka, 2 wazony, świecznik, 2 pojemniki na igły.

KÓŁKO INFORMATYCZNE

W marcu poznaliśmy serwis https://www.thingiverse.com/ gdzie internauci z całego świata dzielą się stworzonymi przez siebie modelami przedmiotów całkowicie za darmo. Następnie każdy mógł wykonać i wydrukować wymyślony przez siebie projekt. Wraz ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi postanowiliśmy spróbować sił w projektowaniu ozdób wielkanocnych.

TECHNIKA

W miesiącu marcu 2023 roku klasy 4- 6 i nie tylko miały możliwość korzystania z zakupionego  sprzętu w ramach Programu Laboratoria Przyszłości.  Tym razem uczniowie wykorzystali pistolety do klejenia na gorąco by ozdobić swoje kartki i ozdoby wielkanocne. Większość prac przeznaczona była na kiermasz wielkanocny. Zebrane pieniążki zasilą Strefę Morską, która powstaje w naszej szkole.Wszystkim za udział serdecznie dziękujemy.

MATEMATYKA

Wizualizer - rysowanie i mierzenie kątów - klasą 4a

Figury magnetyczne - poznawanie własności wielokątów - klasa 5

CHEMIA, FIZYKA

Dzięki Wirtualnemu laboratorium Empiriusz pracownia chemiczna została wyposażona w kompleksowe, nowoczesne narzędzie do prowadzenia doświadczeń chemicznych w świecie wirtualnym. W miesiącu marcu  uczniowie wykonywali na lekcji następujące doświadczenia :

- potwierdzenie prawa zachowania masy

- spalanie siarki węgla i magnezu

- badanie właściwości etynu.

Uczniowie powtarzali i utrwalali wiadomości z chemii z następujących zagadnień: budowa, wzory, nazewnictwo węglowodorów, wiązania i reakcje chemiczne oraz gazy.  Korzystając z monitora oglądaliśmy filmy i doświadczenia dotyczące węglowodorów, wiązań chemicznych oraz powietrza. Ćwiczyliśmy pisanie reakcji chemicznych.

Również na lekcji fizyki w ramach otrzymanych pomocy edukacyjnych Multimedialne pracownie+Plansze - fizyka uczniowie mogli utrwalać poznany materiał na platformie edukacyjnej ,, Dzwonek.pl wykonując zadania utrwalające poznany materiał. Uczniowie utrwalali poznany materiał z działu ,, Siły w przyrodzie oraz ,,O prądzie elektrycznym. Wykorzystując monitor multimedialny mogliśmy oglądać doświadczenia z oddziaływań ciał, siły wypadkowej i równoważącej, pierwszej i trzeciej zasady dynamiki Newtona oraz zagadnienia związane z prądem elektrycznym.

•

MATEMATYKA