• SPRAWOZDANIE - WRZESIEŃ 2022

INFORMATYKA:

We wrześniu zajęcia koła informatycznego odbyły się 4 razy. W ich ramach uczniowie zapoznali się z wybranym sprzętem jakim dysponuje szkoła, w tym prezentacją drukarki 3D, jej budową i sposobem działania. Następnie przystąpili do samodzielnego projektowania w Paint3D breloka na podstawie filmu instruktażowego. Po wykonaniu projektu, z pomocą nauczyciela, eksportowali go do oprogramowania drukarki, a następnie wydruku 3D.

CHEMIA:

Dzięki Wirtualnemu laboratorium Empiriusz pracownia chemiczna została wyposażona w kompleksowe, nowoczesne narzędzie do prowadzenia doświadczeń chemicznych w świecie wirtualnym .Uczeń, korzystając z gogli oraz kontrolerów, wykonuje zadania  zgodnie z instrukcją : porusza się po realistycznie wyglądającej pracowni, sięga po probówki i odczynniki, przeprowadza reakcje, wyciąga z nich wnioski i efektywnie uczy się poprzez wirtualne doświadczenie. Pozostali uczniowie obserwują jego przebieg na ekranie lub tablicy interaktywnej.Doświadczenia wykonały następujące klasy 8a,8c,8d,8e.Wirtualne doświadczenia wykonywane były podczas lekcji :1. Otrzymywanie kwasów, ich budowa i podział.2.Zasady -wodne roztwory wodorotlenków.Uczniowie z pomocą nauczyciela wykonali doświadczenia pt ,,Otrzymywanie kwasu fosforowego oraz ,, Otrzymywanie wodorotlenku sodu w reakcji sodu z wodą.

TECHNIKA:

Publiczna Szkoła Podstawowa nr5 w Garwolinie w ramach programu Laboratoria Przyszłości została wyposażona  w pomoce, które możemy wykorzystywać np. na lekcjach techniki.W ramach realizacji tematu ,, Dom bez tajemnic uczniowie klas szóstych  mogli doskonalić swoje umiejętności prasowania. Dla niektórych uczniów prasowanie było nowością, a inni pokazali swój profesjonalizm.

KÓLKO INFORMATYCZNE I FOTOGRAFICZNE:

We wrześniu na zajeciach kółka informatcznego i informatycznego uczniowie poznali możliwości zastosowania dronów. Poznali budowę drona zainstalowali aplikację Tello i nauczyli się sterowania dronem. Opanowali także umiejętność wykonywania zadjęć oraz filmów z drona. W ramach zajęć praktycznych przygotowali film z "Biegu z okazji 45 lecia szkoły"