• Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
      • Mamy pełnowymiarową halę
      • To, co dziś jest rzeczywistością, wczoraj było nierealnym marzeniem”
        Paolo Coelho

        We wrześniu 2018 roku oddano do użytku nowo wybudowaną pełnowymiarową halę sportową. W listopadzie 2018 roku hala otrzymała imię HALA STULECIA.
      • Strefa relaksu
      • Dnia 1 września 2020 roku około godziny 12:00 strefa relaksu w "piątce" została oficjalnie otwarta. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Marzena Świeczek Burmistrz Miasta Garwolina wraz z Panią Jadwiga Mańkowską Kierownikiem Wydziału Oświatowo Społecznego Urzędu Miasta Garwolina. Nie zabrakło również naszych sponsorów: Pani Marleny Rękawek, Pana Rafała Sterny oraz Pana Radosława Leszek.
      • Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
        Nasza szkoła - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Korczaka w Garwolinie otrzymała kwotę 231 300,00 zł.
        Więcej informacji można uzyskać klkając w tytuł
    • MISJA SZKOŁY

      "Pozwólmy dzieciom błądzić i radośnie dążyć do poprawy”                                                                                                                   J. Korczak
        • Sympatyczni pracownicy
        • Kochamy nasze dzieci, a one kochają naukę w naszej szkole
        • Zorientowani na sport
        • "W zdrowym ciele zdrowy duch".

          Uczniowie naszej szkoły osiągają sukcesy nie tylko w zawodach powiatowych, wojewódzkich ale także na Mistrzostwach Polski, Europy i Świata.
        • Dostęp do komputerów
        • Uczniowie mają możliwość podnoszenia kompetencji informatycznych. Posiadamy dwie pracownie komputerowe, w każdej pracowni komputer z dostępem do Internetu oraz projektor
        • Bogata biblioteka
        • Uczniowie posiadają dostęp do wszystkich zasobów w naszej bibliotece
        • Skrzynka zaufania
        • Drodzy Uczniowie!
          Do skrzynki zaufania możecie wysyłać swoje uwagi o tym, co dzieje się w szkole, o problemach, jakie są dla ważne lub trudne. Adres:
          skrzynka-zaufania@zs5garwolin.pl
    • Aktualności

      Co nowego w szkole?
        • Z PODWÓRKA NA STADION

        • 31.10.2017
        • W dniu 26.10.2017 r. odbyły się finały powiatowe turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" , w których brało udział 11 zespołów. Nasza Szkoła zajęła I miejsce wygrywając w finale po rzutach karnych 3:2 (2:2) z Gończycami I . Dzięki tej wygranej zwycięzca awansował do finałów wojewódzkich, które odbędą się na przełomie Marca i Kwietnia. W drużynie wystąpili: Paweł Jasiński, Szymon Masny, Mikołaj Kaczyński, Filip Wielgosz, Szymon Skwierz, Konrad Wasilewski, Dawid Walicki, Bartek Kędziorek, Kacper Makaruk, Maksym Piorun. Opiekunem był Karol Zawadka.

        • Z PODWÓRKA NA STADION: Czytaj więcej
        • WYCIECZKA DO LUBLINA

        • 23.10.2017
        • Dnia 29 października 2017 r. klasy 3A oraz 3B gimnazjum wraz z wychowawcami p .Jolantą Wójcik oraz p. Agatą Karaś wybrały się na wycieczkę do Lublina. Z Garwolina wyjechaliśmy dość wcześnie, bo już o godzinie 7:30. Podróż trwała około 2 godzin. Celem naszej wycieczki były niecodzienne pokazy fizyczno- chemiczne odbywające się na Uniwersytecie Marii Skłodowskiej Curie w Lublinie. Spotkanie wzbudziło w wielu osobach zachwyt i zainteresowanie fizyką oraz chemią. Następnie, po pokazach udaliśmy się do Państwowego Muzeum na Majdanku. Na miejscu dołączyła do nas pani przewodnik, która bardzo szczegółowo opowiedziała o wydarzeniach związanych z tym miejscem. Słuchając tych historii, byliśmy pod wielkim wrażeniem. Wycieczkę zakończyliśmy oczywiście wizytą w McDonald`s.

        • WYCIECZKA DO LUBLINA: Czytaj więcej
        • AKCJA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

        • 25.10.2017
        • W dniu 20.10.2017 Samorząd Uczniowski włączył się do akcji Fundacji Na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i ty”. Dzięki wsparciu uczniów (rodziców) i nauczycieli udało się sprzedać wszystkie cegiełki i zebrać kwotę 207,87 zł.

          Dziękujemy wszystkim za dobre serce.

          SU

          AKCJA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO - Obrazek 1

        • AKCJA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO: Czytaj więcej
        • 40 - LECIE NASZEJ SZKOŁY

        • 30.01.2018
        • Dnia 12 października 2017 r. nasza szkoła obchodziła 40 – lecie istnienia.

          Jubileusz rozpoczął się mszą św. w kościele p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie, w której wzięli udział zaproszeni goście i cała społeczność szkolna. Następnie na terenie budowy hali wmurowano akt erekcyjny i  poświecono budynek. Jubileusz zaszczycili swoją obecnością między innymi: poseł na Sejm RP Pan Grzegorz Woźniak, była posłanka Pani Stanisława Prządka, starosta Pan Marek Chciałowski, przewodniczący rady powiatu Pan Piotr Osmólski, burmistrz Pan Tadeusz Mikulski, przewodniczący Rady Miasta Pan Marek Jończak, dziekan kolegiaty p.w. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie ks. Ryszard Andruszczak, proboszcz parafii p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie ks. Stanisław Małek.

        • 40 - LECIE NASZEJ SZKOŁY: Czytaj więcej
        • PROJEKT EDUKACYJNY MOGĘ WSZYSTKO

        • 25.10.2017
        • Nasza Szkoła realizuje projekt edukacyjny „Mogę wszystko” . W projekcie uczestniczy 113 uczniów z klas 5-7 . W ramach projektu realizowane są zajęcia wspierające ucznia zdolnego jak i osiągającego niskie wyniki w nauce.

          W ramach ścieżki wsparcia ucznia zdolnego realiz
        • PROJEKT EDUKACYJNY MOGĘ WSZYSTKO: Czytaj więcej
        • UROCZYSTE PASOWNIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

        • 05.10.2017
        • Dnia 04.10.2017 r. w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych. Ten wyjątkowy dzień był dla nich wielkim wydarzeniem. Uroczystość pasowania rozpoczęła się częścią artystyczną przygotowaną przez klasę II a wraz z wychowawcą. Uczniowie serdecznie przywitali swoich młodszych kolegów i koleżanki w gronie uczniów naszej szkoły. Kolejną częścią uroczystości było ślubowanie pierwszaków. Uczniowie dumnie powtarzali za Panią Dyrektor tekst przyrzeczenia. Następnie Pan Dyrektor pasował każde dziecko na ucznia. Wagę uroczystości podkreśliła obecność pocztu sztandarowego szkoły. Wszyscy uczniowie otrzymali upominki w postaci książek. Na koniec pierwszaków odwiedził Piątuś, który z radością zgodził się na przyjęcie ich do grona społeczności szkolnej. W radosnych nastrojach pierwszoklasiści udali się na poczęstunek.

        • UROCZYSTE PASOWNIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH: Czytaj więcej
        • WYBORY RZECZNIKA PRAW UCZNIA I WYBORY DO S.U.

        • 04.10.2017
        • Dnia 26 września 2017 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wybory odbyły się w głosowaniu powszechnym, tajnym, równym i bezpośrednim w systemie większościowym.
          Wybory przeprowadziła Komisja Wyborcza w składzie:
          Przewodniczący Komisji:Patrycja Banaszek
          Zastępca przewodniczącego: Martyna Kalbarczyk
          Członkowie: Aleksandra Tudek, Zuzanna Korgol, Oliwia Grzelak

        • WYBORY RZECZNIKA PRAW UCZNIA I WYBORY DO S.U.: Czytaj więcej
        • Dni Języków z Piątką. Wizyta native speaker w szkole

        • 28.09.2017
        • A new friend from the USA - czyli….

          “Dni języków z Piątką” w kolejnej odsłonie, tym razem wraz z gościem prosto ze Stanów Zjednoczonych Ameryki –Annette Dorey!

          W obecnym roku szkolnym 2017/2018 grupa nauczycieli języków obcych w składzie: pani Jolanta Wójcik, pani Emilia Makaruk, pani Katarzyna Borkowska przy pomocy i wsparciu pani Anny Piorun rozpoczęła działania mające na celu propagowanie nauki języka angielskiego w naszej szkole już we wrześniu.

        • Dni Języków z Piątką. Wizyta native speaker w szkole: Czytaj więcej
        • ŻYCZENIA NA NOWY ROK SZKOLNY

        • 07.09.2017
        • Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna,
          Znów dni popłyną pracowite
          Nad książką szkolną, nad zeszytem.
          Życzę wam wszystkim na początek
          Szkolnego roku samych piątek

          / Jan Brzechwa/

          Drodzy Uczniowie!
          Życzymy Wam aby nadchodzące miesiące były nie tylko czasem wytężonej pracy, ale niosły ze sobą także wiele radości i zadowolenia z rozwoju własnych zainteresowań i uzdolnień. Wierzymy, że każdy dzień spędzony w szkole będzie dniem owocnym, przynoszącym nowe doświadczenia i wiedzę, którą w przyszłości spożytkujecie jak najlepiej.
          DYREKCJA SZKOŁY

        • ŻYCZENIA NA NOWY ROK SZKOLNY: Czytaj więcej
        • Pożegnanie gimnazjum 2017

        • 08.07.2017
        • 23.06.2017

          20 czerwca w naszej szkole odbyła się uroczystość pożegnania klas trzecich gimnazjum. Z tej okazji tegoroczni absolwenci "Piątki" wraz z wychowawcami przygotowali autorski, uroczysty apel pt. „Rajska wyspa, czyli wakacje z przymrużeniem oka” . Sam tytuł wskazuje już, że występ miał charakter humorystyczny. Z przymrużeniem oka potraktowane zostały zarówno przedmioty szkolne, jak i nauczyciele. Uczniowie udowodnili, iż szkoła przez nich widziana nie jest nudna. Teksty streściły dotychczasowy przebieg edukacji występujących oraz zmiany, które zaszły w ich głowach. Komediowe były również piosenki w wykonaniu: Aleksandry Prożych, Klaudii Szczęśniak, Pawła Winka, Kacpra Jończaka oraz Jakuba Głodka, a  dopełnił je chór utworzony z młodych „artystów”. Całość stylizowana była na luźną rozmowę między uczniami i tubylcami, ponieważ klasy „uciekły” na rajską wyspę. Nie zabrakło je

        • Pożegnanie gimnazjum 2017: Czytaj więcej
        • BEZPIECZNE WAKACJE

        • 08.07.2017
        • Mija kolejny rok szkolny, a wraz z nim czas wytężonej nauki, czas małych i dużych sukcesów, czas podejmowania nowych wyzwań. Nadchodzą wakacje! Ważne, by spędzić je miło, radoścnie, a co najważniejsze bezpiecznie. Najmłodsi uczniowie z naszej szkoły pod kierunkiem wychowawcy pani Ingi Skwarcan oraz pani Justyny Misior przygotowali dla dzieci z klas I – III przedstawienie pt. „Bezpieczne wakacje”. Widzowie z klas I – III dowiedzieli się, jakie zagrożenia czekają na nich w czasie lata i jak ich się ustrzec, aby wszyscy wrócili w nowym roku zdrowi i wypoczęci. Podczas apelu zostały wręczone wszystkim uczniom z klasy „O” dyplomy i upominki za udział w programie „Zdrowe śniadanie”, którego celem było uświadomienie dzieciom, iż śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, a wzbogacony witaminami w postaci warzyw, owoców i naturalnych soków daje podwójną siłę. Wyróżnienie otrzymali Gabrysia U

        • BEZPIECZNE WAKACJE: Czytaj więcej
        • PROGRAM "OWOCE I WARZYWA W SZKOLE"

        • 08.07.2017
        • To już kolejny rok, w którym nasi uczniowie z klas 0-III biorą udział w programie „Owoce i warzywa w szkole”. W każdym semestrze bieżącego roku szkolnego przez 10 tygodni uczniowie otrzymywali 22 porcje owocowo-warzywne. Porcja składała się z jednego owocu i jednego warzywa lub soku owocowego. W naszej szkole w ramach programu „Warzywa i owoce w szkole” pod kierunkiem wychowawców i koordynatora akcji pani Justyny Misior uczniowie brali udział w wycieczkach agroturystycznych, podczas których mogli zdobyć wiedzę na temat właściwości odżywczych warzyw, uprawy, pielęgnacji i zbiorów. W klasach przeprowadzono lekcje na temat: „Rola owoców i warzywa w życiu człowieka”.

        • PROGRAM "OWOCE I WARZYWA W SZKOLE": Czytaj więcej
        • NOC BIBLIOTEK

        • 09.06.2017
        • Dnia 3 czerwca 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział niezwykłym happeningu promującym czytelnictwo pt.” Noc bibliotek”.Tematem przewodnim tegorocznej edycji stała się postać detektywa. Nasi uczniowie przygotowali się specjalnie do tej misji, przebierając się za znane postacie ze świata kryminalnego. Mali detektywi udali się do Biblioteki Pedagogicznej, by sprawdzić się w tej trudnej roli. Już pierwsze zadanie – narysowanie mapy Biura Detektywistycznego Mai i Lassego- okazało się zadaniem bardzo łatwym. Następnie grupa detektywów szyfrowała wiadomości dla grupy przeciwników. Po zabawie udaliśmy się na Skwerek, gdzie aktorzy z Teatru Rękawiczka czytali książkę pt.”Biuro Detektywistyczne Mai i Lassego”. Po relaksie przy książce przyszedł czas na rozruszanie kości. Wszyscy uczestnicy wspólnie zatańczyli Belgijkę. Ostatnim punktem było wspólne obejrzenie filmu pt.” „Biur

        • NOC BIBLIOTEK: Czytaj więcej
        • DZIEŃ DZIECKA

        • 07.06.2017
        • Dzień Dziecka to wyjątkowy dzień oczekiwany przez wszystkie dzieci, które dziś nie przyniosły do szkoły książek, ale radosny uśmiech na twarzy.W naszej szkole odbyło się wiele różnorodnych zajęć, by każde dziecko mogło miło spędzić czas. Uczniowie z klas 0-III zostali zaproszeni na przedstawienie w wykonaniu klasy 3 e pt. „Żyjmy zdrowo-kolorowo”, pod kierunkiem Pani Anety Szydłowskiej. Klasy III po przedstawieniu udały się na boisko szkolne, na którym została zorganizowana spartakiada. Zawody poprowadzili Pani Jolanta Brzeźnicka i Pan Karol Zawadka. I miejsce zdobyła klasa III a, II miejsce klasa III c. Klasy 0-II pozostały w szkole, by wspólnie się bawić. Dzieciom bardzo podobał się quiz wiedzy o owocach i  warzywach. Nie obyło się bez nagrodzenia najlepszych drużyn zdrowymi sokami. Uczniowie wykonywali prace plastyczne pt.”Owoce” i eksponowały je na drzewach . Uczestnicy

        • DZIEŃ DZIECKA: Czytaj więcej
        • UŚMIECH DZIECKA NA DZIEŃ DZIECKA

        • 31.05.2017
        • Sześcioletnia Ania jest podopieczną Otwockiego Towarzystwa Paliatywnego, które wspiera i udziela pomocy chorym wymagających długoterminowej opieki oraz dzieciom osieroconym przez pacjentów hospicjów.W dniach 12, 16, 18 maja zbieraliśmy w naszej szkole pieniądze, za które dziewczynka otrzyma to na co czekała: gry planszowe i edukacyjne, puzzle, ciastolinę oraz słodkości. Dziękujemy za każdą monetę i banknot. Łącznie uzbieraliśmy 590 złoty. Część kwoty została przeznaczona z okazji Dnia Dziecka dla Ani, natomiast za pozostałe pieniądze zostaną zakupione prezenty dla rodzeństwa dziewczynki. Pani Magda Książek, koordynator akcji osobiście odwiedziła naszą szkołę i z rąk uczennic z Samorządu Szkolnego i Caritasu odebrała zakupione prezenty dla Ani.W związku z Dniem Dziecka dziewczynki z Caritasu przygotowały kolorowe kartki z życzeniami dla dzieci z Otwockiego Tow

        • UŚMIECH DZIECKA NA DZIEŃ DZIECKA: Czytaj więcej
        • WSPOMNIEŃ CZAR

        • 26.05.2017
        • 25 maja szkolny Teatr B zaprezentował ostatnie przedstawienie w bieżącym roku szkolnym pt. "Wspomnień czar… ". Tym razem nasi uczniowie przedstawili ostatnie sto lat! Spektakl dotyczył mody i obyczajów jakie wówczas panowały. Każda dekada zilustrowana została inną scenką , prezentacją medialną oraz charakterystyczną dla danej epoki muzyką. Nasza młodzież dzięki choreografii i charakterystycznym strojom potrafiła nam przekazać ducha tamtych czasów. Widzowie z zaskoczeniem przyjęli tę formę spektaklu i  z zainteresowaniem oglądali ten montaż słowno-muzyczny .

        • WSPOMNIEŃ CZAR: Czytaj więcej
        • CZYTAJĄ ZNANI I LUBIANI

        • 03.09.2017
        • Od dawna wiadomo, że czytanie dzieciom jest najlepszą inwestycją w ich przyszłość.Dnia 19.05.2017 r. naszą szkołę odwiedzili zaproszeni wcześniej goście, biorąc udział w trzeciej już edycji „Czytają znani i lubiani”. Tego roku zaszczycili nas swoją obecnością następujące osoby:

          Pani Iwona Czarnocka – komendant policji

        • CZYTAJĄ ZNANI I LUBIANI: Czytaj więcej
        • SUKCESY W KONKURSIE MATEMATYCZNYM "KANGUR"

        • 21.05.2017
        • W dniu 16 marca 2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXVI. edycji Międzynarodowego Konkursu Kangur matematyczny. Szkołę Podstawową reprezentowało 77 uczniów, a Gimnazjum 25 uczniów. Konkurs rozgrywany był w 6 kategoriach: Żaczek, Maluch, Beniamin, Kadet, Junior i Student, dostosowanych do poziomu wiedzy uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Kangur matematyczny ma charakter jednorazowego testu, na którego rozwiązanie uczniowie mieli 75 min. Każdy konkursowicz otrzymał nagrodę uczestnictwa, którą była układanka - breloczek Magiczny sześcian.
          Trzech naszych uczniów uzyskało bardzo dobry wynik - Jastrzębski Kamil, Brzozowski Jakub, Michalik Piotr a ośmiu wyróżnienie.

        • SUKCESY W KONKURSIE MATEMATYCZNYM "KANGUR": Czytaj więcej
        • ZWYCIEZCY KONKURSU

        • 26.05.2017
        • Dnia 10 maja 2017 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Garwolinie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu literackiego „List do przyjaciela”. Jury przyznało nagrody w trzech kategoriach wiekowych- klasy 1-3, 4-6 i gimnazjum. Podczas uroczystość można było podziwiać wystawę nagrodzonych prac, a także wysłuchać koncertu przygotowanego przez uczniów z klasy IV a  z  naszej szkoły.

        • ZWYCIEZCY KONKURSU: Czytaj więcej
    • NAJLEPSI UCZNIOWIE W ROKU SZK. 2023/24

        • KLASY IV - VIII - KLASYFIKACJA - I SEMESTR
        •    
             
          Weronika Proczek
          śr. 6,00
            Alicja Głaszczka
          śr. 5,92
            Anna Rudnik
          śr. 5,77
            Natasza Falkiewicz
          śr. 5,77
           

    • Galeria zdjęć

      • brak danych
      •                                                            LINKI


    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia