Organizacja

Dzieje gazetki szkolnej można podzielić na dwa etapy. Pierwszy, w którym okazjonalnie wydawano uczniowską prasę, wtedy powstały takie czasopisma jak „Nasz Januszek” czy  „Piątka”. Drugi charakteryzuje się systematycznością wychodzenia gazetki szkolnej od ponad siedmiu lat.

W roku 2000 miała inną nazwę jak obecnie. Wtedy wydawaliśmy „SIM” czyli Szkolny Informator Młodzieżowy. Później wraz z nadejście nowego redaktora naczelnego nazwa przekształciła się w „MY” czyli Młodzieżowy (Y) informator. Obecnie nosi nazwę „SIUP” czyli Szkolny Informator Uczniowski Piątka. Jednak za każdym razem treści dotyczyły tego samego. Pisaliśmy o naszej szkolnej społeczności.

Obecnie na zajęciach kółka dziennikarskiego uczniowie nie tylko doskonalą swoje umiejętności w redagowaniu prostych form pisemnej wypowiedzi, pogłębiają wiedzę o prawidłowym stosowaniu ojczystego języka, ale przede wszystkim informują społeczność uczniowską o najważniejszych wydarzeniach, problemach i działalności edukacyjnej, sportowej i kulturalnej szkoły. W zajęciach bierze udział 19 uczniów.

Zajęcia polegają na redagowaniu tekstów do gazetki, gromadzeniu informacji, stosowaniu korekty, poznawaniu prawa prasowego, pracy na komputerze w programach typowych dla prasy, korzystaniu z Internetu, kserokopiarki, aparatu fotograficznego, dyktafonu. Podczas swej działalności wydaliśmy 25 numerów gazetki w tym dwa numery specjalne z okazji przystąpienia do programu SUS i nadania szkole imienia Janusza Korczaka.