Nawigacja

Archiwum z roku szk. 2014/15

 

SUKCESY GIMNASTYCZEK ZE SP

Dnia 21 marca 2015 roku, w Zespole Szkół Nr 5 w Garwolinie, odbyły się już po raz XIX Otwarte Zawody Regionu Mazowsze w Gimnastyce zorganizowane przez Zofię Kisiel. Gimnastyczki  z MG-T UKS „NO NAME” ( z PSP nr 5  w Garwolinie i z innych szkół powiatu garwolińskiego) z klas I-IV w wieloboju indywidualnym zajęły najwyższe miejsca na podium i wszystkie znalazły się w pierwszej 50-tce.


Jak od wielu lat,  patronat nad zawodami obieli: Starosta Powiatu Garwolińskiego oraz Burmistrza miasta Garwolin. Sponsorami zawodów byli: Zarząd Powiatu Garwolińskiego, Urząd miasta Garwolin, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Garwolinie, ZS NR 5 w Garwolinie, OSM Garwolin,  MG-T UKS „NO NAME” oraz Rodzice  tancerzy.

Zaproszonych gości  witał Dyrektor Zespołu Szkół nr 5 w Garwolinie Pan Jacek Zowczak. W tym miejscu chcemy serdecznie podziękować Panu Dyrektorowi, który od wielu lat gościnnie podejmuje gimnastyków z całego kraju i pomaga przy organizacji zawodów.

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonali:
                               Burmistz Miasta Garwolin pan Tadeusz Mikulski,
                               Sekretarz Starostwa Powiatowego pan Jerzy Piesio,
                               Przewodniczący Rady Miasta Garwolin pan Marek Jonczak.

Na zawodach  gościli również radni Rady Miasta Garwolin i Dyrektor Wydziału Komisji Edukacji i Sportu pan Jerzy Duchna. Zmagania gimnastyków oceniali sędziowie z Zakładu Gimnastyki AWF – Biała Podlaska, absolwenci AWF  i gimnastyczki Klubu „WILGA”.

Do Garwolina  przybyło, rekordowo, aż 217-nastu uczestników, zarówno  z województwa mazowieckiego :  Warszawy, Otwocka,  Siedlec, Mińska Mazowieckiego , Radomia, Grębkowa, Maciejowic,  Samogoszczy, Łaskarzewa,  jak  i z poza:  Lublina, Włodawy i innych miejscowości.

Dzieci i  młodzież, podzielona ze względu na typ szkoły oraz płeć, rywalizowała ze sobą w wieloboju indywidualnym i  drużynowym.

Gimnastyczki z naszego  Klubu po raz  kolejny  pokazały wysoki poziom swoich umiejętności, co ukazują poniższe fakty.

Gimnastyczki  z MG-T UKS „NO NAME” ( z PSP nr 5  w Garwolinie i z innych szkół powiatu garwolińskiego) z klas I-IV w wieloboju indywidualnym zajęły najwyższe miejsca na podium i wszystkie znalazły się w pierwszej 50-tce (na 111 uczestniczek) w następującej kolejności:

Wielobój indywidualny dziewcząt szkół podstawowych kl. I-IV  (111 gimnastyczek)

1. Gabriela Gora                               29,8pkt                         SP NR 5  Garwolin
2. Brzezicka Joanna                          28,8pkt                         SP NR 5 Garwolin
3. Piskała Zofia                                28,7pkt                          MG-T UKS NO NAME
4. Ositek  Jowita                             28,6 pkt                        SP NR 5 Garwolin
5. Gontarz Gabriela                          28,5 pkt                        MG-T UKS „NO NAME”
6. Sterna Julia                                28,2 pkt                         MG-T UKS „NO NAME”

8. Kałaska Jagoda                           27,7 pkt                         MG-T UKS „NO NAME”

9.  Przybysz Gabriela                        27,1pkt                         SP NR 5 Garwolin
9.  Nozdryn Płotnicka Amelia             27,1pkt                         SP NR 5 Garwolin

11. Szopa Julia                               26,9pkt                         SP NR 5 Garwolin

12. Wojciechowska Julia                 26,8pkt                          SP NR 5 Garwolin

17.Szuwara Maria                           25,6pkt                          MG-T UKS „NO NAME”

25. Jałocha Maja                            25,2pkt                         SP NR 5 Garwolin

27. Zaręba Katarzyna                     24,9 pkt                        MG-T UKS „NO NAME”

37. Matusiak Amelia                       24,2pkt                        SP NR 5 Garwolin

48. Andrzejewska Maja                   23,3pkt                       SP NR 5 Garwolin

Wielobój indywidualny dziewcząt szkół podstawowych kl. IV-VI

1.      Gora Gabriela                               28,8pkt                       SP NR 5 Garwolin
2.      Szeląg Weronika                          28,5pkt                       SP NR 5 Garwolin
3.      Władzińska Alicja                         28,1pkt                       SP NR 5 Garwolin
         Iwanenko Dominika                     28,1pkt                      SP NR 5 Garwolin

Wielobój indywidualny chłopców szkół podstawowych kl. IV-VI

  1. Oszkiel Kazimierz                            25,2pkt                       SP w Samogoszczy
  2. Soszyński Jakub                             25,0pkt                       SP w Grębkowie
  3. Gromadzki Hubert                          24,6pkt                       SP NR 1 w Łaskarzewie

Wielobój indywidualny dziewcząt szkół gimnazjalnych

  1. Czernik Natalia                             27,3pkt                       Gimnazjum w Maciejowicach
  2. Biedacha Alicja                             25,3pkt                       Gimnazjum w Grębkowie
  3. Piechota Beata                             25,3pkt                      Gimnazjum w Maciejowicach

Wielobój indywidualny chłopców szkół gimnazjalnych

  1. Czernik Daniel                               27,9pkt                       Gimnazjum w Maciejowicach
  2. Kosior Jakub                                 26,4pkt                       Gimnazjum w Grębkowie
  3. Sasim Damian                               26,2pkt                        Gimnazjum w Grębkowie

Wielobój indywidualny dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych

  1. Poświata Sara                                26,4pkt                       LO NR 1 Łaskarzew
  2. Grześka Zuzanna                            26,2pkt                       MKS Akroradom
  3. Błaszczuk Iza                                 26,2pkt                       UKS „Kometa”

Wielobój indywidualny chłopców szkół ponadgimnazjalnych

  1. Malik Mateusz                           29,3pkt                        ZSZ NR1 i LO Włodawa
  2. Grzywaczewski Ireneusz            29,1pkt                         ZSZ NR 1 i LO Włodawa
  3. Pawlonka Artur                        28,4pkt                        UKS „Kometa”
  4. Wólczyński Michał                     28,4pkt                        ZSZ NR 1 i LO Włodawa

Wielobój drużynowy dziewcząt szkół podstawowych I-IV

  1. MG-T UKS „NO NAME”                    113,1pkt                     
  2. PSP NR 5 Garwolin                      112,4 pkt
  3. PSP NR  172 Warszawa                   102,2 pkt        
  4. PSP NR 5 Siedlce                            99,0 pkt

Wielobój drużynowy chłopców szkół podstawowych I-IV

  1. PSP  NR 6 Mińsk Mazowiecki                                     105,8 pkt
  2. PSP Grębków                                                          103,7 pkt
  3. PSP NR 5 Siedlce                                                     95,3   pkt

Wielobój drużynowy dziewcząt szkół podstawowych IV-VI

  1. PSP NR 5 Garwolin                                  57,3pkt
  2. PSP Grębków                                            49,8pkt
  3. PSP NR 4 Radom                                       49,3pkt

Wielobój drużynowy chłopców szkół podstawowych IV-VI

  1. PSP Samogoszcz                                       48,8pkt
  2. PSP Grębków                                           45,5pkt
  3. PSP Siedlce NR 7                                      40,7pkt

Wielobój drużynowy dziewcząt szkół gimnazjalnych

  1. Gimnazjum Maciejowice                            52,6pk                                   
  2. Gimnazjum Grębków                                49,2pkt
  3. MKS Akroradom                                      48,9 pkt

Wielobój drużynowy chłopców szkół gimnazjalnych

  1. Gimnazjum Maciejowice                           53,6pkt
  2. Gimnazjum Grębków                               52,6pkt
  3. Gimnazjum NR 1 Łaskarzew                     48,9pkt

Wielobój drużynowy dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych

  1. LO NR 1 Łaskarzew                                  50,4pkt
    MKS Akroradom                                       50,4pkt
  2. UKS „Kometa” Maciejowice                       50,3pkt

Wielobój drużynowy chłopców szkół ponadgimnazjalnych

  1. ZSZ NR 1 i LO Włodawa                          58,4pkt
  2. UKS „Kometa”                                       56,3pkt
  3. LO NR 1 Łaskarzew                                 54,1pkt

Dziewczęta  z SP NR 5 z obu grup wiekowych osiągnęły wysokie noty na poszczególnych przyrządach. Warto wyszczególnić  sukcesy Gabrieli Gora, która rywalizowała w podwójnej kategorii: klas I-IV i IV-VI. Zarówno w jednej jak i w drugiej kategorii zdobyła w wieloboju indywidualnym I miejsce uzyskując trzykrotnie maksymalne noty czyli 10 punktów.

Przy organizacji zawodów pomagały uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 5 ( Klaudia Winek, Patrycja Banaszek, Sylwia Proczek   i Gimnazjum nr 5 (Weronika Gora, Aleksandra Ziółek, Weronika Korgol,  Natalia Gawryś, Joanna Różycka). Warto nadmienić, że  w organizacji zawodów pomagali również  absolwenci ZS Nr 5 – sympatycy naszych przedsięwzięć gimnastycznych i tanecznych.

Trenerzy: Zofia Kisiel i Joanna Winek

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Korczaka
    08-400 GARWOLIN
    ul. J. Korczaka 10
    e-mail: biuro@zs5garwolin.pl
    NIP: 826 10 44 561
  • (+25) 682 28 33
    lub 507 964 697