• SZKOŁO JESTEŚ NASZYM DOMEM

• Klasa 7c kolejny raz udowodniła, jak bardzo poważnie podchodzi do słów hymnu PSP nr 5 im. Janusza Korczaka w Garwolinie, a zwłaszcza fragmentu: "Szkoło, jesteś naszym domem"!

Nocowanie w szkole z 27 na 28 października pozwoliło uczniom znowu poczuć się w szkole jak w domu. Pod opieką wychowawcy pani Magdaleny Kowaluk oraz pani Kingi Szymanek uczniowie spędzili wspólnie niezapomniany czas. Były gry w uno, wieczorne zabiegi upiększające, wojna na poduszki, gry sportowe, wygłupy i pyszna kolacja, o którą zadbali rodzice. Rano zmęczeni, ale zadowoleni uczniowie powrócili do domów, by... się wyspać .

• ŚWIĘTO ZMARŁYCH

• Przed nami 1 listopada, dzień pełen nostalgii i wspomnień . W przeddzień święta Wszystkich Świętych klasa 5d razem z paniami Pauliną Piechocką i Agatą Szynal postanowiła zrealizować działanie z II modułu Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy" i wybrała się na cmentarz wojskowy, by zapalić znicze na grobach żołnierzy i jeńców wojennych.

Dzieci z uwagą przeczytały tablice informacyjne dotyczące historii cmentarza i ludzi na nim spoczywających, a przechadzając się wśród mogił żołnierskich, wiele z nich zadumało się, zatrzymało, wyciszyło...

Światełka pozostawione na grobach tych, których już tak niewielu odwiedza, a którzy przelali krew za naszą wolność, są symbolem pamięci naszych uczniów o historii Polski oraz wyrazem wdzięczności i szacunku dla tych ludzi. To był piękny, mądry i bardzo potrzebny

• Szkoła pamięta

• Szanowni Państwo Dyrektorzy,

w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękujemy za udział w akcji „Szkoła pamięta”. Miło nam poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział ponad 11 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych. Cieszymy się, że 1,6 mln uczniów i 161 tys. nauczycieli okazało troskę i wrażliwość na potrzebę pielęgnowania pamięci o naszych bohaterach, szczególnie tych związanych z historią danego miejsca i regionu.

W załączeniu przekazujemy pamiątkowy dyplom.

Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem podsumowującym akcję. Znajdą go Państwo na naszej stronie internetowej.

Biuro Ministra
              Ministerstwo Edukacji i Nauki