• CO BRZMI W TRZCINIE? -KONCERT FILHARMONII.

• W poniedziałek 23 października w naszej szkole odbył się,kolejny już w tym roku szkolnym, koncert Filharmonii Narodowej.Tematem  koncertu tym razem  było pytanie: CO BRZMI W TRZCINIE? Nasi młodzi słuchacze mieli okazję ocenić, czy saksofony wiedzą co brzmi w trzcinie?.Mogli również dowiedzieć się, że saksofon to jeden z najmłodszych instrumentów akustycznych i został wymyślony przez belgijskiego konstruktora  Adolphea Saxa. Nasza publiczność nauczyła się także, iż istnieje dziewięć odmian saksofonu, różniących się od siebie wielkością i brzmieniem. Dzieci mogły zobaczyć i usłyszeć dźwięki  czterech z nich.

• DZIADY CZ. II - TEATRALNIE NA JĘZYKU POLSKIM

• 24 października wśród dwóch klas 7 zapanował nastrój cmentarnej kaplicy. Uczniowie pod opieką Pani Katarzyny Gołebiewskiej odprawiali dziady. Choć rzecz nie działa się o północy, to jednak zdecydowanie przybliżyła im lekturę Adama Mickiewicza i umiliła zajęcia języka polskiego. Aktorom gratulujemy chęci i zaangażowania w zajęcia metodą dramy.

• XXIII DZIEŃ PAPIESKI

• ,,Życie jest piękne, choć to jedno tylko masz,
              Życie jest piękne, daj mu szansę póki trwa
              To nie prawda, że nikt nie czeka na twe ręce,
              To nie prawda, że nic nie zdarzy się więcej..." Słowami tej piosenki zakończyło się przedstawienie, które przygotowali uczniowie  z okazji Dnia Papieskiego, który w tym roku był obchodzony pod hasłem: ,,Jan Paweł II. Cywilizacja życia ".
              Montażem słowno-muzycznym, uczniowie  klasy IVa oraz klasy IVb, wraz z katechetami: paniami Anną Pudło, Anetą Odziemczyk, Anną Zawadką oraz księdzem Leszkiem Gwardeckim, przypomnieli postać i nauczanie Świętego Jana Pawła II. Występ uświetnił śpiew Stanisława Mysiaka i Adama Kędziorka z klasy Ic oraz Gabrieli Zadrożnej z kl. 7a i Mileny Cuch z klasy 7b.

O nagłośnienie zadbał niezawodny Wiktor Skierkowski z klasy 6c.

Apel  był również okazją do wręczenia nagród, które nasi uczniowie zdobyli w konkursach.

W konkursie zorganizowanym przez Caritas Diecezji Siedleckiej “Nadaj życie niepotrzebnym przedmiotom” laureatem został Stefan Michalik z klasy 4b, zajmując III miejsce.

Gratulujemy! Szczególnie fajnej nagrody - hulajnogi 🙂 !

Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowali również:

- Józef Getler – klasa 1d;

- Joanna i Natalia Salamończyk – klasa 2b oraz 3e;

- Jakub Getler – klasa 3e;

- Nikola Dziewanowska – klasa 7a.

Każdy uczestnik za udział w konkursie otrzymał upominek i podziękowania.

Słodkim akcentem obchodów Dnia Papieskiego były pyszne kremówki (z cukierni Kowalscy :), które tego dnia-19.10.2023 r., sprzedawało Szkolne Koło Caritas.

• SREBRNY MEDAL DLA NASZYCH DZIEWCZYN!

• Wspaniała nowina!!! Nasza dziewczęca reprezentacja zdobyła srebrny medal na Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej, które odbyły się 19 października 2023 r. w Sobolewie!

Gratulujemy naszym dziewczynom za świetną rywalizację i walkę do końca!