• Aktualności

     • KONKURS RECYTATORSKI IM. KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO
      • KONKURS RECYTATORSKI IM. KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO

      • W poniedziałek 24 kwietnia w naszej szkole można było nie tylko nacieszyć oczy pokazem eko-mody, a także nakarmić duszę poezją i nie tylko…

       Tego dnia w bibliotece odbyły się szkolne eliminacje do Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego. Jak co roku konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem naszych uczniów. Komisja oceniająca, w składzie której zasiadły panie Monika Kondej, Marta Grykałowska i Urszula Jaskólska-Szeląg, miała nie lada problem z wybraniem najlepszych osób. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną wrażliwością i dużym talentem recytatorskim, a nawet aktorskim . Niestety do kolejnego etapu mogły przejść tylko trzy osoby w każdej kategorii wiekowej. Po długich dyskusjach decyzją komisji do etapu miejskiego przeszli:

       Klasy I-III: Ignacy Matusiak, Jan Krzysztoszek, Łucja Szelążek

       Klasy IV-VI: Hanna Mikulska, Nikola Dziewanowska, Aleksandra Augustyniak

       Klasy VII-VIII: Kryspin Dargiel, Maria Szuwara, Zofia Stankiewicz

       Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za dostarczone emocje i gratulujemy. 

       W etapie miejsckim naszi uczniowie również odnieśli sukcesy. 

       Komisja konkursowa miejskiego etapu Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego bardzo wysoko oceniła naszych reprezentantów.

       Do etapu powiatowego przeszli:

       kl. I-III: Jan Krzysztoszek (I miejsce)

       kl. IV-VI: Aleksandra Augustyniak (I miejsce) i Hanna Mikulska (II miejsce)

       kl. VII-VIII: Maria Szuwara (I miejsce)

       Wszyscy uczestnicy dzisiejszych zmagań zostali docenieni i nagrodzeni. Niestety zgodnie z regulaminem do kolejnego etapu mogły przejść tylko dwie najlepiej ocenione osoby z każdej kategorii wiekowej.

       Cieszymy się, że nasi uczniowie chcą brać udział w takich konkursach i odnoszą sukcesy. Byliśmy najliczniej reprezentowaną szkołą

       Gratulujemy wszystkim odwagi i umiejętności. Tym, którzy przeszli do etapu powiatowego, życzymy powodzenia.

       18 maja będziemy trzymać kciuki!

      • KONKURS FILMOWY - GARWOLIN. ALE MIASTO

      • Podejmij wyzwanie, stwórz swoją unikalną filmową opowieść o Garwolinie i wygraj atrakcyjne nagrody w miejskim konkursie. Stwórz film krótkometrażowy o swoim mieście. – Oczekujemy oryginalnego spojrzenia oraz liczymy na filmy inteligentne, odważne, zaskakujące, abstrakcyjne, a nawet szalone – zachęca do udziału Burmistrz Garwolina Marzena Świeczak.

       Miejski konkurs filmowy pn. „Garwolin. Ale miasto!” adresowany jest do dzieci i młodzieży – uczniów od IV do VIII klasy szkół podstawowych z terenu miasta Garwolina. Uczestnikiem konkursu  a tym samym twórcą filmu krótkometrażowego o Garwolinie, może być jedna osoba lub zespół dwuosobowy. Na konkurs każdy uczestnik może przesłać dwa filmy do których może dodatkowo dołączyć opis idei i pomysłu stojącego za daną pracą konkursową.

       Film krótkometrażowy o Garwolinie powinien ukazywać nasze miasto, jako miejsce wyjątkowe. Oczekujemy oryginalnego spojrzenia w odniesieniu do jego historii i tradycji, zabytków i nowoczesności, pokazania jego wyjątkowości, niepowtarzalności, specyfiki i walorów, dla których warto w nim zamieszkać, odpoczywać, uczyć się czy pracować. Konkurs ma rozwijać umiejętności tworzenia filmów, które są znakomitym wyzwalaczem kreatywności, fantazji i świeżości wśród uczniach szkół garwolińskich. – Liczymy na filmy inteligentne, odważne, zaskakujące, abstrakcyjne, a nawet szalone – o ile oczywiście nie naruszają prawa, elementarnych zasad przyzwoitości i regulaminu konkursu – informują organizatorzy.

       Celem konkursu jest m.in. promocja Garwolina z okazji 600-lecia nadania praw miejskich w roku obchodów jubileuszu oraz podniesienie świadomości mieszkańców, w szczególności dzieci i młodzieży, na temat miejsca w którym żyją. Rok 2023 jest dla nas szczególny. W ramach obchodów zachęcamy do udziału w różnych przedsięwzięciach, w tym m.in. zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół podstawowych do udziału w konkursie filmowym. – Chwalmy się naszym Garwolinem. Pokażmy, że jest wyjątkowy i podkreślmy tę dumę – dodaje burmistrz Garwolina.

       Film krótkometrażowy o Garwolinie należy przygotować w formacie umożliwiającym publikację co najmniej w serwisie YouTube. Preferowany format obrazu 16:9, orientacja pozioma. Format pliku zgodny z obowiązującymi standardami (.MOV .MPEG4 .MP4 .AVI .WMV .MPEGPS .FLV .3GPP). Uczestnik konkursu, może zastosować i łączyć różnego rodzaju gatunki filmowe (np. dokument, wywiad, reportaż, teledysk, animacja, techniki łączone itd.). Pracę konkursową można wykonać dowolną techniką przy użyciu dowolnego urządzenia multimedialnego, np. telefon komórkowy, tablet, aparat fotograficzny, kamera, oprogramowanie do animacji itp. Film powinien zostać dostarczony w wersji elektronicznej na nośniku elektronicznym (pendrive lub płyta CD/DVD). Do konkursu można zgłaszać filmy trwające do 10 minut.

       Konkurs ma charakter dwuetapowy: najlepsze prace wyłonione na etapie szkolnym wezmą udział w etapie miejskim, gdzie zostaną wyłonieni laureaci. Prace konkursowe wraz z załącznikami należy przekazać przewodniczącemu szkolnej komisji konkursowej najpóźniej do 18 września 2023 roku. Następnie komisja szkolna przekaże do Urzędu Miasta Garwolina prace wyłonione w etapie szkolnym i zakwalifikowane do etapu miejskiego. Autorzy zwycięskich filmów otrzymają nagrody (m.in. sprzęt multimedialny, gadżety promocyjne miasta) o minimum łącznej wartości 1 200,00 zł za I, II i III miejsce oraz „Nagrodę Publiczności” przyznaną w wyniku głosowania internautów.  Planowana data ogłoszenia wyników i wręczenia nagród to 16 października 2023 r.

       Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.garwolin.pl oraz w Urzędzie Miasta Garwolin.

       Organizatorem konkursu jest Miasto Garwolin we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową nr 5 im. Janusza Korczaka w Garwolinie.

       Koordynatorem konkursu jest nauczyciel Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Garwolinie – pan Jacek Zowczak. Pytanie dotyczące konkursu należy kierować na adres mailowy koordynatora konkursu: jzowczak@zs5garwolin.pl lub telefonicznie tel. 690 429 139.

       Informacje o konkursie można także uzyskać w Wydziale Promocji Miasta i Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych, pok. 23 I piętro, e-mail: 600lat@garwolin.pl, tel. 25 786 42 30, tel. 25 786 42 31.

       Regulamin konkursu GARWOLIN. ALE MIASTO!

       Karta zgłoszenia GARWOLIN. ALE MIASTO!

       Oświadczenie GARWOLIN. ALE MIASTO!

       Klauzula informacyjna GARWOLIN. ALE MIASTO!

     • SUKCESY W BADMINTONIE
      • SUKCESY W BADMINTONIE

      • W Zielonce 22.04.2023 rozegrane zostały Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w badmintona. W zawodach brali udział uczniowie SP5 w Garwolinie, zawodnicy MKS Garwolin. W kat. U-15 w grze pojedyńczej mistrzynią została Zosia Stankiewicz, zdobyła 1 m ; Arkadiusz Rudka w kat. U-15 w w grze pojedyńczej był 9-16, a Seweryn Władziński 17 - 32. Arek Rudka z Tadeuszem Sierocińskim wywalczyli w deblu miejsce 5-8. Zosia Stankiewicz w grze podwójnej z Eweliną Arczyńską zdobyły brązowy medal na 3-4 m. Wszyscy stoczyli bardzo wyrównane mecze, często 3-setowe. Wielkie gratulacje i podziękowanie za zaangażowanie w treningi. Są wyniki

     • W KRAINIE MUZ
      • W KRAINIE MUZ

      • Zadaniem Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy" realizowanego w naszej szkole jest między innymi zaszczepienie w uczniach zainteresowania różnymi dziedzinami sztuki, m.in. sztuki teatralnej.

       We wtorek 25 kwietnia klasy 5e, 5d, 5c oraz 6c razem opiekunkami, paniami Beatą Zielińską, Grażyną Wiałow, Katarzyną Haczelą-Kalbarczyk, Agnieszką Wróbel oraz Urszulą Jaskólską-Szeląg, wybrały się do CSiK w Garwolinie na spektakl "Ania z Zielonego Wzgórza". W ten sposób uczniowie zrealizowali działanie "Z wizytą w teatrze" z modułu I "W krainie muz".