• Aktualności

     • RODZINNA INTEGRACJA ZE ZDROWIEM
      • RODZINNA INTEGRACJA ZE ZDROWIEM

      • W sobotę 22 kwietnia 2023 r. odbyło się już ostatnie spotkanie w ramach „Rodzinnej Integracji ze Zdrowiem”, innowacji pedagogicznej autorstwa pani Agnieszki Głodek, inicjatywy objętej patronatem Burmistrza Miasta Garwolina, której celem było promowanie aktywnego spędzania czasu w gronie rodzinnym.

       Od października 2022 roku podczas cyklicznych spotkań w Szkole Podstawowej nr 5 w Garwolinie gromadzili się uczniowie szkoły wraz z rodzicami i za każdym razem brali udział w innym rodzaju aktywności, poznawali różne dyscypliny sportowe, uczyli się kibicować, wspólnie brali udział w różnych rozgrywkach, świetnie się przy tym bawiąc i zacieśniając więzi rodzinne.

       Tym razem uczestnicy wzięli udział we wspaniałej wycieczce rowerowej połączonej z piknikiem rodzinnym . Celem rajdu rowerowego była Ścieżka Przyrodniczo-Kulturowa w Hucie Garwolińskiej, zaś samą wycieczkę poprowadziło Stowarzyszenie Seniorów z Garwolina, którzy zadbali o wspaniałą atmosferę i bezpieczny przejazd. To był fantastyczny dzień! Po dotarciu na miejsce uczestnicy upiekli kiełbaski przy ognisku, zagrali w piłkę, badmintona, niektórzy opalali się, bo pogoda temu sprzyjała, ale przede wszystkim wszyscy cieszyli się swoim towarzystwem i jednocześnie odczuwali żal, że to już ostatni raz w tym roku.

       Podczas pikniku pani Agnieszka Głodek dokonała też podsumowania innowacji i podziękowała wszystkim osobom zaangażowanym w jej organizację. W pierwszej kolejności podziękowania zostały złożone Stowarzyszeniu Seniorów z Garwolina, a także wszystkim gościom zaproszonym dotychczas do prowadzenia zajęć w ramach „Rodzinnej Integracji ze Zdrowiem” – paniom Marii Brzeźnickiej, Katarzynie Baran, Beacie Zowczak, Agnieszce Soszce oraz panom Karolowi Zawadce, Grzegorzowi Piesio, Piotrowi Talarowi, Karolowi Brzeźnickiemu, Łukaszowi Grązce i Marcinowi Makarukowi. Wyrazy wdzięczności pani Agnieszka złożyła również pani Paulinie Piechockiej, która pomagała w organizacji wszystkich spotkań, pisała z nich relacje, tworzyła fotorelacje i rozpowszechniała materiały medialne, dbając, by wieść o wyjątkowej innowacji dotarła do jak najszerszej grupy odbiorców.

       Podziękowania zostały również skierowane w stronę sponsorów i fundatorów nagród, czyli firm DAR-CARS, OCHNIK, WALDI, PROLECH, FABRYKI FLORYSTYCZNEJ, AMK DRUKARNI, a także rodzica biorącego udział w zajęciach, który chciał zachować anonimowość.

       Jednak najgorętsze podziękowania popłynęły z ust pani Agnieszki w kierunku uczestników innowacji: uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie oraz ich rodziców, bo to oni, ich obecność i entuzjazm były siłą napędową tego wydarzenia.

       Energia pani Agnieszka Głodek, jej pomysłowość i zaangażowanie w działania na rzecz promocji sportu i kultury fizycznej wśród rodzin naszego miasta na długo pozostaną w sercach i pamięci wszystkich gości i uczestników.

       Pani Agnieszko, dziękujemy!!!

     • GRA TERENOWA -CHŁOPCY Z PLACU BRONI
      • GRA TERENOWA -CHŁOPCY Z PLACU BRONI

      • 20 kwietnia, w słoneczne południe klasa 5 c wzięła udział w grze terenowej na motywach powieści Ferenca Molnara pt."Chłopcy z Placu Broni" zorganizowanej przez polonistkę Katarzynę Haczelę- Kalbarczyk. Uczestnicy gry. podzieleni na 4 grupy, wykonali zadania znajdujące się na 6 stacjach. Zadania zostały przygotowane, by  zaangażować umysł i ciało. Uczniowie pełni entuzjazmu rozwiązywali krzyżówkę, projektowali pieczątką Związku Kitowców, oznaczali miejsca na mapie Placu Broni, a także odszyfrowywali ukryte hasła.  Gra nie tylko zaangażowała uczniów, ale mieli oni także możliwość utrwalenia wiadomosci, nauczenia się nowych treści, a także rowijania umiejętności społecznych. Każdej grupie udało się wykonać wszystkie zadania. Gratulujemy!

     • MAMY SWOJE POLE NADZIEI
      • MAMY SWOJE POLE NADZIEI

      • Nasz szkoła od wielu lat współpracuje z Otwockim Towarzystwem Paliatywnym. Jesienią 2022 r, dołączyliśmy do akcji "Pola nadziei". To akcja ogólnopolska, której celem jest zbieranie funduszy na rzecz opieki nad osobami nieuleczalnie chorymi. W październiku  wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza  posadzili cebulki żonkili na terenie naszej szkoły. Mieliśmy szczęście, z posadzonych kwiatów wyrosły prawie wszystkie. Cięszą oczy każdego, kto spodgląda przez okna szkoły i przypominają o  tym, że warto nieść pomoc potrzebującym.  

       Szkolny Klub Wolontariusza