• GRA TERENOWA -CHŁOPCY Z PLACU BRONI

• 20 kwietnia, w słoneczne południe klasa 5 c wzięła udział w grze terenowej na motywach powieści Ferenca Molnara pt."Chłopcy z Placu Broni" zorganizowanej przez polonistkę Katarzynę Haczelę- Kalbarczyk. Uczestnicy gry. podzieleni na 4 grupy, wykonali zadania znajdujące się na 6 stacjach. Zadania zostały przygotowane, by  zaangażować umysł i ciało. Uczniowie pełni entuzjazmu rozwiązywali krzyżówkę, projektowali pieczątką Związku Kitowców, oznaczali miejsca na mapie Placu Broni, a także odszyfrowywali ukryte hasła.  Gra nie tylko zaangażowała uczniów, ale mieli oni także możliwość utrwalenia wiadomosci, nauczenia się nowych treści, a także rowijania umiejętności społecznych. Każdej grupie udało się wykonać wszystkie zadania. Gratulujemy!

• MAMY SWOJE POLE NADZIEI

• Nasz szkoła od wielu lat współpracuje z Otwockim Towarzystwem Paliatywnym. Jesienią 2022 r, dołączyliśmy do akcji "Pola nadziei". To akcja ogólnopolska, której celem jest zbieranie funduszy na rzecz opieki nad osobami nieuleczalnie chorymi. W październiku  wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza  posadzili cebulki żonkili na terenie naszej szkoły. Mieliśmy szczęście, z posadzonych kwiatów wyrosły prawie wszystkie. Cięszą oczy każdego, kto spodgląda przez okna szkoły i przypominają o  tym, że warto nieść pomoc potrzebującym.

Szkolny Klub Wolontariusza

• OSTERHASE- KONKURS NA ZAJĄCZKA

• W marcu odbył się szkolny konkurs z języka niemieckiego na zajączka wielkanocnego. Duży, mały, na kartce jako obraz lub pluszowy i milutki do przytulania, jako dekoracja wprost na stół wielkanocny albo wianuszek do powieszenia- uczniowskich pomysłów było bardzo wiele :)

Zajączek to symbol dziecięcej zabawy w ogródku po śniadaniu wielkanocnym. Zajączek szybko i zwinnie rozkłada czekoladowe jajeczka w trawie jest przez to bardzo ukochany przez dzieci z niemieckiego obszaru językowego.

Prace napływały do końca marca.

Nagrodzone małe dzieła sztuki to:

I miejsce - Zofia Proczek klasa 7B

II miejsce - Natasza Falkiewicz klas VB

III miejsce - Bartłomiej Makowski klasa 6D

Serdecznie gratulujemy!

Dyplomy oraz nagrody (zajączki wykonane przez sponsora - Fiołkowa Manufaktura) zostały wręczone na apelu wielkanocnym.