• TURNIEJ GIER PLANSZOWYCH – Lehrer, lass uns spielen!

• 31 marca w ZS nr 2 im Tadeusza Kościuszki w Garwolinie odbył się międzyszkolny Turniej Gier, w którym wzięli udział także uczniowie z Piątki.43 osoby z klas V, VI oraz VIII przygotowały aż  18 gier planszowych według własnego pomysłu. Prace naszych uczniów znacząco wyróżniały się na tle pozostałych. Pomysłowość, estetyka, walor językowy oraz rekomendacja – według tych kryteriów gry naszych uczniów okazały się najlepsze.

Na podium znaleźli się następujący uczniowie:

I miejsce-W. Szopa, L. Zadrożna, H. Borkowski z PSP nr 5 w Garwolinie gra pt. Land der Magie

II miejsce- Z. Wójcik i K. Gruszczyńska z PSP nr 5 w Garwolinie- gra pt. Kaufland

II miejsce –P. Kowalski i D. Tusiński z PSP nr 5 w Garwolinie- gra pt. Glücksrad

III miejsce-M. Baranowski, K. Jastrzębski ze PSP nr 5 w Garwolinie- Bunte Worte

To ogromny sukces naszych uczniów i dla nich serdeczne gratulacje.

Gość tego wydarzenia, przedstawicielka wydawnictwa szkolnego także dostrzegła gry naszych uczniów. Gra Kaufland oraz Glücksrad otrzymały dodatkowe wyróżnienia.

Turniej zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego w Garwolinie to druga w tym roku szkolnym akcja propagująca naukę języka niemieckiego w powiecie. Od uczestników wiemy, że zarówno konkurs na Adventskalender i grudniowy wernisaż jak i Turniej gier spotkały się z dużym zainteresowaniem oraz pozytywnym odzewem.

Już dziś serdecznie zachęcamy do śledzenia strony na Facebooku_ Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego w Garwolinie.

więcej o całym wydarzeniu pod linkiem

Link do zdjęć

Link do filmiku

• KONKURS NA BAŚŃ ROZSTRZYGNIĘTY

• Podczas apelu wielkanocnego zostały ogłoszone wyniki szkolnego konkursu literackiego na najpiękniejszą baśń. Był to konkurs organizowany dla klas 4 i 5 , zadaniem uczestników było samodzielne napisanie baśni. Nowo powstały utwór powinien zawierać wszystkie gatunkowe cechy baśni, mieć ciekawy pomysł, piękną ilustrację oraz być poprawny pod względem językowym i ortograficznym. Wszystkie dostarczone pracy były ciekawe, jury miało trudny wybór, jednak udało się wyłonić zwycięzców.
              Pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Sosnowska z klasy 4d za baśń pt. „Krzysztof i jego bogactwo”, drugie miejsce – Hanna Mikulska z klasy 4b za baśń o tytule „Magiczne baletki”, zaś na trzecim miejscu znalazła się „Baśń o boćku” Damiana Balasa z klasy 5c. Dodatkowo wyróżnienia zdobyli Aleksandra Augustyniak z klasy 4a, Wiktoria Szopa z klasy 5c oraz Lana Talarek z klasy 4d.
              Ogromne gratulacje dla naszych baśniopisarzy!
              Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w sfinansowaniu drobnych upominków dla wszystkich uczestników konkursu, a także panu Krzysztofowi Szopie z drukarni DRUK-POINT za wydruk dyplomów.

• ODRODZENIA CZAS

• Środa 5 kwietnia była ostatnim dniem przed przerwą świąteczną w szkole. Dziś odbył się uroczysty apel, przygotowany przez klasy 5b, 4c oraz Wiktora Skierkowskiego z 5c wraz z paniami Anetą Odziemczyk, Anną Zawadką, Anną Pudło, Jolantą Kałaską, Kingą Szymanek, z udziałem chóru szkolnego pod przewodnictwem pani Magdaleny Kowaluk.

Zaprezentowane przedstawienie było piękne, mądre, wzruszające, a także dające każdemu z nas do myślenia. Tajemnica Wielkiej Nocy jest udziałem każdego z nas. Nasze postępowanie może okazać się ciężkim krzyżem albo ogromnym wsparciem - i to tylko od nas zależy, czy cud odrodzenia zdarzy się w naszym sercu.

Apel wielkanocny był też okazją do wręczenia nagród za konkursy organizowane w szkole, m.in. na najpiękniejszą palmę i ozdobę wielkanocną, zająca wielkanocnego, najpiękniejszą baśń, a także za konkurs na temat krwiodawstwa organizowany poza szkołą.

Gratulujemy laureatom i osobom wyróżnionym!

Ale przede wszystkim to nasze dzisiejsze spotkanie w szkole było czasem, w którym uczniowie i nauczyciele mogli podzielić się symbolicznym jajeczkiem i życzyć sobie spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych!