• Powiatowy konkurs na kalendarz adwentowy 2022

• Powiatowy konkurs na kalendarz adwentowy zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego w Garwolinie  - rozstrzygnięty.
              Na konkurs wpłynęły 93 kalendarze adwentowe, które można było oglądać na wernisażu w dniu 10.12.2022 w holu Pływalni Miejskiej Garwolanka. Patronem wydarzenia było CSiK.
              Wśród nagrodzonych kalendarzy za pomysł, wykonanie i pracę językową znaleźli się i nasi uczniowie:

• I miejsce: Bartłomiej Legat z kl.6d
              • II miejsce: Karina Gruszczyńska z kl.5a
              • II miejsce: Maja Tryniszewska, Adrianna Zabrzycka i Kornelia Kozłowska z kl.5c
              • II miejsce: Kuba Pawlak z kl.6b
              • III miejsce: Oliwia Kęder z kl.6a i Adrian Kęder z kl. 8c

Wyróżnieni zostali: Ignacy Szostak i Mikołaj Dębek z kl.8a
              Więcej o tym wydarzeniu można przeczytać na Facebookowej stronie stowarzyszenia.

• NASI ZYCIĘZCY

• 20 grudnia uczniowie naszej szkoły wzieli udział w podsumowaniu "Konkursu na animację". Konkurs składał się z dwóch etapów szkolnego i miejskiego.Prace mozna było przygotować w trzech kategoriach: ciekawe miejsce, ocoby, wydarzenie w Garwolinie. W konkursie wyłoniono czterech laureatów, w tym dwóch z naszej szkoły. Są to: Alan Baran oraz Kryspin Dargiel. Gratulujemy!

Po rozdaniu nagród uczniowie obejrzeli spektakl o tematyce profilaktycznej pt. "Szlaban" w wykonaniu teatru Mała rękawiczka.

• CZAS POŻEGNAŃ

• Wraz z nadejściem Nowego Roku pożegnamy nie tylko obecny 2022 rok, ale także naszą obecną Panią Dyrektor Krystynę Antolak, która zdecydowała się odejść na emeryturę. Podczas jasełek Pani Dyrektor pożegnała się z uczniami, zaś pracownicy szkoły pożegnali ją podczas spotkania opłatkowego. Pani Dyrektor w swoim przemówieniu podkreśliła silną więź, jaka zawsze łączyła ją ze szkołą, podziękowała najbliższym współpracownikom, całemu gronu pedagogicznemu i pozostałemu personelowi szkoły za lata wspólnej pracy oraz przekazała symboliczny klucz do gabinetu dyrektora obecnej Pani wicedyrektor Agnieszce Majewskiej, która będzie kierować naszą szkołą do momentu rozstrzygnięcia konkursu na to stanowisko.

Pani Dyrektor Krystynie Antolak życzymy dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności podczas zasłużonego odpoczynku, a Pani Agnieszce Majewskiej powodzenia w sterowaniu okrętem o nazwie "Piątka"! Obu Paniom z całego serca życzymy wiatru w żagle i oby żadne sztormy nigdy nie zakłócały ich rejsu!

Powodzenia! Ahoj!