• ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH

• 13 listopada był obchodzony Światowy Dzień Ubogich. Z tej okazji nasze Szkolne Koło Caritas od 27 października uruchomiło zbiórkę środków czystości oraz higieny osobistej. Akcja trwała do 10 listopada 2022 roku.

Do akcji włączyła się cała społeczność szkolna: uczniowie oraz nauczyciele. Udało się zebrać szampony, mydła, żele pod prysznic, szczoteczki do zębów, gąbki do mycia ciała, płyny do mycia naczyń, proszek do prania itp.

Wolontariusze codziennie odwiedzali klasy i zbierali dary.

Wszystkie zebrane dary zostaną przekazane do Ośrodka Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień w Głoskowie "Monar".

Serdecznie dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc

• LEGO MIKOŁAJEK

• Jak sprawić, by lekcje języka polskiego były ciekawe i atrakcyjne dla każdego ucznia, nawet takiego, który za polskim nie przepada?

Wystarczy jako pomocy naukowych użyć... klocków Lego!!! Klasa 4a razem ze swoją nauczycielką języka polskiego panią Magdą Dudzińską za pomocą tych popularnych klocków odtworzyła świat z lektury "Mikołajek". W ramach lekcji powstały m.in. domki Mikołajka, boisko, na którym bohaterowie rozgrywali mecz, sala lekcyjna.

Uczniowie wspaniale się bawili, a przy okazji utrwalali wiadomości dotyczące lektury. Dzięki klockom Lego długo nie zapomną "Mikołajka" i jego zabawnych przygód .

A poniżej galeria zdjęć małych arcydzieł zbudowanych własnoręcznie przez naszych uczniów.

• DZIEŃ MISIA Z SAMORZĄDEM UCZNIOWSKIM

• 25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka  przy zasypianiu – Pluszowy Miś.

Uczniowie mogli przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole oraz uchronił od odpowiedzi ustnej.

W ramach obchodów tego miłego święta uczniowie z Samorządu Uczniowskiego zaprosili uczniów klas 0-5 do biblioteki szkolnej na czytanie bajki o najbardziej znanym misiu - Kubusiu Puchatku. Uczniowie klas 0-5 bardzo licznie odwiedzali bibliotekę na przerwach po 3, 4 i 5 lekcji gdzie z uwagą słuchali bajki o Kubusiu Puchatku czytanej przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Na koniec czytania każdy z uczestników otrzymał słodkie „ małe co nieco”.

Pamiętajmy, że „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

• DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

• 25 listopada to Światowy Dzień Pluszowego Misia. Obchodzą go z radością wszystkie dzieci na całym świecie, no bo kto nie lubi misiów?

W naszej szkole obchody tego dnia, dzięki akcji zorganizowanej przez Szkolny Klub Wolontariusza, miały wyjątkowy wymiar, bo ich celem było niesienie pomocy i radości potrzebującym!

Od kilku tygodni uczniowie z naszej szkoły przynosili misie - głównych bohaterów piątkowego Kiermaszu Misiowego! Te wspaniałe pluszaki od piątkowego rana wywoływały uśmiechy na twarzach dzieci, które wzięły udział w loterii i dały im drugi dom.

Dzięki aktywności naszych uczniów udało się zebrać ponad 1400 zł, z których zakupiono już książki dla podopiecznych Otwockiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej Empatia na "Dzień Pluszowego Misia", a w nadchodzącym czasie wolontariusze zakupią dla dzieci prezenty świąteczne pod choinkę.

Dziękujemy Szkolnemu Klubowi Wolontariusza za zorganizowanie tej akcji, a także wszystkim tym, którzy wzięli w niej udział!

Niech Miś będzie z Wami!