• WYCIECZKA W RAMACH PROJEKTU "POZNAJ POLSKĘ"

• 23 listopada odbyła się ostatnia z czterech wycieczek projektu "Poznaj Polskę ". Tym razem na wycieczkę wybrały się klasy 2c, 3a i 3b wraz ze swoimi wychowawczyniami i opiekunkami: paniami Anetą Szydłowską, Dorotą Przybysz-Masny, Urszulą Baran, Agnieszką Wróbel oraz Jolantą Kondej i Oleną Vatulią.

Dzieci zwiedzały Warszawę, a dokładnie Muzeum Ewolucji i Łazienki Królewskie. W muzeum uczniowie poznali historię dinozaurów. Dowiedzieli się, gdzie mieszkały te prehistoryczne stwory, czym się żywiły i że nie zawsze były olbrzymami. Z muzeum udali się na smaczny obiad do włoskiej restauracji Porto Bello, a po nim wyruszyli do Łazienek Krolewskich. Tam poznali historię ich powstania, zwiedzili Starą Kordegardę, w której poznali zwyczaje i ubiór gwardzistów. Następnie odwiedzili stajnie, gdzie mogli obejrzeć zbroje rycerskie i wyobrazić sobie, jak wyglądały turnieje rycerskie. Podczas spaceru po parku dzieci podziwiały Pałac na Wodzie oraz mogły nakarmić orzeszkami parkowe wiewiórki.

I chociaż pogoda nie była najlepsza, to wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń

• GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!

• W dniach 18, 22 i 23 listopada w Górznie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Garwolińskiego w piłce ręcznej w dwóch kategoriach: dzieci i młodzieży.

Naszą szkołę reprezentowały trzy zespoły, które osiągnęły dobre wyniki:

chłopcy w kategorii młodzież zajęli 5 miejsce,

chłopcy w kategorii dzieci - 2 miejsce, zaś

dziewczynki w kategorii dzieci uplasowały się na 5. miejscu.

Opiekunami naszych młodych szczypiornistów byli pani Agnieszka Głodek i pan Karol Zawadka.

Gratulujemy zawodnikom i opiekunom oraz czekamy na kolejne sportowe osiągnięcia!!!