• CZCIMY PAMIĘĆ TAMTYCH DNI

• Czcimy pamięć tamtych dni,pokłon im składamy i w hołdzie wolności Hymn Polski śpiewamy.   Pełne patriotycznej postawy uczniowie klas 0-3 naszej szkoły zaprezentowali przygotowane pieśni z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.   Klasa 3 b pod okiem swojej wychowawczyni p. Jolanty Kondej zaprezentowała  krótki program artystyczny. Składały się na niego wiersze, piosenki  i taniec krakowiak.  Dzieci z Ukrainy recytowały wiersze patriotyczne w swoim języku. Szarsi uczniowie wzięli udział w Festiwalu Pieśni Patriotycznych, przygotowanym przez Panie Magdalenę Dudzińską i Magdalenę Kowaluk. Każda klasa zaśpiewała pieśń, której tytuł wylosowała wcześniej. O godzinie 11.11 na hali stulecia  całą społęczność szkolna wspólnie odśpiewała hymn narodowy .to niezwykłe wrażenie słuchać śpiewu ponad 700 uczniów ubranych w piękne stroje galowe z białoczerwonymi kotylionami na piersi.   Serdecznie gratulujemy i życzymy udanego świętowania 104 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI.

• RODZINNA INTEGRACJA ZE ZDROWIEM

• W sobotę 5 listopada odbyło się drugie spotkanie dla rodziców i dzieci z cyklu „Rodzinna Integracja ze zdrowiem”, którego pomysłodawczynią i realizatorką jest pani Agnieszka Głodek.

Tę wyjątkową innowację pedagogiczną patronatem honorowym objęła Burmistrz Garwolina Marzena Świeczak, co dodatkowo podniosło rangę i atrakcyjność wydarzenia. Tym razem spotkaliśmy się na stadionie, by kibicować piłkarzom Wilgi Garwolin w meczu z Escolą Warszawa.

Mimo niesprzyjających warunków pogodowych na stadionie pojawiła się spora gromada dzieci, które pod opieką pań Agnieszki Głodek i Pauliny Piechockiej oraz rodziców z wielkim zaangażowaniem zagrzewały naszą drużynę do walki o kolejne gole. Jak się okazało, ich doping okazał się bardzo skuteczny – Wilga Garwolin pokonała przeciwnika 2:0!!!

Choć możliwość obejrzenia meczu na żywo już sama w sobie była dla dzieci nie lada przeżyciem, to atrakcji było znacznie więcej. Dzięki uprzejmości trenera Karola Zawadki oraz członków zarządu klubu – wiceprezesa ds. finansowych Marcina Makaruka oraz wiceprezesa ds. sportowych Łukasza Grązki – nasi uczniowie mieli możliwość zwiedzenia siedziby klubu, zajrzenia do szatni zawodników, wstąpienia do pokoju sędziów i… wprowadzenia zawodników na boisko!!! Cóż to były za emocje!

A w przerwie meczu pan Łukasz Grązka przeprowadził quiz, w którym nagrodami były atrakcyjne niespodzianki – proporce klubowe i kubki! Prezentami w postaci gadżetów Wilgi Garwolin zostały obdarowane również pani Agnieszka Głodek i pani dyrektor szkoły Krystyna Antolak, która odwiedziła małych kibiców i ich rodziców na trybunach. Kolejne przydatne upominki, czyli opaski odblaskowe, wręczył pan policjant - dzięki nim ich posiadacze będą bardziej widoczni i bezpieczni po zmroku.

W tym roku Wilga Garwolin obchodzi 100-lecie swojego istnienia, dlatego obecność przedstawicieli społeczności szkolnej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie idealnie wpisała się w obchody jubileuszu – dzieci wyposażone w okolicznościowe flagi i transparenty sprawiły, że ten mecz był wyjątkowy i na pewno na długo zostanie w pamięci nie tylko naszych uczniów, ale mamy nadzieję, że również zawodników!

Pozostanie po nim także pamiątka w postaci zdjęć wykonanych przez profesjonalnego fotografa, które już niedługo będzie można zapewne obejrzeć na stronie internetowej naszej szkoły.

Następne spotkanie w ramach „Rodzinnej integracji ze zdrowiem” już za miesiąc! Na amatorów ruchu i dobrej zabawy będą czekały koszykówka i zumba!

• SUKCES NASZEJ UCZENNICY

• Z wielką dumą informujemy, że nasza uczennica Nikola Dziewanowska z kl. 6a zdobyła 1 miejsce w konkursie ''Nadzieja dla Empatii'' organizowanym przez OTOP Hospicjum Domowe Empatia!

Gratulujemy Nikoli! Cieszymy się, że wśród nas wzrastają tak zdolni i wrażliwi ludzie .