• 45-LECIE NASZEJ SZKOŁY

• Październik 2022 roku na trwałe zapisze się w historii Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie oraz na długo zostanie w pamięci całej naszej społeczności szkolnej i nie tylko!

17 października odbyły się w naszej szkole miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Tego samego dnia świętowaliśmy również 45-lecie istnienia naszej kochanej „Piątki”.

Co to był za dzień!!!

Tego dnia w naszej szkole zawitało wielu znamienitych gości, aby razem z nami wziąć udział w uroczystościach jubileuszowych. Swoją obecnością zaszczycili nas m.in. burmistrz Marzena Świeczak, wiceprzewodniczący rady miasta Andrzej Ostolski, dyrektor siedleckiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Siedlcach Dariusz Stopa, dyrektor Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie Mirosław Krusiewicz, poseł Grzegorz Woźniak, Elżbieta Woźniak - Sionek reprezentująca Teresę Wargocką posła na sejm,  wicestarosta Marek Ziędalski, dyrektor siedleckiej delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty Adam Skup, prezes garwolińskiego oddziału ZNP Halina Poszytek, radni, dyrektorzy i przedstawiciele wszystkich szkół i placówek oświatowych w naszym mieście, dawni dyrektorzy i wicedyrektorzy naszej szkoły, emerytowani nauczyciele, przedstawiciele Rady Rodziców oraz wiele innych ważnych dla życia naszej szkoły osób.

Podczas części oficjalnej uroczystości zostały wręczone Nagrody Burmistrza, które otrzymali Katarzyna Kozłowska (PP nr 1), Łucja Wieczorek (PP nr 2), Halina Warczyńska (PP nr 6), Anna Lodowska (PP nr 1), Beata Liszko (PSP nr 1), Adam Wyskwar (PSP nr 2), Krystyna Antolak (PSP nr 5), a także Małgorzata Karczmarczyk (zastępca dyrektora PSP nr 1), Aneta Białek (PSP nr 1), Dariusz Kasprzak (zastępca dyrektora PSP nr 2), Małgorzata Cieślańska (PSP nr 2), Maria Zawadka (PSP nr 2), Agnieszka Majewska (zastępca dyrektora PSP nr 5), Izabela Tudek (PSP nr 5), Alicja Paśnik (PSP nr 5). Medalami Komisji Edukacji Narodowej z kolei zostały odznaczone Aneta Białek, Ewa Bogusz i Jolant Kuć (PSP nr 1) oraz Grażyna Wiałow (PSP nr 5).

Nasza pani dyrektor doceniła również pracę nauczycieli naszej placówki. Nagrody Dyrektora otrzymali nasi wspaniali nauczyciele: Agnieszka Majewska, Jolanta Kondej, Łukasz Łapacz, Ewa Polańska-Rękawek, Anna Zalewska, Magdalena Kowaluk, Karol Zawadka, Agnieszka Głodek, Anna Fal, Urszula Jaskólska-Szeląg, Katarzyna Przybysz, Aneta Szydłowska, Anna Piorun, Emilia Makaruk, ks. Leszek Gwardecki, Anna Szewczyk, Agnieszka Wróbel, Jolanta Zuchniak. Podziękowania dyrekcji otrzymali również emerytowani nauczyciele, pracownicy obsługi, docenieni zostali również uczniowie – autorzy gier planszowych o naszym patronie Januszu Korczaku.

1 Miejsce - rodzina Brzozowskich  (Paulina – 6a,  Kasia – 2c, Jakub – absolwent i rodzice) tworząc grę
              pt. „Piątuś zdobywa wiedzę- czyli gra planszowa dla każdego”.

2 Miejsce -  uczniowie z klasy 8c Dagmara Szypulska  i Adrian Kęder tworząc grę „Kim jest Korczak?”.

3 Miejsce -  uczeń z klasy 8a Mikołaj Dębek tworząc grę „Zaprowadź Piątusia do szkoły”.

Wyróżnienie otrzymał  uczeń z klasy 3a Franciszek Gałkowski tworząc grę „Dzieci Korczaka”.

Gratulujemy zwycięzcom!

45 lat to piękny jubileusz! Piękne były także wspomnienia dyrektorów naszej szkoły Edmunda Muchy, Andrzeja Piesiewicza, Jacka Zowczaka, którymi podzielili się z zebranymi, piękne były również słowa uznania dla naszej placówki wygłoszone przez naszych gości. Ważnym momentem uroczystości było wręczenie naszej szkole medalu pamiątkowego „Pro Masovia” - polskiego medalu honorowego przyznawanego przez marszałka województwa mazowieckiego za przyczynienie się do gospodarczego, kulturalnego lub społecznego rozwoju Mazowsza.

Uroczystość uświetniły występy naszych uczniów, chóru szkolnego, naszej absolwentki Wiktorii Piorun oraz cudownych cheerleaderek z grupy Dream Team. Na zakończenie obchodów jubileuszowych nauczyciele naszej szkoły, razem z uczniami, rodzicami, absolwentami i pracownikami obsługi, wystawili porywające przedstawienie „Królewna Śnieżka – łączy pokolenia”, w którym dali popis swych aktorskich zdolności, kreatywności i poczucia humoru!

Poniżej relacja fotograficzna z obchodów DEN i jubileuszu 45-lecia naszej szkoły. Zapraszamy do oglądania!

• SUKCES NASZEJ UCZENNICY.

• W dniu 4 października 2022 roku uczennica klasy 8a Alicja Tomczuk odebrała nagrodę w konkursie "Pomysł na ekologię" zorganizowanym przez Caritas. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w Pratulinie na Podlasiu. Uczennica zajęła III miejsce za pomysł zgniatarki do plastikowych butelek i puszek. Pomysł ten bardzo się spodobał. Opiekunem podczas wyjazdu była p. Anna Fal - opiekun Szkolnego Koła Caritas.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

• WYCIECZKA DO ORIENTARIUM

• Orientarium Łódź - taki był cel wycieczki klas 5a, 5b i 5c, które 29 września wraz z wychowawcami Sławomirem Michalikiem, Kingą Szymanek i Katarzyną Haczelą-Kalbarczyk oraz opiekunami Karolem Brzeźnickim, Agnieszką Głodek i Magdaleną Paśniczek postanowiły przeżyć magiczną przygodę wśród zwierząt lądowych i morskich. Orientarium to najnowocześniejszy w Europie pawilon poświęcony faunie i florze Azji Południowo-Wschodniej, a zwiedzający mogą obserwować tu zwierzęta z trzech perspektyw: podwodnej, lądowej oraz z góry. Naszym uczniom bardzo się podobało w tym wyjątkowym miejscu, ale największe wrażenie zrobiło na nich oceanarium. Tego nie odda się słowami!!! Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z tej niezwykłej wycieczki.

• BIEG Z OKAZJI 45 LECIA SZKOŁY

• 30 wrzesnia 2022r na boisku szkolnym odbył się bieg sztafetowy z okazji JUBILEUSZU 45 LECIA SZKOŁY w którym uczniowie oraz nauczyciele pokonali łączmie 45 kilometrów. Relację filmową oraz galerię zdjęć z biegu przygotowali czniowie kólka informatycznego i fotograficznego.