• STYPENDYSTKA MAZOWIECKIEGO PROGRAMU STYPEDIALNEGO BASIA WINEK

• Nazywam się Basia Winek. Jestem uczennicą klasy 7a. W ramach stypendium „Mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych- najlepsza inwestycja w człowieka”, zorganizowanego przez Zarząd Województwa Mazowieckiego, przygotowałam dwie prezentacje oraz quiz, które pozwolą nam bliżej poznać Wielką Brytanię.

Prezentacja „Tourist attractions in London”

Prezentacja ta, ma na celu zapoznanie z ciekawymi miejscami, obiektami oraz atrakcjami, które możemy spotkać w Londynie. Przedstawiłam na niej słynne budowle, parki, muzea oraz rzeczy charakterystyczne dla Londynu. Prezentacja „Wielkanoc w Wielkiej Brytanii”

W tej prezentacji znajdują się ciekawostki oraz tradycje związane z Wielkanocą w Wielkiej Brytanii. Ma ona na celu poznanie potraw, zabaw, tradycji, które pojawiają się podczas tych Świąt.

Quiz „Wielkanoc w Wielkiej Brytanii”

Jego celem jest sprawdzenie naszej wiedzy o Wielkanocy w Wielkiej Brytanii. Składa się on z 10 pytań jednokrotnego wyboru.

Konkurs „The Big Challenge”

​​​​​​​Konkurs „The Big Challenge” ma na celu sprawdzenie swojej wiedzy na temat j. angielskiego oraz wiedzy historycznej związanej z Wielką Brytanią. Każdy uczestnik jest nagrodzony dyplomem oraz plakatem, natomiast laureaci uzyskują dodatkowe nagrody.

​​​​​​​Projekt językowy „ I wzięli ich na języki”

​​​​​​​Razem z innymi uczniami szkoły, wzięłam udział w tym projekcie. Zajęłam się stacją w j. angielskim, a dokładniej architekturą w Wielkiej Brytanii. Wspólnie szukaliśmy materiałów oraz tworzyliśmy zadania. Projekt miał na celu poszerzenie swojej wiedzy na temat innych państw.

Poniżej zajdują się prezentacje: Wielkanoc w Wielkiej Brytanii” i „Tourist attractions in London”.

• EUROWEEK

•          Dnia 5 maja 2022 r. ja, razem z innymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie pojechaliśmy na czterodniową wycieczkę do Długopola Dolnego. Jako opiekunowie pojechały z nami trzy nauczycielki. Celem wyjazdu było podszkolenie swoich  umiejętności porozumiewania się w języku angielskim, oraz poznanie kultur innych krajów.

Pierwszego dnia po zjedzeniu śniadania mieliśmy zajęcia z panią Areli, animatorką z Meksyku  i panem Li z Laos, na których poznaliśmy ich i osoby z innej szkoły z miejscowości Kozielec. Później bawiliśmy się w różne gry integracyjne po angielsku na zewnątrz. Niestety podczas zabawy zaczął padać deszcz i musieliśmy się przenieść do środka. Po wejściu usiedliśmy w sali i obejrzeliśmy prezentację o Laos, którą przygotował Li. Po skończonych zajęciach odbyła się dyskoteka w której brali udział wszyscy uczestnicy wyjazdu. Drugiego  dnia były bardzo podobne zajęcia tylko, że z innymi animatorami. Poznaliśmy Nicka z Chile, Kane z Japonii i Js'ego z Filipin. Nauczyliśmy się krótkiego układu do piosenki ,,Dynamite" i ,,Hey Baby". Ostatniego dnia wieczorem pojechaliśmy do Kłodzka. Najpierw zwiedzaliśmy tam stare miasto, a później chodziliśmy po piwnicach twierdzy z przewodnikiem. Gdy wróciliśmy do ośrodka mieliśmy zakończenie. Śpiewaliśmy angielskie piosenki, dostaliśmy dyplom i zrobiliśmy wspólne zdjęcia. Na koniec dnia graliśmy w ,,just dance'' i zorganizowaliśmy karaoke. W czwartek wyjechaliśmy po śniadaniu. Jechaliśmy około 8 godzin z kilkoma postojami.

Uważam, że było warto pojechać na tą wycieczkę, ponieważ podszkoliłam swój angielski i poznałam wiele nowych osób. Gdybym miała możliwość pojechania drugi raz na Euroweek bez wahania bym się zgodziła.