• Sukces naszej uczennicy

• Z radością informujemy, że uczennica klasy 8c Zuzanna Maszkiewicz uzyskała tytuł finalisty Konkursu o Zdrowiu Higieja. Konkurs został zorganizowany przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Składał się z 3 etapów: szkolnego, rejonowego i  wojewódzkiego. Zuzia wytrwale przygotowywała się do poszczególnych etapów zgłębiając treści nakreślone w programie merytorycznym konkursu, w tym treści ponadprogramowe.

Serdecznie gratulujemy Zuzi pięknego sukcesu i mamy nadzieję, że będzie ona rozwijać swoje zainteresowania w nowej szkole.

Jolanta Matysiak

• KONKURS Z OKAZJI 45 LAT ISTNIENIA SZKOŁY

• Z okazji 45 lat istnienia naszej szkoły Szkolny Klub Wolontariusza ogłasza konkurs na grę planszową dotyczącą naszego Patrona Janusza Korczaka.
              Do udziału zachęcamy wszystkich uczniów z klas 0-8.

1. Przedmiotem konkursu jest zaprojektowanie

i wykonanie gry planszowej składającej się z: planszy o wymiarach 30 cm x 40 cm lub 40 cm x 40 cm, pionków, kart lub innych elementów. Zaprojektuj również pudełko. Wymyśl także tytuł gry.

2. W grze obowiązkowo trzeba wykorzystać wizerunek Janusza Korczaka, Piątusia, słoneczniki i tarczę szkoły (znajdziesz je na stronie internetowej www.zs5garwolin.edupage.org i w wiadomości na Librusie). Przed przystąpieniem do pracy warto zapoznać się z biografią i twórczością Patrona.

3. Grę należy wykonać w wersji papierowej i elektronicznej (PDF i dostarczyć na płycie CD). Do przygotowania projektu można wykorzystać aplikację CANVA.

4. Na gry czekamy do 20 września. r. Płytę CD z projektem, grę w wersji papierowej należy podpisać imieniem i nazwiskiem i złożyć do jednej z opiekunek Szkolnego Klubu Wolontariusza do Pani Ewy Polańskiej-Rękawek lub do Pani Katarzyny Haczeli-Kalbarczyk. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi pod koniec września 2022 r.

5. Za najlepsze prace uczniowie otrzymają nagrody rzeczowe. Główną nagrodą jest wydanie i powielenie zwycięskiej gry opatrzonej imieniem i nazwiskiem autora.

Serdecznie zapraszamy!

• CZERWONY KAPTUREK

• W dniu dzisiejszym w ramach "Dni Języków z Piątką" uczniowie klas 5b, 7b oraz chór szkolny wystawily piękną bajkę pt. "Czerwony Kapturek" w języku angielskim. Opiekunami były Panie: Emilia Makaruk, Jolanta Wójcik oraz Magdalena Kowaluk. Serdecznie dziękujemy za pomysł i zaangażowanie

• DZIEŃ RODZINY

• Są takie dni w kalendarzu, do których wszystkie dzieci przygotowują się bardzo solidnie i na które czekają z wypiekami na twarzy.

„Dzień Rodziny” to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci, pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który mogą spędzić tylko ze sobą bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień.

Klasa 1c pod przewodnictwem swoich Pań : Anety Szydłowskiej oraz Pauliny Rusak, przygotowała dla swoich Rodziców krótki występ , pełen uśmiechu, radości i wzruszeń

Dzielni pierwszoklasiści spisali się na medal !

Z okazji Dnia Rodziny życzymy Państwu dużo zdrowia, uśmiechu, satysfakcji z bycia rodzicem. Jak najwięcej ciepła, wspólnie spędzanego czasu oraz wzajemnej bliskości, czułości, zrozumienia i tolerancji