• STYPENDIUM DLA BASI WINEK

Nazywam się Basia Winek, uczęszczam do klasy VIIa.

W dniu 16.12.2021r. otrzymałam wiadomość o uzyskaniu stypendium w ramach „Mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych- najlepsza inwestycja w człowieka”, zorganizowanego przez Zarząd Województwa Mazowieckiego. Poczułam się usatysfakcjonowana i spełniona. O projekcie dowiedziałam się od pani Dyrektor- Krystyny Antolak.

Ponieważ spełniałam wymogi formalne, postanowiłam aplikować, wybierając kierunek rozwoju edukacyjnego- język angielski.

Moim opiekunem została pani Jolanta Wójcik- nauczyciel języka angielskiego.

Dzięki przyznania stypendium pragnę podnieść swoje kompetencje w zakresie języka angielskiego.

O projekcie

Projekt  „Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych- najlepsza inwestycja w człowieka” w roku szkolnym 2021/2022 skierowany jest do uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych oraz liceów ogólnokształcących, zlokalizowanych na obszarze województwa mazowieckiego.

Projekt ma na celu rozwijanie zdolności edukacyjnych i motywowanie do dalszej nauki.

Projekt zakłada objęcie wsparciem stypendialnym 632 uczniów/uczennic .

Stypendium przyznawane jest na okres 10 miesięcy (od 1 września 2021r. do 30 czerwca 2022r.).

Całkowita wartość projektu 3 697 073,60 zł.

Kwota dofinansowania Unii Europejskiej 2 957 658,88 zł.

O stypendium w ramach programu stypendialnego mogli ubiegać się uczniowie, którzy spełniają łącznie następujące warunki:

1. W roku szkolnym 2020/2021 otrzymali promocję do następnej klasy/otrzymali świadectwo ukończenia szkoły podstawowej;
              2. W roku szkolnym 2021/2022 będą uczniami VII lub VIII klasy szkoły podstawowej lub liceum ogólnokształcącego, zlokalizowanych na obszarze województwa.

Oraz

1. Uzyskali średnią ocen z 3 dowolnie wybranych szkolnych przedmiotów ogólnych rozwijających kompetencje kluczowe i umiejętności uniwersalne na poziomie nie niższym niż 5,66;
              2. Uzyskali średnią ocen ze wszystkich przedmiotów na poziomie nie niższym niż 5,40.

Na dodatkowe punkty mogą liczyć laureaci i finaliści konkursów oraz olimpiad.

Takie programy pokazują, iż warto dbać o własny rozwój.

• LIDL DLA PIĄTKI

• „ Jeden z najgłębszych sekretów  życia polega na tym, że tylko to wszystko, co robimy dla innych, jest tym, co naprawdę warto robić”

Carroll Lewis

Dyrekcja, Nauczyciele, Uczniowie oraz Rada Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Garwolinie pragną z całego serca podziękować  Firmie LIDL Polska Sp. z o. o, Sp. Komandytowa,  która wsparciem rzeczowym umożliwia realizację szkolnych innowacji „Z małej klasy ruszam w świat”, „Pociągiem do krainy wiedzy”.  Słodycze, puzzle, gry edukacyjne zostaną również  wykorzystane na nagrody w konkursach organizowanych przez Samorząd Uczniowski.

Raz jeszcze bardzo dziękujemy za bezinteresowną pomoc i wsparcie.

• KONKURS NA NAJŁADNIEJSZĄ KARTKE BOŻONARODZENIOWĄ

• Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego przeprowadzono konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną. Czas trwania konkursu: 07.12 – 13.12.2021r.

Konkurs polegał na wykonaniu kartki świątecznej dowolną techniką plastyczną. W konkursie wzięło udział 68 uczniów klas 0-8. Prace oceniane były w dwóch grupach wiekowych:  klasy 0-3 i 4-8.

Komisja konkursowa przy ocenie prac wzięła pod uwagę: walory artystyczne, kreatywność, oryginalne techniki i samodzielność wykonania.

Uczestnicy konkursu za pomocą najróżniejszych technik (malarstwa, wycinanki, wyklejanki, zdobienia z koralików, brokatu, cekinów, waty i wielu innych...) wykonali różnorodne kartki bożonarodzeniowe. Najczęściej pojawiającym się motywem świątecznym, była choinka, renifery i bombki. Nie zabrakło również kartek z motywem Świętej Rodziny.
              Wszystkie prace były wyjątkowe a członkowie Samorządu Uczniowskiego mieli bardzo trudne zadanie wyłonienia tych najpiękniejszych.

Wybrane prace zostały nagrodzone dyplomami i słodkimi upominkami. Wszyscy uczestnicy konkursy otrzymali pozytywne uwagi.