• Logo SIUP
            • Nowy numer SIUP już jest!

• Kliknij aby otworzyć: SIUP Nr1 (65) grudzień 2021 [pdf]

Najnowszy numer naszej szkolnej gazetki SIUP (Szkolny Informator Uczniowski "Piątka") jest już dostępny! A w nim świątecznie o: Święcie Szkoły, Dniu Nauczyciela, wycieczkach, Festiwalu Piosenki Patriotycznej i nie tylko. Jak zawsze nie zabraknie kąciku z humorem i rozrywką.

Zapraszamy do lektury!

• ŚWIATECZNE KARTKI

• W minionym tygodniu klasy 7 oraz 8 na lekcjach języka rosyjskiego napisały po rosyjsku kartki pocztowe z życzeniami bożonarodzeniowymi do różnych szkół w Polsce oraz...do Rosji ! Kartki te zostały już wysłane do adresatów. Akcja ta jest efektem nawiązania współpracy z innymi nauczycielami języka rosyjskiego w Polsce oraz Rosji. Dostaliśmy już kartki między innymi z Malborka, Gdańska, Janowa Lubelskiego i Czyż - za co serdecznie dziękujemy. Najbardziej jednak czekamy na tę z Rosji !

• ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

• Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, więc Szkolne Koło Caritas przystąpiło do działania! Miło jest nam poinformować, że wolontariusze SKC naszej szkoły wzięli udział w dwóch akcjach charytatywnych - zbiórkach żywności.

Pierwsza zbiórka zorganizowana przez Bank Żywność odbyła się 26-27.11.2021 w sklepie Biedronka. Przez dwa dni nasi uczniowie zebrali ponad 160 kg żywności.

Druga zbiórka odbyła się 03-04.12.2021 a została zorganizowana przez Caritas Polska. Tym razem Nasi uczniowie stanęli w sklepach Lidl, Stokrotka i Lewiatan. Jesteśmy ogromnie szczęśliwi móc przekazać wszystkim, że tym razem udało się zebrać aż 654 kg żywności ! Cała żywność została przekazana do Parafialnego Zespołu Charytatywnego przy parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie, który przekaże dary osobom potrzebującym. Dziękujemy wszystkim naszym Mikołajom za wsparcie akcji i dobre serce!

Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas

• PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

• W piątek 17 grudnia, w ostatnim dniu nauki stacjonarnej, społeczność szkolna postanowiła celebrować świąteczny czas. Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia w szkolnym zaciszu nie mogłyby odbyć się bez tradycyjnych jasełek. Celem jasełek było przygotowanie dzieci i młodzieży na właściwy odbiór czasu, który przed nimi. Boże Narodzenie ma być czasem miłości, okazywania sobie jedności, w ostatnim czasie ta druga sprawa ma kolosalne znaczenie. W czasach pandemii koronawirusa, gdy zostały osłabione więzi międzyludzkie, każde spotkanie mające na celu budowanie wspólnoty jest na wagę złota.

W tym roku młodsze klasy miały możliwość obejrzenia jasełek przygotowanych przez klasę 4b oraz szkolnego chóru na dużym ekranie w swoich salach, a starsze klasy oglądały przedstawienie na żywo w małych grupach wiekowych.

W pięknej scenografii i akompaniamencie kolęd wprowadzili zgromadzoną publiczność na hali oraz przed ekranami w świąteczny nastrój. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie oraz nauczyciele.