• ŚWIĘTO SZKOŁY

• Dzień 9 grudnia każdego roku zapisuje się jako jeden z piękniejszych dni w historii naszej szkoły- jest to uroczyste Święto Szkoły. W tym roku obchodziliśmy:

44-tą rocznicę powstania szkoły,

34-tą rocznicę nadania imienia Janusza Korczaka,

14-tą rocznicę nadania prawa do posiadania sztandaru,

3-cią rocznicę powstania Hali Stulecia.

Tego dnia chętni uczniowie mogli wziąć udział w uroczystej Mszy św. w Kościele M.B. Częstochowskiej w intencji społeczności szkolnej. O godzinie 9:00 rozpoczęły się uroczystości w szkole. Uroczysty apel przygotowały klasy 4d i 4e pod kierunkiem wychowawców Pani Grażyny Wiałow i Beaty Zielińskiej, chór szkolny pod batutą Pani Magdaleny Kowaluk.

Jak przystało na taką uroczystość, nie mogła się ona odbyć bez pięknych tortów i wspaniałych życzeń, o które zadbali uczniowie klas 0-3 tworząc swoje dzieła przy pomocy kredek, farb i innych przyborów papierniczych. Na uczestników tej aktywności czekały upominki w postaci drobnych słodkości. Oczywiście były też zadania dla uczniów starszych klas! Jednym z konkursów cieszących się popularnością było przygotowanie pierwszej strony gazetki „Mały Przegląd”, do której przed laty pod redakcją Janusza Korczaka dla innych dzieci pisały… właśnie dzieci. Podczas tej aktywności przydały się umiejętności informatyczne, plastyczne i polonistyczne, a nasi uczniowie poradzili sobie z nią wzorowo! Zwycięzców tego konkursy poznamy już niebawem, ale już teraz możemy zdradzić, że każda praca jest godna podziwu.

Słodkie nagrody za udział w różnych konkursach i aktywnościach ufundowała Rada Rodziców PSP nr 5 za co bardzo dziękujemy

Tegoroczne Święto Szkoły z pewnością zapadnie nam wszystkim w pamięć, jako dzień pełen zabaw, przyjaźni i uśmiechu. Napełnieni optymizmem i dumni z tego, że naszym patronem jest Janusz Korczak, wracamy do pilnej nauki i z niecierpliwością czekamy na kolejne „imieniny szkoły”.

• SZLACHETNA PACZKA

• Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w XXI edycję Szlachetnej Paczki za udzielenie potrzebnego wsparcia rodzinie Pani  Weroniki. To dzięki  sercom  darczyńców święta tej rodziny będą spokojne i radosne. Okazana pomoc zabezpieczyła  trzy kluczowe potrzeby rodziny: żywność, sprzęt, środki chemiczne. Dodatkowo zostały zakupione ubrania, materac przeciwodleżynowy, pampersy dla dorosłych, kosmetyki, pościel, koce, ręczniki i słodycze. Rodzina otrzymała 31 paczek, których wartość wyniosła ok 6 tysięcy.

W życiu każdego  człowieka pojawiają się kryzysowe sytuacje, w których pomoc innych osób jest bezcenna.  „Nie wolno zostawiać świata takim jakim jest” w myśl tej sentencji autorstwa Janusza Korczaka,  biorąc udział w tej akcji,  zmieniamy świat  nie tylko rodziny Pani Weroniki, ale również świat każdego z nas. Dziękujemy!

Szkolny Klub Wolontariusza

•  NASI LAUREACI KONKURSU EKO-ZABAWKA
            • NASI LAUREACI KONKURSU EKO-ZABAWKA

•  Nasi laureaci konkursu EKO-ZABAWKA

Firma Ekolider  we współpracy z firmą PreZero Service Centrum Sp.z o.o. zorganizowała konkurs mający na celu edukację ekologiczną najmłodszych mieszkańców miasta Garwolina.
              W tym roku  połączono edukację z zabawą, dlatego zorganizowano konkurs pod nazwą „EKO-ZABAWKA”.
              Prace były wykonane w formie przestrzennej, dowolną techniką z wykorzystaniem surowców wtórnych. W każdej pracy widać było wielki wysiłek włożony w jej wykonanie.
              Laureatami z naszej szkoły byli: Alicja Tuszyńska i Stefan Michalik z kl 2b. Nagrody były bardzo cenne – głośniki bluetooth. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy innych uczniów do aktywnego udziału w konkursach.

• WYGRANA NASZYCH UCZNIÓW

• Miło jest nam poinformować, że dwóch uczniów a naszej szkoły zdobyło nagrody w literackicm konkursie "Cierpiący nauczycielem młodego człowieka" organizowanym przez Hospicjum Domowe Empatia Otwockiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej:

Damian Balas z klasy IV c zdobył II miejsce a Marcin Mucha z klasy 8c otrzymał wyróżenienie. Gratulujemy zwycięzcom! Życzymy dalszych sukcesów!