• SPEKTAKL DZIADY CZ.II W WYKONANIU 7A

• Dziady to słowiańskie święto obchodzone w nocy z 31 pażdziernika na 1 listopada. Jest to szczególny i magiczny czas, gdy styka się świat żywych i umarłych. To wtedy właśnie nawiązywano  relcje z duszami przodków, którzy powracali do siedzib zamieszkiwanych dawniej za życia w doczesnym świecie.

• Sukces wokalny naszej uczennicy

• W dniu 4.11.2021r uczennica klasy 6a Natalia Dobrowolska zajęła 3 miejsce w Powiatowym Festiwalu Piosenki Patriotyczno - Religijnej MŁODZI DLA NIEPODLEGŁEJ 2021.

Gratulujemy Natalii i Pani Barbarze Kotlarskiej, która Ją przygotowywała.

• RELACJA Z INNOWACJI

•

Pierwsze warsztaty w ramach innowacji pedagogicznej  „Z małej klasy ruszam w świat”, realizowanej w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka przy współpracy Zespołu Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie, za nami.

W warsztatach fryzjerskich, pod czujnym okiem nauczycielki z Zespołu Szkół nr 2 Pani Kamili Lis, brały udział dzieciaki z klasy 1a, 1b i 2d wraz z  wychowawcami: panią Agnieszką Wróbel, panią Anną Szewczyk i panią Katarzyną Przybysz.

Podczas zajęć uczniowie z „podstawówki” mieli okazję zapoznać się ze sprzętem potrzebnym do wykonywania zawodu fryzjera oraz wyposażeniem zakładu fryzjerskiego. Mogli przez chwilę poczuć się jak prawdziwi styliści, projektując własną fryzurę lub oddać się w ręce zawodowców i odmienić swój wygląd poprzez nowe uczesanie czy brokatowy tatuaż.

Poniżej zapraszamy na fotorelację z przebiegu warsztatów. Z niecierpliwością czekamy na kolejne.

Koordynatorki innowacji: Katarzyna Przybysz i Agnieszka Wróbel.

• WYCHOWANIE PRZEZ POMAGANIE

•

Miło jest nam poinformować, że projekt innowacji pedagogicznej „Wychowanie przez pomaganie” jest w trakcie realizacji.  Pierwsza zbiórka żywności i innych produktów  już za nami! Większość paczek trafiło już do seniorów.

Serdecznie dziękujemy, nauczycielom, rodzicom oraz dzieciom za pomoc w realizacji tak szczytnego celu, jakim jest pomaganie osobom potrzebującym.

Podczas zbiórki udało nam  się zebrać artykuły spożywcze, artykuły chemiczno – higieniczne.

Wszystkim darczyńcom jeszcze raz SERDECZNIE DZIĘKUJEMY za chęć niesienia pomocy  i zaangażowanie.

Koordynatorki projektu:

Agnieszka Wróbel