• BUDUJEMY DOM DLA KACPRA

• W listopadzie i  grudniu 2021 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Garwolinie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego Klubu Wolontariusza wraz z opiekunami zorganizowali i przeprowadzili aukcje,  loterię charytatywną oraz kiermasz świąteczny. Całkowity dochód  przekazany został na rzecz akcji, Budujemy dom dla Kacpra”.

Kim jest Kacper? - To chłopiec, który ma autyzm, epilepsję, pierwotny zespół Raynaud'a, upośledzenie znaczne i mentalność dziecka. Razem z mamą i siostrą zajmują niewielkie mieszkanie w centrum miasta Garwolin. Ich życie nie jest łatwe. Przyjaciele postanowili podarować Kacprowi kawałek ziemi. Tak też zaczęła się pomoc przyjaciół i ludzi dobrej woli.

My również chętnie przyłączyliśmy się do akcji. Każdy z nas choć trochę chciałby pomóc Kacprowi. Dzięki  naszemu zaangażowaniu jako społeczność szkolna mogliśmy się dołączyć do tak szczytnego celu! Coś przekazać od siebie!

Dzięki wspaniałym uczniom naszej szkoły udało nam się uzbierać 4045 zł!

Szczególne podziękowania składamy dla naszych wspaniałych darczyńców, którzy przekazali nam upominki na loterię, kiermasz i aukcje. Byli to uczniowie, rodzice, nauczyciele,  księgarnia ,, Mądra Sowa”,PH ,, MALWAL”Waldemar Przybysz, sieć sklepów LIDL, Bruggen Polska, LECHPOL,  TopService.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za te emocje, za zaangażowanie i za dobre serca!!!

Samorząd Uczniowski i Szkolny Klub Wolontariusz

• Logo SIUP
            • Nowy numer SIUP już jest!

• Kliknij aby otworzyć: SIUP Nr1 (65) grudzień 2021 [pdf]

Najnowszy numer naszej szkolnej gazetki SIUP (Szkolny Informator Uczniowski "Piątka") jest już dostępny! A w nim świątecznie o: Święcie Szkoły, Dniu Nauczyciela, wycieczkach, Festiwalu Piosenki Patriotycznej i nie tylko. Jak zawsze nie zabraknie kąciku z humorem i rozrywką.

Zapraszamy do lektury!

• ŚWIATECZNE KARTKI

• W minionym tygodniu klasy 7 oraz 8 na lekcjach języka rosyjskiego napisały po rosyjsku kartki pocztowe z życzeniami bożonarodzeniowymi do różnych szkół w Polsce oraz...do Rosji ! Kartki te zostały już wysłane do adresatów. Akcja ta jest efektem nawiązania współpracy z innymi nauczycielami języka rosyjskiego w Polsce oraz Rosji. Dostaliśmy już kartki między innymi z Malborka, Gdańska, Janowa Lubelskiego i Czyż - za co serdecznie dziękujemy. Najbardziej jednak czekamy na tę z Rosji !

• ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

• Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, więc Szkolne Koło Caritas przystąpiło do działania! Miło jest nam poinformować, że wolontariusze SKC naszej szkoły wzięli udział w dwóch akcjach charytatywnych - zbiórkach żywności.

Pierwsza zbiórka zorganizowana przez Bank Żywność odbyła się 26-27.11.2021 w sklepie Biedronka. Przez dwa dni nasi uczniowie zebrali ponad 160 kg żywności.

Druga zbiórka odbyła się 03-04.12.2021 a została zorganizowana przez Caritas Polska. Tym razem Nasi uczniowie stanęli w sklepach Lidl, Stokrotka i Lewiatan. Jesteśmy ogromnie szczęśliwi móc przekazać wszystkim, że tym razem udało się zebrać aż 654 kg żywności ! Cała żywność została przekazana do Parafialnego Zespołu Charytatywnego przy parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie, który przekaże dary osobom potrzebującym. Dziękujemy wszystkim naszym Mikołajom za wsparcie akcji i dobre serce!

Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas