• KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO "THE BIG CHALLENGE”

• Dnia 14 kwietnia 2021 r odbyła się kolejna edycja  międzynarodowego konkursu z języka angielskiego „The Big Challenge”, tym razem w formie zdalnej. Uczniowie na różnych poziomach językowych sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności rozwiązując test on-line. W  konkursie wzięło udział 57 uczniów.

Największy sukces osiągnęła Zofia Baduchowska z klasy 6b.Dziewczynka zajęła I miejsce na poziomie 2 oraz uzyskała najlepszy wynik w szkole, co dało jej 2 miejsce w regionie  (342,50 punktów na 350 możliwych do zdobycia)

Pozostałe wyróżnione osoby to:

•          na poziomie pierwszym:1 miejsce -Natalia Dobrowolska  kl. 5a

•          na poziomie trzecim: 1 miejsce -Szymon Majsterek kl.7b

•          na poziomie czwartym: 1 miejsce -Zuzanna Maszkiewicz kl.8a

W tym roku wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, plakaty „New York” lub „California Beach” oraz ołówki. Ponadto wyróżnione osoby dostały medale, kalendarze „Australian Calendar” readersy „The Blach Cab” flagi, power banki, breloki, freezbee. Nagroda specjalna została przyznana Mateuszowi Radeckiemu z klasy 5b (plażowy ręcznik).

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

koordynator

Jolanta Wójcik

• SZKOLNY KONKURSU MINECRAFT

• Chyba każdy z nas słyszał tej gry komputerowej jaką jest Minecraft. Daje ona możliwość kreowania obiektów 3D z bloków. Gracze mogą stworzyć wszystko, ogranicza ich tylko wyobraźnia...

Samorząd Uczniowski ogłosił  konkurs polegający na wybudowaniu budynku naszej szkoły w świecie gry Minecraft. Konkurs trwał od 1 do 12 czerwca i podzielony był na 3 kategorie wiekowe. Należało przesłać filmik ukazujący szkołę nr 5. Liczyła się dokładność w odwzorowaniu budynku szkoły i jej otoczenia.

Wiele nadesłanych prac zadziwiło i zachwyciło jury - znawców gry Minecraft. Prace oceniali uczniowie klas 8: Wiktoria Krupa, Piotr Michalik i Mikołaj Kaczyński. Najlepsze prace wyróżniono dyplomami i upominkami.

Oto zwycięzcy konkursu:

Kategoria: klasy 1-3:

1.Dawid Chodkiewicz 2d

2.Nikodem Bankert 1b

3.Stanisław Kobus 3a

Kategoria: klasy 4-6:

1.Alicja Marchewka 6d

2.Paulina Kotlarska 6d

3.Maja Papiernik 4b

Kategoria: klasy 7-8:

1. Wiktoria Domarecka 7a

2.Rafał Trzmielewski 8c

3.Ryszard Zawadzki 7a

Gratulujemy!!!

•  SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY
            • SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY

• Dzień 16 czerwca 2021 roku był  towarzyskim sprawdzianem dla młodych szachistów, w którym mieli prawdziwą szansę, aby przetestować swoje umiejętności myśli strategicznej na czarno-białej szachownicy. Zawody, które odbyły się na „małej sali”, były pierwszym  turniejem szachowym nowej edycji, która odbyła się w SP nr 5  im. Janusza Korczaka w Garwolinie. Cieszymy się, że ta idea został zapoczątkowana. W turnieju brało udział 60 uczestników w trzech grupach wiekowych: klasy 1-3 ( 22 uczniów) ; 4-6 ( 14 uczniów); 7-8 ( 24 uczniów). Organizatorem zawodów był Samorząd Szkolny, a pomocą i doświadczeniem w organizacji podobnych turniejów dzielił się Pan Stanisław Buszta-nieoceniony, pasjonat aktywności zarówno fizycznej jak i umysłowej.

Zawody przeprowadzono niezawodnym systemem szwajcarskim, który ustalał pary w poszczególnych rundach. Głównym sędzią zawodów był Pan Stanisław Buszta, natomiast bacznymi koordynatorami- grupa organizacyjna turnieju: Piotr Michalik, Mikołaj Kaczyński, Rafał Kowalski i Nikodem Ozimek z klas 8.

Po bardzo emocjonujących, zaciekłych pojedynkach przy planszy oraz ponad sześciu  godzinach zaciekłych walk w sferze drewnianych figurek, pierwszy, szachowy turniej dla uczniów SP nr 5, dobiegł szczęśliwie i bez przeszkód do końca. Turniej został poprowadzony w miłej, koleżeńskiej atmosferze. Wszyscy świetnie się bawili i czuli olbrzymią przyjemność, wypływającą z królewskiej gry.  Młodzi adepci z wręcz bohaterskim nastawieniem walczyli przy drewnianych szachownicach o każdy punkt.

Triumfatorami I SzkolnegoTurnieju Szachowego zostali:

1 miejsce - Szymon Przybysz 3e

2 miejsce – Alicja Głaszczka 3c

3 miejsce – Dawid Drewnowski 2c

1 miejsce – Dawid Tusiński 6c

2 miejsce – Paulina Brzozowska 4a

3 miejsce -  Mikołaj Więsław 6c

Eryk Młynarski 4c

1 miejsce – Jaroslav  Martyniuk 8c

2 miejsce – Jakub Brzozowski 7a

3 miejsce – Krystian Domaszczyński 8a

Finaliści, we wszystkich trzech kategoriach, za swoje wspaniałe wyniki otrzymali nagrody: dyplomy, skarbonki, maskotki i czekolady. Zaś wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami uczestnictwa, przez co można powiedzieć, iż każdy młody adept królewskiej gry, bez względu na to jakie zajął on miejsce na koniec zawodów, został prawdziwym zwycięzcą.

Fundatorem części nagród był LIDL -za co serdecznie DZIĘKUJEMY😊

Panu Stanisławowi Buszcie – serdecznie DZIĘKUJEMY😊 za pomoc w organizacji turnieju.

I SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY – przeszedł do historii-zapraszamy kolejnych uczestników za rok😊