• Projekt EkoEksperymentarium

• Uczniowie klasy 4b wzięli udział w projekcie EkoEksperymentarium, którego mecenasem jest Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Uczniowie podczas zajęć online oraz indywidualnie mogli w wirtualnym domu odwiedzić łazienkę, kuchnię oraz salon, gdzie czekały ukryte zagadki, zadania pomagające zrozumieć, jak wielkie znaczenie dla środowiska ma zmiana drobnych nawyków.

Uczniowie świetnie poradzili sobie z zadaniami dotyczącymi oszczędzania wody, energii, sprzątaniem, segregacją śmieci, recyklingiem, zakupami. Klasa otrzymała dyplom, a szkoła certyfikat.

• Dzień Ziemi - logo
            • Tag der Erde 2021

• Dzień Ziemi to zawsze dobry argument, aby poznać geografię świata na lekcjach języka obcego. Góry, wulkany, morza, jeziora ... przyroda ożywiona i MY w niej na co dzień. Czy widzimy jak nas otacza? Ile dobra nam daje? Jak ją traktujemy?

Co Ty robisz dla środowiska przyrodniczego, w którym żyjesz?

Spacer i uważność pozwalają z elementów przyrody ułożyć hasło tego, tak bardzo ważnego dnia w roku. Poniżej wybrane prace uczniów klas IV, V, VI i VII.