• SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSIE RECYTATORSKIM

• Miło nam poinformować, iż nasi uczniowie osiągnęli sukcesy na róznych etapach  Konkursu Recytatorskiego im. Kornela Makuszyńskiego organizowanyego  przez Bibliotekę Miejską. Poniżej zestawienie:

ELIMINACJE MIEJSKIE:

W kategorii uczniowie klas I – III

II miejsce Aleksandra Augustyniak ze SP Nr 5 w Garwolinie

III miejsce Laura Kowalska ze SP Nr 5 w Garwolinie

W kategorii uczniów klas IV – VI

I miejsce Zofia Władzińska ze SP Nr 5 w Garwolinie

II miejsce Aleks Augustyniak ze SP Nr 5 w Garwolinie

ELIMINACJE POWIATOWE:

KATEGORIA KLAS I-III

• III miejsce    Aleksandra Augustyniak      PSP nr 5 Garwolin

Serdecznie gratulujemy uczniom oraz ich nauczycielom!

• PODSUMOWANIE AKCJI "DZIEŃ ZIEMI W NASZEJ SZKOLE" - 22.04.2021 r.

• W tym roku tj. 2021 obchodziliśmy Święto Ziemi po raz pięćdziesiąty pierwszy. Pierwszy Dzień Ziemi obchodzono 21 marca 1970 roku w USA, a w Polsce w 1990 roku.  Tegorocznym hasłem było: „Przywróćmy naszą Ziemię”.

Z tej okazji uczniowie naszej szkoły pomimo trudnej sytuacji uczcili ten dzień w swoich domach sprzątając, sadząc kwiatki w ogródku, segregując śmieci. Można było zorganizować wycieczkę rowerową dla swojej rodziny, zaopiekować się psem, uszyć torbę ekologiczną na zakupy czy wykonać naturalny środek czystości. Efekty pracy można obejrzeć na filmiku.

• Projekt EkoEksperymentarium

• Uczniowie klasy 4b wzięli udział w projekcie EkoEksperymentarium, którego mecenasem jest Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Uczniowie podczas zajęć online oraz indywidualnie mogli w wirtualnym domu odwiedzić łazienkę, kuchnię oraz salon, gdzie czekały ukryte zagadki, zadania pomagające zrozumieć, jak wielkie znaczenie dla środowiska ma zmiana drobnych nawyków.

Uczniowie świetnie poradzili sobie z zadaniami dotyczącymi oszczędzania wody, energii, sprzątaniem, segregacją śmieci, recyklingiem, zakupami. Klasa otrzymała dyplom, a szkoła certyfikat.