• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2020

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2020 już za nami. W piątek 2.10. klasy IV - VIII miały okazję sprawdzić swoje umiejętności w trakcie obu długich przerw. 28 śmiałków odpowiadało na pytania zdobywając punkty dla swoich klas.

Pod względem największej liczby prawidłowych odpowiedzi podium zajęły klasy:

1. 7c (43),
              2. 8b (36),
              3. 6a (14).

Biorąc pod uwagę poprawność odpowiedzi całej klasy, pierwsza trójka wygląda następująco:

1. 7a, 7d, 4c, 4d (100%),
              2. 7c (96%),
              3. 6a (93%)

Gratulujemy wszystkim, którzy postanowili podjąć wyzwanie i stanąć w szranki z tabliczką mnożenia! :)

• OTWARCIE STREFY RELAKSU

• Nad Strefą Relaksu zaczęliśmy pracować już od połowy stycznia bieżącego roku. Organizowane były spotkania, na których my – uczniowie, wraz z nauczycielami podejmowaliśmy decyzje odnośnie projektu. Już na pierwszym zebraniu okazało się, iż mamy podobne pomysły na urządzenie wnętrza. Na następnych spotkaniach omawialiśmy jeszcze inne ważne aspekty, między innymi wybór fototapety, finalne wymiary mebli, dobranie dekoracji, instalacja nagłośnienia i wiele więcej. W naszych głowach pozostawało niezmiernie dużo innych pomysłów, a także rodziły się sugestie odnośnie samego otwarcia Strefy. Oprócz tego przez cały czas działała nasza oficjalna strona na Facebook-u. Niestety część naszych wizji, a zwłaszcza plan otwarcia, pokrzyżowała pandemia. Pomimo tego bardzo się cieszyliśmy ze wspólnego sukcesu. Od teraz czekaliśmy tylko na otwarcie. No i nadszedł ten dzień. Dnia 1 września 2020 roku około godziny 12:00 strefa relaksu w "piątce" została oficjalnie otwarta. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Marzena Świeczek Burmistrz Miasta Garwolina wraz z Panią Jadwiga Mańkowską Kierownikiem Wydziału Oświatowo Społecznego Urzędu Miasta Garwolina. Nie zabrakło również naszych sponsorów: Pani Marleny Rękawek, Pana Rafała Sterny oraz Pana Radosława Leszek. Po przywitaniu gości opowiedzieliśmy krótko o naszej pracy i przedstawiliśmy nasz projekt. Wszystko odbywało się w milej atmosferze. Byliśmy dumni ze swojej pracy. Na zakończenie, wszyscy razem, zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcią. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w ten projekt i mamy nadzieję, że będzie on służył nie tylko nam, ale również naszym młodszym kolegom.

Zuzanna Wawer i Mikołaj Żurawek

• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021 - wytyczne sanitarne i plan dnia

• 1 września 2020 r.

U progu nowego roku szkolnego życzymy wszystkim, aby był on spokojny i bezpieczny, a także obfitował w sukcesy edukacyjne oraz wychowawcze.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 będzie inne niż rok temu i wcześniej.

Musimy dbać o zachowanie rygorów sanitarnych, stąd oczywiste zmiany.

Ze względów sanitarnych uroczyste rozpoczęcie odbędzie się tylko dla klas pierwszych. Pozostałe klasy spotkają się ze swoimi wychowawcami w salach wg załączonego grafiku i tam otrzymają najważniejsze informacje organizacyjne dotyczące pierwszych dni w szkole (w tym plan zajęć) oraz zasady bezpiecznego pobytu na terenie placówki.

Uczniowie przychodzą do szkoły ubrani na galowo, wyposażeni w maseczki. Przy wejściu do szkoły dezynfekują ręce.

Dokładne informacje znajdują się w załączniku.

WYTYCZNE SANITARNE

W związku z wytycznymi MEN, MZ, GIS dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek ze względu na bezpieczeństwo w czasie Covid – 19 należy przestrzegać następujących zaleceń:

• na rozpoczęcie roku szkolnego może przyjść tylko uczeń zdrowy, bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych;
              • należy zachować dystans społeczny w każdej przestrzeni szkoły min. 1,5 m (także podczas przychodzenia i wychodzenia ze szkoły);
              • przed wejściem do budynku należy skorzystać z płynu dezynfekującego;
              • uczniowie i nauczyciele wchodząc na teren szkoły oraz podczas poruszania się po przestrzeni wspólnej ( korytarze, klatki schodowe) muszą być zaopatrzeni w osłonę na nos i usta (maseczka lub przyłbica);
              • W sali lekcyjnej podczas spotkania z wychowawcą maseczka nie jest obowiązkowa.
              • na teren szkoły wchodzą WYŁĄCZNIE uczniowie, bez rodziców (dotyczy klas 2-8)
              • w klasach 1 i „0” OBOWIĄZUJE ZASADA – JEDEN UCZEŃ – JEDEN OPIEKUN

Do pobrania: