• STREFA RELAKSU W PIĄTCE.

• Miło nam poinformować, że projekt Strefy Relaksu w Piątce, czyli przestrzeni "spokojnie aktywnych" na przerwie prawie już dobiega końca. Szkoda, że nie możecie tego jeszcze zobaczyć... Ale jak tylko wrócicie do szkoły - sami tego doświadczycie: zieleni lasu, wygodnych puf, miękkości dywanu, zapachu roślin wszechotaczającej was przyrody.

Pracowaliśmy nad tą strefą od połowy stycznia do połowy marca a potem już tylko zdalnie. Koronawirus pokrzyżował nam plany, ale udało się. Dziękujemy uczniom, którzy współpracowali przy tworzeniu tego miejsca. Doceniamy wasze zaangażowanie, wszystkie pomysły, pracę i czas na cotygodniowe spotkania. Dzięki waszym wysiłkom powstał zaciszny, leśny kącik, który będzie służył wszystkim dzieciom mającym ochotę na relaks (przed szkołą, w trakcie przerw i po szkole) i wyciszenie. Projekty o takim zasięgu udają się tylko wtedy, gdy wiele osób jest otwartych na zmiany, gotowych na podjęcie aktywności i chętnych do pracy. W zaczarowany sposób pozyskaliśmy takich ludzi. Za nich dziękują koordynatorki projektu panie Katarzyna Haczela-Kalbarczyk, Katarzyna Gołębiewska oraz Ewa Polańska-Rękawek.

• MIĘDZYNARODOWY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO „THE BIG CHALLENGE”

• Test konkursowy odbywał się tradycyjnie w trybie online. W związku ze zdalnym nauczaniem, uczniowie korzystali z własnych komputerów domowych. Kwestionariusz testowy składał się z 45 pytań, dla każdego pytania możliwe były  4 odpowiedzi. Pytania sprawdzały wiedzę z zakresu słownictwa, rozumienia, gramatyki i ogólnej znajomości kultury. Test obejmował 4 poziomy trudności, odpowiadające poziomowi wiedzy językowej, określonemu programem nauczania. Dla każdego poziomu przewidziano odrębny kwestionariusz pytań.

Wśród 88 uczestników z naszej szkoły najlepsze wyniki uzyskali:

Zuzanna Maszkiewicz z kl.7a (7 miejsce w regionie)
              Kacper Falkiewicz z kl.8b (9 miejsce w regionie)

Oto najlepsze wyniki w szkole na poszczególnych poziomach:

level 1

Tomasz Michalik-4a
              Aleksandra Babik-5d
              Aleksander Rękawek-5a

level 2

Szymon Majsterek -6b
              Maciej Lasocki - 6c
              Leopold Zwierz -6c

level 3

Zuzanna Maszkiewicz-7a
              Piotr Michalik-7a
              Zuzanna Kucab-7b

level 4

Kacper Falkiewicz-8b
              Zofia Traczyk-8c
              Magdalena Teperek-8b

Wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikaty uczestnictwa, a uczniowie klas 8 także nagrody rzeczowe.

Pozostali uczniowie odbiorą swoje nagrody w przyszłym roku szkolnym.W wyniku losowania wśród uczestników, którzy odpowiedzieli poprawnie na co najmniej 28 pytań, dwóch uczniów z naszej szkoły otrzyma nagrody niespodzianki :

Są to: Tomasz Kotlaski z klasy 7b oraz  Bruno Sasimowski z klasy 6c.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom!!