• ZWYCIĘSTWO NASZYCH DZIEWCZYN

• Dnia 4.03.2020r. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Borowiu rozegrano FINAŁ POWIATOWYCH IGRZYSK DZIECI W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ DZIEWCZĄT. Wśród 4 najlepszych drużyn z powiatu po wcześniejszych kwalifikacjach znalazła się nasza szkolna reprezentacja w składzie: Weronika Łagowska, Zuzanna Głaszczka, Oliwia Pałysa, Wiktoria Krupa, Amelia Magnuska, Julia Miętkowska, Maja Michalik, Wiktoria Duchna, Jowita Ositek, Maja Andrzejewska. To był zdecydowanie dzień naszych dziewczyn, którym wychodziło wszystko, a piękna zespołowa gra pozwoliła na kolejny sukces w postaci zdobycia najwyższego stopnia podium!

• SŁOIK NADZIEI

• To nie jest zwykły słoik – to "Słoik Nadziei"

W dniach 18.11.2019r.- 17.01.2020r. dzięki działalności Szkolnego Klubu Wolontariusza w naszej szkole odbył się konkurs  "Słoik Nadziei" organizowany przez Otwockie Towarzystwo Opieki Paliatywnej w ramach XXII Ogólnopolskiej Kampanii „Pola Nadziei”.

Celem konkursu było m.in.: zachęcanie do pracy zespołowej, budowanie relacji społecznych w grupie, kształtowanie i promowanie bezinteresownej pomocy ludziom potrzebującym i cierpiącym, rozwijanie otwartości, empatii oraz wrażliwości społecznej.

Spośród uczestników konkursu organizator wyłonił zwycięzców. W tym roku byli to nasi najmłodsi uczniowie z klasy „0”, którzy przekazali na konto Fundacji 162 zł. W ramach podziękowań otrzymali dyplom oraz nagrody rzeczowe.

• POWIATOWE IGRZYSKA DZIECI

• Dnia 25 lutego w Hali Stulecia przy SP nr 5  rozegrano finały Powiatowych Igrzysk Dzieci w halowej piłce nożnej chłopców. Do naszej szkoły przyjechało 8 najlepszych drużyn z naszego powiatu m.in. SP Sobolew, SP Żelechów, SP Borowie, SP Miastków Kościelny, SP Pilawa, SP Górzno, SP 2 Garwolin i gospodarze turnieju SP 5 Garwolin. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w następującym składzie: Grzegorz Szynal, Bartłomiej Gawryś, Maksymilian Tryc, Kacper Makaruk, Szymon Skwierz, Mateusz Gora, Kamil Przybysz, Maksym Piorun, Bartek Kędziorek, Dawid Pudło, Kacper Więsław, Maksymilian Piłka.

Chłopcy pod "skrzydłami" Pana Artura Kaczyńskiego wykazali się ogromnym zaangażowaniem i walecznością, co pozwoliło ostatecznie uplasować się na drugim miejscu i zdobyć srebrne medale. Nasza drużyna uległa tylko zespołowi z Sobolewa w finałowym meczu. Pozostaje wielki niedosyt, bo zabrakło niewiele do zwycięstwa, ale nie poddajemy się i walczymy dalej!

• ZAPUSTY

• Dnia 4 lutego naszą szkołę odwiedził Teatr Mała Rękawiczka, którego opiekunką jest Izabela Rękawek. Uczniowie mogli obejrzeć najnowszą   inscenizację teatru  pt. „Zapusty”.

Zapusty to staropolska, ludowa  tradycja karnawałowej zabawy.  Zarówno kobiety, jak i mężczyźni przebierali się w stroje różnych postaci, zwierząt lub maszkar, a napotkanym osobom wręczali zielone bukiety z gałązek drzew leśnych.