• SUKCES WIKTORII

• Miło jest nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Wiktoria Lachowycz z klasy 8 c  zajęła II miejsce w konkursie recytatorskim „Miłosna Osiecka”.  Gratulujemy!!! Konkurs został zorganizowany z okazji Dnia Zakochanych przez Centrum Sportu i Kultury  w Garwolinie dnia 5 lutego.  Patronem tegorocznego konkursu była postać Agnieszki Osieckiej, polskiej poetki, dziennikarki i reżyserki.

• BIAŁA SZKOŁA - RYMANÓW 2020

• W dniach 20 - 25 stycznia uczniowie klas Vc, Vd, VIb, VIc, VIIa i VIIb mieli okazje uczestniczyć w wycieczce na białą szkołę w Rymanowie-Zdroju. Na wyjeździe mogliśmy nauczyć się lub doskonalić swoją jazdę na nartach.  Szusowaliśmy na stoku KiczeraSki, na którym każdy mógł znaleźć trasę dostosowaną do jego umiejętności. Była to tylko jedna z bardzo wielu atrakcji, które czekały na nas na miejscu. Wszystkim podobały się również spacery po bardzo urokliwym Rymanowie oraz jego atrakcje. Wieczorem organizowane były przeróżne konkursy, m.in.: konkurs tańca, śpiewu, bal przebierańców. Każdy miał okazję zaprezentowania swojego talentu i podzielenia się kreatywnością, która wyjątkowo nam dopisywała. Uczestnicy wyjazdu nauczyli się również mnóstwa tańców i piosenek. Wyjazd ten był również świetną okazją do integracji i zawiązania nowych przyjaźni. W sobotę 25 stycznia wszyscy z dobrymi wspomnieniami i uśmiechami wróciliśmy do Garwolina. Już nie możemy się doczekać następnej Białej Szkoły!

Zuzanna Maszkiewicz kl. 7a

Proponujemy oglądanie filmów z kolejnych dni jazdy na nartach

• BIAŁA SZKOŁA - MURZASICHLE 2020

• W dniach 06 – 11 stycznia 2020 roku uczniowie klas VIa, VId, VIIIa, VIIIc uczestniczyli w białej szkole w Murzasichle koło Zakopanego. Były z nami także cztery absolwentki naszej szkoły. W czasie pobytu uczniowie doskonalili umiejętność jazdy na nartach a niektórzy na snowboardzie. Jeździliśmy na górkach w Bukowinie Tatrzańskiej (stok Rusiński), Małym Cichym oraz w Białce Tatrzańskiej. Oczywiście wszystkim najbardziej podobały się stoki w Białce w której jest wiele tras i każdy mógł wybrać górkę odpowiednią do swoich umiejętności. Dużą atrakcją naszego pobytu był kulig z pochodniami w pięknej scenerii z pieczeniem kiełbasek. Poznawaliśmy także zwyczaje, obrzędy, tradycje górali zamieszkujących Zakopane i okolice podczas gawędy w Izbie Regionalnej w Murzasichle. Relaksowaliśmy się w termach Bania w Białce Tatrzańskiej. Zwiedzając Zakopane podziwialiśmy Kościółek „Jaszczurówka”, Nosal, Wielką Krokiew, Gubałówkę, cmentarz „Na Pęksowym Brzysku” a także Sanktuarium na Krzeptówkach. Przejeżdżając obok   Równi Krupowej gdzie odbywał się Sylwester z dwójką odśpiewaliśmy przebój Sławomira „Miłość w Zakopanem”. Będąc w Zakopanem nie mogliśmy pominąć Krupówek, gdzie zakupiliśmy pamiątki a także oscypki. W sobotę 11 stycznia wróciliśmy do Garwolina. Wyjazd był bardzo udany i wszyscy już planują BIAŁĄ SZKOŁĘ w następnym roku.