• Powiatowe Igrzyska Dzieci w Mini Koszykówce

• W dniu 13 grudnia 2019 r. na Hali Stulecia przy Szkole Podstawowej nr 5 w Garwolinie odbył się Finał Powiatowych Igrzysk Dzieci w Mini Koszykówce chłopców. W turnieju uczestniczyły cztery najlepsze drużyny z powiatu garwolińskiego: SP 2 Garwolin, SP Pilawa, SP Maciejowice i SP 5 Garwolin. Nasz reprezentacja szkolna wystąpiła w składzie: Eryk Dziubak, Bartek Janiec, Bartłomiej Kędziorek, Adam Kozłowski, Szymon Majsterek, Maksymilian Piłka, Kamil Przybysz, Dawid Pudło, Oskar Proczek, Szymon Skwierz, Kacper Szlendak, Kacper Więsław i Bartek Paziewski. Reprezentanci naszej szkoły zdobyli brązowe " krążki", a najlepszym zespołem okazała się drużyna SP Pilawa. Chłopcy pokazali się z bardzo dobrej strony i mimo słabszych warunków fizycznych w stosunku do pozostałych drużyn pokazali charakter i ducha walki.

• FINAŁ SZKOLNYCH IGRZYSK DZIEWCZĄT W MINI KOSZYKÓWCE

• W dniu 11.12.2019r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Garwolinie rozegrano Finał Szkolnych Igrzysk Dziewcząt w Mini Koszykówce na szczeblu powiatowym. Naszą szkołę reprezentowały dziewczyny w składzie: Zuzanna Głaszczka, Alicja Mikulska, Jowita Ositek, Amelia Magnuska, Oliwa Pałysa, Julia Miętkowska, Weronika Duchna, Weronika Sitek, Maja Michalik, Sandra Sadowska, Julia Polniak i Weronika Łagowska. W finale turnieju zagrały 4 najlepsze drużyny z powiatu garwolińskiego: SP 2 Garwolin, SP Pilawa i SP Maciejowice. Wszystkie zespoły nie miały okazji nigdy wcześniej ze sobą rywalizować, więc ciężko było wytypować faworyta, ale turniej pokazał, że najlepszą ekipa okazała się drużyna reprezentująca naszą szkołę. Dziewczyny pewnie odniosły trzy zwycięstwa z rzędu i stanęły na najwyższym stopniu podium, a na ich szyjach zawisły złote medale. Drużyna naszej szkoły będzie reprezentowała powiat garwoliński na kolejnym szczeblu, tym razem rozgrywek regionalnych.

Wierzymy w ich kolejne powodzenie, choć poziom będzie znacznie wyższy, ale dziewczyny obiecały, że zrobią wszystko,  by stanąć na podium. Życzymy powodzenia!

• Europejski Dzień Języków

• Z okazji Europejskiego Dnia Języków (26.09) nauczyciele języków obcych zaprosili uczniów do udziału w konkursie "Z językami zajdziesz dalej" Uczniowie mieli zaprojektować skarpetki wg własnego pomysłu, korzystając jedynie z hasła konkursowego i swojej wiedzy na temat kultury i języka wybranych przez siebie Państw.W konkursie wzięli udział uczniowie klasy 3c SP, 3a SP oraz uczniowie z klas V, VI, VII i VII SP w sumie 36 osób.Rozdanie nagród i wręczenie dyplomów miało miejsce 26.11.2019 i wszystkie osoby, które wzięły udział w konkursie i podpisały swoje prace otrzymały dyplomy oraz drobne nagrody.Prace uczniów były wywieszone na łączniku i można je było oglądać do 30.11.2019

• Misiowy Kiermasz

• KIERMASZ MISIOWY w dniach od 8 do 22 listopada 2019r. członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza prowadzili zbiórkę maskotek wśród uczniów i nauczycieli z naszej szkoły.Finałem tych działań był „Kiermasz Misiowy”, który odbył się w „Dniu Pluszowego Misia” czyli 25 listopada. Każdy kto chciał wspomóc akcję, mógł kupić za niewielką kwotę pluszaka.Dochód zostanie przeznaczony na zakup piżamek dla dzieci, podopiecznych Otwockiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej.Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za okazanie serca i włączenie się w pomoc.Dzięki Wam zebraliśmy aż 1268,60 zł.

Tu jeszcze krótka informacja z dnia 26.11.2019. Tego dnia odwiedziła nas Pani Magdalena Książek z OTOPu i oddelegowani uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariusza oraz Samorządu Uczniowskiego wręczyli zakupione piżamki dla dzieci. Pozostałe pieniążki uzyskane na kiermaszu zostały przelane na konto Hospicjum Domowego Empatia. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie i chętnie przyłączyli się do akcji.