• PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

•   Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,

który puste życie napełnia światłem,

a puste serca wzruszeniem.

Kornel Makuszyński

Dnia 26 listopada 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej  nr 5 w Garwolinie odbyło się pasowanie uczniów klas I na Czytelnika Biblioteki.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz  rozwijania umiejętności czytania. „Pasowanie na czytelnika” to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie muzyczno-teatralne, przygotowane przez uczniów klasy Vd – „ Witajcie w naszej bajce”. Młodzi aktorzy zabrali widzów  w wyjątkową podróż  do krainy bajek.

Następnie KSIĄŻKA przedstawiła swoje prośby. Dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o książki, czego nie należy robić, czytając książki. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. By zostać czytelnikiem, uczniowie musieli zmierzyć się z literackimi zagadkami sprawdzającymi znajomość bohaterów baśni, bajek i wierszy. Po takim wprowadzeniu nastąpił moment pasowania.  Pani Dyrektor wraz z Panią Wicedyrektor ogromnymi „Wiecznymi piórami” dokonały pasowania każdego z uczniów a na pamiątkę wtajemniczenia w świat pasjonujących lektur,  każdy otrzymał indywidualny zestaw: kartę pracy do czytania, naklejki  i zakładkę do książki.

Wszystkim naszym nowym czytelnikom życzymy, aby książki odkryły przed nimi świat tajemnic, przygód, niezwykłych emocji i wiedzy. Zapraszamy do naszej Biblioteki. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.

Grażyna Wiałow

Monika Kondej

• DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

• W ramach projektu "Mały miś w świecie wielkiej literatury" 25 listopada 2019r. dzieci z oddziału przedszkolnego Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Garwolinie wraz z nauczycielami - p.Weroniką Ochnio-Bryzek oraz p. Katarzyną Przybysz świętowały Dzień Pluszowego Misia. Gośćmi specjalnymi spotkania byli: Burmistrz Miasta Garwolin - Pani Marzena Świeczak oraz przewodniczący Rady Rodziców - Pan Marek Łagowski. Pani Burmistrz przedstawiła najmłodszym znanego bohatera bajki - Misia Uszatka, a także zapoznała je z bohaterami opowiadania "Przyjaciele", znajdującymi się w książce Czesława Janczarskiego, pt. "Miś Uszatek". Podczas spotkania nie zabrakło wielu atrakcji. Dzieci wykonywały rysunek swojego ulubionego misia oraz nadawały mu imię. Dająca im ogromną radość była "Misiowa loteria fantowa". Każde dziecko kupiło los, zakręciło kołem i wylosowało pluszaka. Pani Burmistrz i Pan Łagowski również wzięli udział w zabawie, a także podarowali na rzecz dzieci z Hospicjum przyniesione misie. Zajęcia przebiegły w bardzo miłej atmosferze. Dzieci z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły w tym szczególnym dla nich dniu. Wszyscy uczestniczy otrzymali drobne upominki.

• Nocny Maraton Filmowy

• 15 listopada odbyl się w naszej szkole po raz kolejny Nocny Maraton Filmowy, w którym uczestniczyli uczniowie klas Va, Vb, Vc, Vd, Ve, VIb oraz VId wraz z wychowawcami. Łacznie liczba uczestników przekroczyła 100. Uczniowie tego dnia według ustalonego harmonogramu stawili się na maraton i wygodnie zajęli miejsca. W obowiązkowym wyposażeniu znalazły się: karimata, śpiwor, piżama, jedzenie, picie oraz... dobry humor 😉 Pierwszy seans rozpoczął się o godzinie 20.00. Tym razem uczniowie oglądali Epokę Lodowcową - wszystkie części, Toy Story oraz niespodzianką był Spiderman w wersji rysunkowej. Ostatni film zakończył się o 5 rano. Po zakończonym seansie przyszła pora na posprzątanie miejsc, z których uczniowie korzystali przez całą noc. Maraton przeżyliśmy w miłej i wesołej atmosferze. Liczymy, że podobał się naszym podopiecznym - organizatorzy i wychowawcy.