• FESTIWAL PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

• By uczcić tegoroczną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości  8 października  w naszej szkole został zorganizowany  Festiwal Piosenki Patriotycznej.   Zespoły klasowe i reprezentanci zaśpiewali  tradycyjne pieśni patriotyczne np. „Rozkwitały pąki białych róż” , czy „Ojczyzno ma”, pojawiły się również współczesne piosenki  np. „Dziewczyna z granatem”  czy „Flaga”. Występy wzbogacili recytatorzy. Mieliśmy okazję wysłuchać wiersza pt. „Ta, co na Mazowszu leży”  autorstwa Anny Brzozowskiej, uczennicy klasy 7a .  Teksty piosenek i wierszy przypomniały  nam naszą smutną wojenną  historię i radosne odzyskanie wolności. O godznie 11.11. cała społeczność szkolna zaśpiewała hymn narodowy.

„Ta co na Mazowszu leży”  Autor: Anna Brzozowska, klasa 7a

Warszawo, Warszawo

Wiele o Tobie słyszałam,
              Dość dobrze Cię już poznałam,
              Duma mnie wielka rozpiera,
              Widzę w Tobie bohatera.

Stolica, miasto największe,
              Ale wcale nie najstarsze.
              Na pięknym Mazowszu leżysz,
              Spinasz oba Wisły brzegi.

Lecz nie o Tobie tym razem,
              Wybacz i nie miej urazy.
              Zabytki pozwól wymienić,
              By sławę Twą rozpromienić.

Nad miastem Królewski Zamek,
              I Zygmunt z kolumną w planie,
              W Królewskiej Trakt w zabudowie,
              Łazienki na Wilanowie.

Są tu Pałace, kościoły,
              Piękne katedry i szkoły.
              Wiele teatrów, muzea,
              Najlepsze w Polsce licea.

Nad brzegiem Wisły góruje,
              Tarczę i miecz celebruje.
              Z ogonem ryby panienka,
              To jest Warszawska Syrenka.

Pomnik i symbol Warszawy,
              Jest w herbie nie dla zabawy.
              Pół ryba kobiecej twarzy,
              A każdy z nią Cię kojarzy.

Grodu nad Wisłą pilnuje
              Każdy ją dzisiaj szanuje.
              I niechaj tak już zostanie,
              Dbaj o pokoleń wzrastanie.

• CZYTANIE TO SAMA SŁODYCZ

• Dnia 24.10.2019r. oraz 25.10.2019r. w ramach  programu  „PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH” nasza szkolna Biblioteka zorganizowała -po raz piąty - akcję „Czytanie to sama słodycz”. Akcja ma na celu,  zachęcanie uczniów do czytania książek.  Za  wypożyczenie książki i wypowiedzenie przewodniego hasła „Książka to przyszłość”, uczniowie byli częstowani smacznym ciasteczkiem.  „Jest to bardzo fajna akcja - czytając nie tylko zdobywamy nową wiedzę, ale jeszcze dodatkowo otrzymujemy słodką przekąskę, bardzo dobre połączenie”. To były częste słowa uczniów, którzy tego dnia - oraz następnego- odwiedzali i wypożyczali książki z naszej szkolnej biblioteki. Akcja cieszyła się ogromną popularnością - pierwszego dnia książki wypożyczyło ponad 220 uczniów, a następnego około 120 .

Chciałybyśmy również podziękować sponsorowi: Panu Henrykowi Mianowskiemu - właścicielowi „PIEKARNIA Henryk Mianowski s.j.” za miły gest w postaci przekazania przepysznych słodkich ciasteczek, które sprawiły uczniom tyle radości.

Bibliotekarze

• KOLEJNE ZWYCIĘSTWA

• Nasi uczniowie zdobyli złoty medal w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w szóstkach piłkarskich w  kategorii chłopcy klas 7-8. Zwycięska drużyna składała się z uczniów: Mikołaj Kaczyński, Filip Wielgosz, Szymon Masny, Wojciech Szczawiński, Mikołaj Kuźma,  Patryk Karaś, Jan Wiater, Paweł Jasiński, Konrad Wasilewski. Opiekę nad nimi sprawował Karol Zawadka.

Natomiast w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w szóstkach piłkarskich w kategorii chłopcy z klas 4-6 nasi uczniowie zdobyli srebrny medal. Szkołę reprezentowali:  Kacper Więsław, Grzegorz Szynal, Kacper Makaruk, Bartosz Gawryś, Maksym Piorun, Maksymilian Tryc, Szymon Skwierz, Bartłomiej Kędziorek, Mateusz Góra, Kamil Przybysz,  opiekunem  tej grupy był Artur Kaczyński.

Również udział w zawodach Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w szóstkach piłkarskich udział brały dziewczęta. W kategorii klas 4-6 zajęły 4 miejsce,  opiekunem był Tomasz Jończak. Dziewczęta  w kategorii  klas 7-8 prowadzone przez  Marię Brzeźnicka zakończyły na etapie grupowym. Należą się gratulacje dla wszystkich uczniów którzy brali udział w zawodach.