• DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI

• 11 października 2019 r.  wraz z porannym dzwonkiem uczniowie przejęli we władanie szkołę. O 8 rano przedstawiciele samorządu uczniowskiego otrzymali z rąk p. dyrektor Krystyny Antolak symboliczny klucz do naszej szkoły. Tego dnia uczniowie mieli okazję wcielić się w rolę nauczycieli.  "Naszym zdaniem ten dzień był naprawdę cudowny! Wreszcie wiemy jak czuje się nauczyciel na lekcji. Prowadzenie lekcji było trudne, aczkolwiek miło było podzielić się z kimś swoją wiedzą."- tak relacjonowały ten dzień uczennice klasy 7 a. Za organizację Dnia Samorządności odpowiadał samorząd uczniowski wraz z opiekunami: panią Justyną Misior i Katarzyną Borkowską.

• EUROWEEK

• 1 października  2019 r. (wtorek)

Mój budzik zadzwonił przed 5, jednak nie miałam problemów z oderwaniem głowy od poduszki, ponieważ jechaliśmy na obóz językowy Euroweek. O godzinie 530 spotkaliśmy się przed szkołą i wyruszyliśmy na pierwszą ciekawą przygodę w tym roku szkolnym. Po sprawdzeniu listy i zajęciu miejsc w autokarze ruszyliśmy do Różanki. Wszyscy byliśmy bardzo podekscytowani. Po 11 godzinnej podróży dotarliśmy do celu. Gdy rozpakowaliśmy się i odpoczęliśmy w pokojach,  zeszliśmy na pyszną kolację. Następnie o 1930 zaczęliśmy pierwsze zajęcia i poznaliśmy naszych wolontariuszy. Na zakończenie dnia odbyła się dyskoteka. Pełni pozytywnych wrażeń szybko zasnęliśmy.

2 października 2019 r. (środa)

Drugiego dnia rano zjedliśmy śniadanie. Następnie odbyły się zajęcia, na których tańczyliśmy. Po chwili odpoczynku napisaliśmy swoje imiona na karteczkach i wymienialiśmy się nimi. Dostaliśmy zadanie, aby kupić prezent osobie której imię mieliśmy w rękach. Później lepiej poznawaliśmy się z osobami z innych miast. Po smacznym obiedzie wybraliśmy się do pobliskiego sklepu. Po powrocie musieliśmy podzielić się na grupy i przygotować taniec. Każdy miał bardzo ciekawą choreografię. Ponownie na zakończenie dnia odbyła się dyskoteka, na której wszyscy świetnie się bawiliśmy.

3 października 2019 r. (czwartek)

Trzeci  dzień,  jak każdy,  rozpoczęliśmy śniadaniem i tańcem. Na porannych zajęciach rozmawialiśmy o ekologii. Musieliśmy wymyślić reklamę produktu dobrego dla środowiska. Po zdrowym obiedzie odwiedziło nas więcej wolontariuszy. Mogliśmy zadawać im różne pytania. Następnie każda grupa dostała kraj, który musiała przedstawić w ciekawy sposób. Trzeba było pokazać tradycyjny ubiór makijaż taniec oraz inne ciekawostki. Po dwugodzinnych przygotowaniach każdy opowiadał o swoim państwie. Na zakończenie świetnego dnia tańczyliśmy belgijkę.

4 października 2019 r,( piątek)

Rano zebraliśmy się przy drzwiach i ruszyliśmy na wycieczkę do Kłocka. Zwiedzaliśmy piękny zabytkowy rynek. W drodze powrotnej zajechaliśmy do sklepu. Po powrocie do ośrodka czekał na nas pyszny obiad. Następnie znowu podzieliliśmy się na grupy i wylosowaliśmy zadanie, jakie mieliśmy wykonać. Po przygotowaniach każdy przedstawił swoją scenkę. Następnie każdy wręczył prezent osobie, którą wylosował.  W tamtym momencie wiele osób się wzruszyło. Na zakończenie podziękowaliśmy wolontariuszom i  spędziliśmy te ostatnie chwile razem.

5 października 2019 r. (sobota)

Dziś dzień powrotu. Rano wszyscy niechętnie wstali,  spakowali walizki i byli gotowi do podróży. Około godziny 9 wszyscy ze smutnymi minami siedzieliśmy w autokarze. Podczas jazdy każdemu było smutno i dziwił, że te pięć wyjątkowych dni tak szybko minęło. Gdy dojeżdżaliśmy do Garwolina nasze Panie rozdały nam certyfikaty i pogratulowały. My im podziękowaliśmy za zorganizowanie takiej wyjątkowej wycieczki. Naprawdę było wyjątkowo, poznałam wiele osób i spędziłam super czas. To był mój drugi udział w warsztatach euroweek mam nadzieję, że będzie jeszcze okazja powtórzyć tę wspaniała przygodę.

Zapraszamy do fotogalerii z EUROWEEK!

• CO W SADZIE SŁYCHAĆ?

• Dnia 2 października 2019 r. o godz.9.30 klasa "0" wraz z wychowawcą p.Weroniką Ochnio-Bryzek i nauczycielem p. Katarzyną Przybysz wyjechała na wycieczkę do Wilsadu w gminie Wilga. Pierwszym punktem podróży była przejażdżka do sadu. Pan kierownik opowiedział jego historię, a następnie wskazał drzewka, z których mogliśmy zerwać owoce. Kolejnym punktem wyprawy było zwiedzanie hurtowni. Obserwowaliśmy jak wygląda proces produkcji i dystrybucji jabłek. Następnie poszliśmy na pyszny poczęstunek składający się z cennych witamin. Na zakończenie dostaliśmy balony z logo firmy. Wycieczka bardzo nam się podobała. Pełni energii o godz. 12.30 wróciliśmy do Garwolina.

• ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

• Dnia trzeciego października 2019 r. do ślubowania przystąpiły klasy pierwsze:

I a- Elżbiety Michalik

I b- Krystyny Michalik- Skrzecz

I c- Katarzyny Szarek

I d- Ingi Skwarcan

Tego roku pierwszaki złożyły ślubowanie na Hali 100- lecia. W uroczystości gospodarzami była klasa III d pod kierunkiem pani Wioletty Gurzkowskiej. Po apelu pierwszaki ślubowały być wzorowym uczniem i dobrym Polakiem. Pani Dyrektor Krystyna Antolak pasowała kolejnych uczniów symbolicznym ołówkiem. Pani Wicedyrektor Anna Piorun wręczyła dyplomy i książki na pamiątkę tego wydarzenia. Wagę uroczystości podkreśliła obecność pocztu sztandarowego szkoły. Uczniów odwiedził "Piątuś", który powitał maluchów w gronie społeczności szkolnej. W radosnych nastrojach pierwszoklasiści udali się na słodki poczęstunek.