• WYCIECZKA DO LUBLINA

• Dnia 20.09.2019 o godzinie 8:00 klasy 6b i 6c wyjechały razem z przewodnikiem i wychowawcami Katarzyną Borkowską i Justyną Misior oraz panią Katarzyną Baran zwiedzać Lublin.

Na miejscu uczniowie zwiedzali „Muzeum Cebularza”. Tam ubrani w czapki i fartuchy kucharskie ugniatali i nakładali farsz zrobiony z maku i cebuli. Brali również udział w zawodach przesiewania mąki, a także  mieli możliwość spróbowania gorącego cebularza z pieca. Kolejnym punktem wycieczki był spacer po starówce Lublina. Jednak   największą atrakcja dla  uczestników był park trampolin,  na których skoki w miękkie gąbki, różnorodność zabawy na trampolinach, skoki na poduszkę powietrzną sprawiły niezwykłą frajdę.

Wycieczka bardzo się wszystkim podobała i moglibyśmy pojechać tam jeszcze raz.

Uczennice klasy 6 b

• SKS

• Zapraszamy wszystkich uczniów chętnych do  wzięcia w zajęciach SKS w naszej Szkole.  Szczegółowe informacje można uzyskać u nauczycieli wychowania fizycznego.

• WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

• Dnia 23 września 2019 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wybory odbyły się w głosowaniu powszechnym, tajnym, równym i bezpośrednim w systemie większościowym. Wybory przeprowadziła Komisja Wyborcza w składzie: Przewodniczący Komisji: Mikołaj Kaczyński Zastępca przewodniczącego: Jakub Brzozowski Członkowie: Oliwia Masny, Gabriela Prósińska. Lokal wyborczy utworzono na korytarzu na I piętrze, który działał nieprzerwanie od godziny 10:00 do14:30. Komisja Wyborcza sporządziła listę uczniów i na jej podstawie wydawała karty do głosowania (odebranie kart odznaczane było na przygotowanych listach klasowych). Uczniowie - wyborcy z 18 klas szkoły pod opieką nauczycieli przybyli do lokalu wyborczego na odpowiednią godzinę według ustalonego wcześniej harmonogramu. Głosujący otrzymali od komisji wyborczej kartę do głosowania (na niej zamieszczone były nazwiska 16 kandydatów, po jednym z każdej klasy od 5 – 8 kl. SP. Głosować można było tylko na 1 kandydata. Oddano 427 głosów. Komisja wyborcza tego samego dnia sporządziła protokół. Komisja stwierdza, iż otrzymała 405 ważnych kart do głosowania i na ich podstawie ustaliła następujące wyniki: 1. Liczba osób uprawnionych do głosowania - … 2. Liczba osób, którym wydano karty do głosowania – 427 3. Oddano kart do głosowania – 427 w tym: wyciągnięto 427 4. Głosów nieważnych oddano - 22 5. Głosów ważnych oddano – 405 Do Samorządu Uczniowskiego SP nr 5 przechodzą:

• Szymon Masny
              • Patrycja Kozłowska - Balcerzak
              • Jakub Brzozowski
              • Nikola Talarek
              • Adam Przybysz
              • Oliwia Masny
              • Pola Kwiatkowska
              • Rafał Trzmielewski
              • Emilia Cieplińska
              • Oliwia Winek

Wymienione powyżej osoby zapraszamy w poniedziałek na 1 długiej przerwie do Sali nr 2 na II piętrze na 1 spotkanie nowego samorządu. Podczas wyborów do Samorządu Uczniowskiego uczniowie mogli na karcie do głosownia podać imię i nazwisko nauczyciela, który będzie mógł pracować w naszej szkole na stanowisku RZECZNIKA PRAW UCZNIÓW. Nauczycielem, który zdobył największą liczbę głosów był pan Sławomir Michalik. Gratulujemy!!! Samorząd Uczniowski życzy wielu sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym!!!

SAMORZĄD UCZNIOWSKI