• WYNIKI KONKURSÓW Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

• W ubiegły piątek, czyli tuż przed wakacjami, wszyscy aktywnie biorący udział w konkursach z języka niemieckiego, mieli okazję spotkać się i odebrać nagrody za udział w konkursie pt. „So bin ich” (taki/ taka jestem).

Uczniowie pisali o sobie, każda grupa wiekowa na miarę swych możliwości językowych. Uczniowie tworzyli LAPBOOKI czyli teczki tematyczne na swój temat, tworzyli plastyczno-językowy zbiór informacji o sobie. Lapbooki to rodzaj spersonalizowanych książek, to coś co można nazwać edukacyjnym  portfolio językowym. Naszym uczniom wspaniale udało się to zadanie. Powstały też wspaniałe, prawdziwe książki, które zachwycały treścią, zasobem słownictwa i bogactwem formy.

I miejsce zajęły: Anna Kotlarska kl. 8c, Wiktoria Walicka kl. 8d, Zuzanna Kucab kl. 6c, Weronika Wielgosz kl. 6c, Aleksandra Radomyska kl. 4 b,

II miejsce: Alicja Marchewka kl. 4 d, Zuzanna Zalewska kl. 6a, Agata Kozłowska kl. 6a, Aleksandra Stępień kl. 7a,

III miejsce:  Miłosz Lewandowski kl. 4 d, Barbara Winek kl. 4a, Patrycja Sabat kl. 5e, Julia Giza kl. 6b, Emilia Cieplińska kl. 4a.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

PS dziękujemy sponsorom za nagrody rzeczowe (zestawy Fiszek PONS z j. niemieckiego).

• SPARTAKIADA KLAS III

• Dnia 13.06.2019 r.  odbyła się Spartakiada Sportowa klas III SP nr 5. Dzieci rywalizowały w konkurencjach indywidualnych i drużynowych. Udział wzięło 35 dzieci. dwa ognie wygrała klasa III a.

Kolejność była następująca:

Dziewczęta:

1m. Kopik Małgorzata

2m. Dąbrowska Aleksandra

3m. Roszuk Liwia

4m Stachurska Karolina

5m. Owczarczyk Maria

6 m. Piesiewicz Hanna

Chłopcy:

1 m. Domaszczyński Symon

2 m .Hinc Dawid

3 m. Huzovski Oleksander

4 m. Gregorczyk Wiktor

5 m. Jończyk Szymon

6 m. Górczyński Łukasz

Wszystkim  serdecznie gratulujemy i życzymy udanych wakacji.

Nauczyciele WF –  M.Brzeźnicka,  A .Głodek, K. Z wadka