• WYNIKI KONKURSÓW Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

• W ubiegły piątek, czyli tuż przed wakacjami, wszyscy aktywnie biorący udział w konkursach z języka niemieckiego, mieli okazję spotkać się i odebrać nagrody za udział w konkursie pt. „So bin ich” (taki/ taka jestem).

Uczniowie pisali o sobie, każda grupa wiekowa na miarę swych możliwości językowych. Uczniowie tworzyli LAPBOOKI czyli teczki tematyczne na swój temat, tworzyli plastyczno-językowy zbiór informacji o sobie. Lapbooki to rodzaj spersonalizowanych książek, to coś co można nazwać edukacyjnym  portfolio językowym. Naszym uczniom wspaniale udało się to zadanie. Powstały też wspaniałe, prawdziwe książki, które zachwycały treścią, zasobem słownictwa i bogactwem formy.

I miejsce zajęły: Anna Kotlarska kl. 8c, Wiktoria Walicka kl. 8d, Zuzanna Kucab kl. 6c, Weronika Wielgosz kl. 6c, Aleksandra Radomyska kl. 4 b,

II miejsce: Alicja Marchewka kl. 4 d, Zuzanna Zalewska kl. 6a, Agata Kozłowska kl. 6a, Aleksandra Stępień kl. 7a,

III miejsce:  Miłosz Lewandowski kl. 4 d, Barbara Winek kl. 4a, Patrycja Sabat kl. 5e, Julia Giza kl. 6b, Emilia Cieplińska kl. 4a.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

PS dziękujemy sponsorom za nagrody rzeczowe (zestawy Fiszek PONS z j. niemieckiego).

• SPARTAKIADA KLAS III

• Dnia 13.06.2019 r.  odbyła się Spartakiada Sportowa klas III SP nr 5. Dzieci rywalizowały w konkurencjach indywidualnych i drużynowych. Udział wzięło 35 dzieci. dwa ognie wygrała klasa III a.

Kolejność była następująca:

Dziewczęta:

1m. Kopik Małgorzata

2m. Dąbrowska Aleksandra

3m. Roszuk Liwia

4m Stachurska Karolina

5m. Owczarczyk Maria

6 m. Piesiewicz Hanna

Chłopcy:

1 m. Domaszczyński Symon

2 m .Hinc Dawid

3 m. Huzovski Oleksander

4 m. Gregorczyk Wiktor

5 m. Jończyk Szymon

6 m. Górczyński Łukasz

Wszystkim  serdecznie gratulujemy i życzymy udanych wakacji.

Nauczyciele WF –  M.Brzeźnicka,  A .Głodek, K. Z wadka

• NASI MATEMATYCY

• Dnia 21 marca odbyła się kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu Kangur matematyczny. W tym roku do rozwiązania testu przystąpiło 83 uczniów naszej szkoły. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę: układankę przestrzenną w postaci kuli-breloczka.

Najlepszy wynik (143,75 pkt)  uzyskał Piotr Michalik - uczeń klasy 6a. Do laureata konkursu zabrakło tylko 0,25 pkt! Podczas uroczystego podsumowania konkursu Piotr odebrał dyplom oraz nagrody.

Wśród najlepszych uczniów znaleźli się również:
              Brzozowska Paulina (kategoria Żaczek)
              Michalik Tomasz (kategoria Maluch)
              Jastrzębski Kamil (kategoria Maluch)
              Dargiel Kryspin (kategoria Maluch)
              Dębek Mikołaj (kategoria Maluch)
              Stankiewicz Zofia (kategoria Maluch)
              Brzozowski Jakub (kategoria Beniamin)
              Bober Maciej (kategoria Beniamin)
              Łagowski Maksymilian (kategoria Kadet).

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do kolejnej edycji konkursu!