• Aktualności

     • Z KULTURĄ MI DO TWARZY. SNY ANDERSENA.
      • Z KULTURĄ MI DO TWARZY. SNY ANDERSENA.

      • W ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy" w naszej szkole podejmowanych jest wiele działań, które mają na celu między innymi zapoznanie dzieci z wieloma odmianami kultury wysokiej. Jedną z nich jest literatura piękna, do której zaliczają się przepiękne i znane na całym świecie baśnie Hansa Christiana Andersena.

       Klasa 4d razem z wychowawczynią Pauliną Piechocką podjęła się zadania zatytułowanego "Sny Andersena" i spróbowała odgadnąć, jak baśniopisarz wyobrażał sobie świat swoich baśni? Dzieci zapoznały się z jego utworami, które w tak niezwykły sposób pobudziły ich wyobraźnię, że zaowocowały tak przepięknymi ilustracjami, że chyba samemu Andersenowi nawet się nie śniło

       Podziwiajcie!

     • WYCIECZKA NA LODOWISKO
      • WYCIECZKA NA LODOWISKO

      • 3 marca 2023 roku uczniowie klasy VIa, VIb i VIc brali udział w wycieczce na lodowisko do Mińska Mazowieckiego. Doskonalili tam swoje umiejętnosci jazdy na łyżwach. Wszyscy radzili sobie świetnie, a co najważniejsze jeździli bezpiecznie przestrzegając obowiązujących zasad. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Garwolina. Oczywiście po drodze by zregenerować siły zajechaliśmy do Mc Donalda. Teraz czekamy na otwarcie lodowiska w Garwolinie. 

      • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - LUTY 2023

      • GEOGRAFIA

       W styczniu w klasach 8d i 8e w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” na lekcji geografii uczniowie korzystali z plansz przedstawiających strefy klimatyczne i krajobrazowe. Zajęcia z planszami pozwalają uczniom na dogłębne zrozumienie tematyki lekcji. Umożliwiają rozróżnić od siebie strefy krajobrazowe i klimatyczne pod względem cech wpływających na życie roślin, zwierząt i ludzi. W niektórych strefach klimatycznych przeważają warunki korzystne, a w innych niekorzystne co uczniowie mogą zaobserwować na wykresach temperatur i ilości opadów deszczu zamieszczonych na planszach. Zajęcia odbyły się dwa razy.

       W lutym w klasach 5 a, 5d oraz 7a i 7b w trakcie lekcji geografii został wykorzystany wizualizer tekstu, który jest  widoczny dla całej klasy w tym samym czasie. Wizualizer pozwala uniknąć kserowania dużej ilości materiałów czy wielokrotnego odczytywania treści na głos. Na lekcji geografii pokazywane są poprawnie wykonane zadania w zeszytach ćwiczeń tak, aby uczniowie mogli zweryfikować błędy i nanieść poprawki. Niezbędny przy pracy wizualizera jest projektor i tablica interaktywna, którą posiada nasza szkoła.

        Zajęcia w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” z wykorzystaniem wizualizera odbyły się 4 razy.

       CHEMIA , FIZYKA

       Dzięki Wirtualnemu laboratorium Empiriusz pracownia chemiczna została wyposażona w kompleksowe, nowoczesne narzędzie do prowadzenia doświadczeń chemicznych w świecie wirtualnym. W styczniu  uczniowie wykonywali na lekcji następujące doświadczenia :

       -badanie właściwości etynu,

       -potwierdzenie prawa zachowania masy

       Uczniowie powtarzali i utrwalali wiadomości z chemii z następujących zagadnień: budowa, nazewnictwo alkanów , alkenów, alkinów, wzory związków chemicznych, rodzaje reakcji, symboliczny zapis przebiegu reakcji chemicznych, prawo zachowania masy .

       Korzystając z monitora oglądaliśmy filmy z doświadczeń dotyczących węglowodorów nasyconych i nienasyconych oraz  ćwiczyliśmy pisanie wzorów i  reakcji chemicznych.

       Również na lekcji fizyki w ramach otrzymanych pomocy edukacyjnych Multimedialne pracownie+Plansze - fizyka uczniowie mogli utrwalać poznany materiał na platformie edukacyjnej ,, Dzwonek.pl wykonując zadania utrwalające poznany materiał. Uczniowie w klasie 8 utrwalali poznany materiał z działu ,,  Elektrostatyczność i ,, Prąd elektryczny”oraz w 7 klasie z działu ,, Jak opisujemy ruch” oraz ,, Siły w przyrodzie”. Wykorzystując monitor multimedialny mogliśmy oglądać doświadczenia z ruchu jednostajnego , ruchu jednostajnego przyśpieszonego oraz opóźnionego ,rodzaje i skutki oddziaływań oraz siły wypadkowe.
        

       BIOLOGIA, PRZYRODA

       W lutym uczniowie  klas 5 mieli okazję podejrzeć jak wygląda życie w kropli wody. Obserwowaliśmy m.in. skrętnice, okrzemki, eugleny, pantofelki. Niektóre klasy 5 oglądały jak pod mikroskopem wygląda pleśń na owocach, kromce chleba czy pomidorze. Zobaczyliśmy tez jak wyglądają zarodniki pleśni. 

       Lekcje klas 4, 6, 7 zostały wzbogacone dzięki filmom edukacyjnym dedykowanym do omawianych tematów, a klasy 8 skorzystały z materiałów i mini-filmików wyjaśniających mechanizmy ewolucji.