• Aktualności

     • WYCIECZKA DO PRZESZŁOŚCI
      • WYCIECZKA DO PRZESZŁOŚCI

      •     W piątek 10 marca o godzinie 08.00 wyjechaliśmy na szkolną wycieczkę historyczną do Warszawy. Brały w niej udział klasy 8c i 8d, a rolę opiekunów pełniły nauczycielki: pani Jolanta Zuchniak, pani Katarzyna Haczela-Kalbarczyk, pani Anna Chrustowska oraz pani Jolanta Kałaska.

         Pierwszym punktem wydarzenia było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Powtórzyliśmy tam wszystkie informacje o powstaniu, które znaliśmy z lekcji historii, oraz dowiedzieliśmy się w wielu innych ciekawostek. Jedną z głównych atrakcji był krótki film ,,Miasto ruin", który ukazywał przerażający widok Warszawy po powstaniu. Mogliśmy również wcielić się w rolę powstańców i przejść 20 metrów drogi kanałami, tak jak oni to robili w czasie powstania. Po zakończonym zwiedzaniu muzeum, udaliśmy się na chwilę do restauracji McDonalds.

         Następnie przeszliśmy do ostatniego punktu wycieczki, jakim była lekcja muzealna w Muzeum  PRL-u. Tam dowiedzieliśmy się, jak ciężko żyło się naszym przodkom w powojennej Polsce. Zobaczyliśmy, jak wyglądały polskie mieszkania w tym czasie, oraz poznaliśmy niektóre z ówczesnych realiów, np. budki z wodą sodową.Po całym dniu pełnym wrażeń, wszyscy wróciliśmy do domu w bardzo zmęczeni, ale pomimo tego warto było uczestniczyć w tej niezwykłej przygodzie.

         Ta wycieczka na pewno poszerzyła nasz zakres wiedzy i dla każdego stanie się niezapomnianym przeżyciem. Dzięki niej możemy łatwiej wyobrazić sobie, jak żyło się w tamtych latach.

     • MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ GIER PLANSZOWYCH
      • MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ GIER PLANSZOWYCH

      • Międzyszkolny konkurs na grę językową został rozstrzygnięty!

       Nasi uczniowie wykonali w sumie aż 18 ciekawych gier! Teraz czas na turniej, do którego dołącza nasza szkoła! Serdecznie zapraszamy do wzięcia w nim udziału! 

       Z wielką radością informuję, że Międzyszkolny Konkurs na grę językową został zakończony! Uczniowie z powiatu garwolińskiego podjęli wyzwanie i wykonali wspaniałe gry, za pomocą których nauka języka niemieckiego będzie przyjemnością!

       Dziękujemy nauczycielom języka niemieckiego za zmotywowanie uczniów do działania!

       Stowarzyszenie otrzymało prawie 40 gier, które teraz chętnie

       wypróbujemy!

       Zapraszamy wszystkie szkoły, które wzięły udział w konkursie na TURNIEJ GIER PLANSZOWYCH, który odbędzie się 31 marca 2023 roku w ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W GARWOLINIE!

       Dziękujemy Pani Dyrektor ZS nr 2 w Garwolinie za możliwość realizacji wydarzenia na terenie szkoły!

     • WYCIECZKA DO PIEKARNI.
      • WYCIECZKA DO PIEKARNI.

      • W środę 15 marca klasy 4c oraz 5b wybrały się wraz z opiekunkami Kingą Szymanek, Justyną Misior oraz Magdaleną Paśniczek na wyjątkowe warsztaty w Piekarni Żabczyńscy w Łaskarzewie🥐🥖🥨🥐. Pracownicy piekarni oprowadzili naszych uczniów po całej piekarni, gdzie mogli oni obserwować poszczególne etapy produkcji pieczywa. Dzieci prześledziły całą drogę, jaką przemierza chleb, zanim zostanie włożony do pieca i trafi na stoły. Najpierw zwiedziły miejsce, gdzie gromadzone jest zboże, potem pomieszczenia, gdzie ziarna przerabia się na mąkę, później miejsce, gdzie tworzy się zakwas, wyrabia ciasto, formuje wybrane produkty i wypieka gotowe wypieki. Na koniec oczywiście nastąpiła degustacja pysznych pączków! 🥯🥯🥯

       Ciekawie i smacznie - to najlepszy przepis na udaną wycieczkę! 😋