• TEATR LALEK

• W ramach Międzynarodowego Projektu Edykacyjnego "Z kulturą mi do twarzy" klasa 5d poznaje świat teatru! Razem z wychowawczynią panią Pauliną Piechocką dzieci były na przedstawieniu teatralnym, brały udział w lekcji poświęconej teatrowi i dowiedziały się, że w teatrze "aktorami" mogą być również lalki! Uczniowie w ramach lekcji języka polskiego sami stworzyli swój "teatr lalek" i własnoręcznie wykonali kukiełki, marionetki i pacynki przedstawiające ich ulubionych bohaterów książkowych! Czerwony Kapturek, Ania z Zielonego Wzgórza, Roszpunka, Pan Kleks i Pinokio animowani przez swych wykonawców dostali dziś nowe życie! A klasa 5d zyskała kilkoro nowych uczniów .

• GARWOWIZJA

• Zapraszamy wszystkie szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z naszego powiatu do udziału w wyjątkowym muzycznym wydarzeniu! Prosimy o udostępnianie zaproszenia!

• TAK POMAGAM

• Miesiące listopad i grudzień były miesiącami wzmożonej i intensywnej pracy wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas oraz ich opiekunów.

W listopadzie nasze Koło zbierało środki czystości i higieny osobistej z okazji obchodów Światowego Dnia Ubogich, które zostały przekazane do lokalnego Stowarzyszenia MONAR z Głoskowa. Darczyńcy przekazali szampony, mydła, żele pod prysznic, szczoteczki do zębów, proszki do prania i wiele innych.

30 listopada odbył się natomiast kiermasz kalendarzy adwentowych, z czego dochód zostanie przekazany na organizację obchodów Światowego Dnia Wolontariusza. Udało się zebrać 900 zł, za co z całego serca dziękujemy!

Natomiast w dniach 8-9 grudnia 2023 roku odbyła się kolejna edycja przedświątecznej zbiórki żywności "Tak, pomagam!" zorganizowanej w sklepach Lidl, Biedronka i Stokrotka. Nasi wolontariusze stanęli w sklepach przy koszach, zachęcając ludzi do wzięcia udziału w zbiórce. W akcji wzięli udział wolontariusze klas 6, 7 i 8 naszej szkoły. Udało się zebrać 576,7 kg żywności! Ogromnie dziękujemy za zaangażowanie wszystkim naszym wolontariuszom oraz darczyńcom.

• SAMORZĄD UCZNIOWSKI ŚWIĄTECZNIE

• 18 grudnia, na długiej przerwie odbyło się świąteczne zebranie Samorządu Uczniowskiego. Przybyli na nie uczniowie tym razem nie pracowali w pocie czoła, lecz zajęli się samymi przyjemnościami.Zdobili wspólnie pierniczki, wesoło gawędzili i w miłej atmosferze słuchali świątecznych piosenek.

Wesołych świąt, nasz wspaniały Samorządzie!