• WYCHOWANIE PRZEZ POMAGANIE

•

Miło jest nam poinformować, że projekt innowacji pedagogicznej „Wychowanie przez pomaganie” jest w trakcie realizacji.  Pierwsza zbiórka żywności i innych produktów  już za nami! Większość paczek trafiło już do seniorów.

Serdecznie dziękujemy, nauczycielom, rodzicom oraz dzieciom za pomoc w realizacji tak szczytnego celu, jakim jest pomaganie osobom potrzebującym.

Podczas zbiórki udało nam  się zebrać artykuły spożywcze, artykuły chemiczno – higieniczne.

Wszystkim darczyńcom jeszcze raz SERDECZNIE DZIĘKUJEMY za chęć niesienia pomocy  i zaangażowanie.

Koordynatorki projektu:

Agnieszka Wróbel

Anna Szewczyk

Katarzyna Przybysz

• ALE SIĘ DZIAŁO...DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI W NASZEJ SZKOLE

• 15 października wraz z porannym dzwonkiem uczniowie przejęli we władanie szkołę. Dziecięca radość, entuzjazm i kreatywność zostały połączone w jedno wielkie wydarzenie-Dzień Samorządności. Przedstawiciele samorządu uczniowskiego: Jakub Brzozowski, Alicja Czarnecka i Szymon Majsterek otrzymali z rąk Pani Dyrektor Krystyny Antolak symboliczny klucz do naszej szkoły. Tego dnia uczniowie mieli okazję wcielić się w rolę nauczycieli.

Po całym dniu takimi refleksjami podzieliła się z nami Wiktoria Masny-uczennica kl 8a:

„Nauczyciele wychowują całe pokolenia dzieci i młodzieży. Trudno mi było wyobrazić sobie jak satysfakcjonująca jest to praca. Jednak jest!
              Bardzo podobało mi się prowadzenie lekcji w młodszej klasie. Cieszyłam się widząc, że dzieci chętnie brały udział w lekcji. Zgłaszały się, pytane odpowiadały.
              Moim zdaniem praca nauczyciela jest wymagająca. Trzeba być zawsze przygotowanym do zajęć, prowadzić je w taki sposób by zainteresować uczniów. Ale daje to taką satysfakcję, że warto zostawić  po sobie dobre wspomnienia.”

Ten wyjątkowy dzień uświetniła akademia z okazji Dnia Nauczyciela.

Uczniowie z klasy 7a oraz chór szkolny przygotowali niezapomniany występ. Pokazali swoje talenty aktorskie, muzyczne i taneczne.

To był dzień pełen wrażeń...

Dzień Samorządności przygotowany został przez opiekunów Samorządu Uczniowskiego

• TURNIEJ RUBIKUM

• 8 października w naszej szkole po raz pierwszy odbył się turniej w Rummikub. W turnieju wzięło udział 15 uczestników. Pierwsze miejsce zajęła Paulina Brzozowska z klasy 5A, na drugim miejscu turniej ukończył Jakub Brzozowski z 8A, a na trzecim miejscu sklasyfikowano Aleksandrę Babik z klasy 7D. Najmłodszym uczestnikiem turnieju była Katarzyna Brzozowska z 1C. Paulina i Jakub będą reprezentować naszą szkołę podczas X Mistrzostw Polski Szkół w Rummikub, które odbędą się 22 października w Sztumie. Dziękujemy wszystkim za udział i liczymy na to, że w naszej szkole zorganizujemy jeszcze nie jeden turniej.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwały:

Izabela Tudek

oraz Urszula Jaskólska-Szeląg

Nagrody za miejsca 1-3 zostaną rozdane w najbliższym tygodniu.

Poniżej szczegółowa klasyfikacja :

1. Paulina Brzozowska

2. Jakub Brzozowski

3. Aleksandra Babik

4. Zuzanna Stachniak

5. Pola Kwiatkowska

6. Zofia Krzysztoszek

7. Andrzej Kuliński

8. Wojciech Kuliński

9. Pozostałych uczestników sklasyfikowano na 9 miejscu (kolejność losowa)

Gabriela Konstanta

Alicja Głaszczka

Gabriela Zadrożna

Helena Siudowska

Katarzyna Brzozowska

Oliwia Winek

Michalina Oskroba

• INNOWACJE W NASZEJ SZKOLE

• Po nawiązaniu kontaktu z przedstawicielem stowarzyszenia, rozpoczęliśmy tym samym działania zmierzające do podjęcia się tego zadania, jako innowacji pedagogicznej, która przeznaczona jest do realizacji w klasach 1 – 3 Publicznej  Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka. Działaniami zostają objęci wszyscy uczniowie z klas 1 – 3.

Pomoc będzie udzielana  podopiecznym stowarzyszenia „Pomóżmy sobie”, w Garwolinie i okolicach, od 1 października 2021 roku. Warunki współpracy, zakres czynności i inne ustalenia zawarte zostały w Porozumieniu o Współpracy pomiędzy powyższym stowarzyszeniem, a Publiczną Szkołą Podstawowa nr 5 w  Garwolinie.

Innowację „ Wychowanie przez pomaganie” objęła Patronatem Honorowym Burmistrz Miasta Garwolin Marzena Świeczak.

Patroni medialni: Kurier Garwoliński, GarwolinOnline24.

Koordynatorkami całego przedsięwzięcia są nauczycielki z PSP nr 5:

Katarzyna Przybysz, Anna Szewczyk i Agnieszka Wróbel.