• Aktualności

     • Dzień Ziemi - logo
      • Tag der Erde 2021

      • Dzień Ziemi to zawsze dobry argument, aby poznać geografię świata na lekcjach języka obcego. Góry, wulkany, morza, jeziora ... przyroda ożywiona i MY w niej na co dzień. Czy widzimy jak nas otacza? Ile dobra nam daje? Jak ją traktujemy?

       Co Ty robisz dla środowiska przyrodniczego, w którym żyjesz?

       Spacer i uważność pozwalają z elementów przyrody ułożyć hasło tego, tak bardzo ważnego dnia w roku. Poniżej wybrane prace uczniów klas IV, V, VI i VII.

      • Wolontariat EDUKACYJNY

      • Nasza szkoła zaproponowała swoim uczniom udział w kolejnym etapie wyzwania o charakterze WOLONTARITU edukacyjnego, dostępnym na portalu www.wybieramwiedze.pl

       Etap ten rozpoczął się w lutym i skończył pod koniec marca. Uczniowie z klas 7 i 8 otrzymali certyfikaty potwierdzające 10 godzin (1pkt. na świadectwie możliwych max. 3 pkt) działania na rzecz swoich rówieśników.

       Wyróżnione prace, tym razem opowiadanie Tak zaczęła się nasza przyjaźń opublikowane zostały już na portalu www.wybieramszkole.pl

       Wiemy, że już ruszyła kolejna edycja, rozprawka pt. ŚMIECH.

       Zapraszamy uczniów klas ósmych, a także gościnnie uczniów klas szóstych i siódmych.  Zapraszamy opiekunów merytorycznych - wspaniałych nauczycieli języka polskiego, pedagogów, wychowawców. Zapraszamy rodziców do wspierania swoich dzieci.

       Po prostu - Spotkajmy się na portalu www.wybieramwiedze.pl

       Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariusza

       P.S Poniżej certyfikaty kilku uczestników marcowej edycji.

      • Projekt "W marcu biegamy dla kobiet" zakończony

      • Poniżej certyfikat dla szkoły za udział w tej ogólnopolskiej akcji.

       Wszyscy wiemy, że projekty udają się tylko wtedy, gdy odważnie i planowo działamy w grupie, gdy angażujemy swoje serce i cały swój bagaż doświadczeń w działanie, które zawsze prowadzi do ZMIANY: zmiany postrzegania siebie, zmiany swoich postaw i zmiany myślenia szeroko pojętego :) może nie widać tak od razu, ale właśnie tak jest :)  

       Za współpracę i cudowną wiosenną ZMIANĘ dziękują szkolni koordynatorzy nauczyciele WF-u i SKW.

      • BUDUJEMY DOM DLA KACPRA

      • 16 lutego na stronie „Szkolnego Klubu Wolontariusza w Piątce” pojawiło się pierwsze ogłoszenie o udziale w akcji charytatywnej o nazwie „Budujemy dom dla Kacpra”. Celem jej było zebranie jak największej kwoty pieniężnej, która przeznaczona zostanie na budowę nowego miejsca zamieszkania dla Kacpra, który jest chory na autyzm, epilepsję, zespół Raynaud’a, upośledzenie znaczne i mentalność dziecka, oraz dla jego najbliższej rodziny. Niedługo potem rozpoczęły się działania w postaci aukcji z których dochód przekazywany był na zbiórkę organizowaną przez mamę chłopca. Odbywały się one na stronie wolontariatu, na Facebooku, ale udostępniane były też przez osoby chętne do pomocy. Naszym celem było poinformowanie o takim wspaniałym sposobie wsparcia jak największej liczby osób. Wystawić lub kupić można było najróżniejsze, przepiękne i niesamowicie kreatywne rzeczy, od rysunków i prac plastycznych, aż po świeżo upieczone, domowe ciasteczka. Przedmioty na sprzedaż tworzone były nie tylko przez wolontariuszy, ale też innych uczniów naszej szkoły, ich rodziny, a nawet nauczycieli. Łącznie zebrana kwota wyniosła: 2950 zł.

       Szkolny Klub Wolontariusza serdecznie dziękuję Wszystkicm, którzy wzięli udział w aukcjach prowadzonych na rzecz akcji Budujemy dom dla Kacpra.

       Pamiętajmy, że każdy gest może zmienić czyjś świat na lepsze, a razem, możemy dużo więcej!

       Zuzanna Maszkiewicz, klasa 8a 

       Akcje można wesprzec przez stronę : Pomóż zbudować Dom dla Kacpra - Agnieszka Kołodziejska | Pomagam.pl