• Aktualności

      • BUDUJEMY DOM DLA KACPRA


      • Wydłużamy termin przynoszenia przedmiotów na aukcje do 5 marca 2021. ZACHĘCAMY DO LICYTOWANIA PRZEDMIOTÓW PRZYGOTOWANYCH PRZEZ NASZYCH UCZNIÓW.
       https://www.facebook.com/groups/267899641098496

       Szkolny Klub Wolontariusza 

        

       Kim jest Kacper?  

       Kacper ma autyzm, epilepsję, pierwotny zespół Raynaud'a, upośledzenie znaczne i mentalność dziecka.  

       Razem z mamą Moniką i siostrą Zuzanną zajmują niewielkie mieszkanie  w samym centrum miasta. Na 33 m2 mieszczą się dwa maleńkie pokoiki. W jednym z nich mieszka Kacper i Zuzia, w drugim przejściowym pokoju mieści się sypialnia i pracownia Mamy. Życie nie jest łatwe.  

       Kacper jest bardzo emocjonalny, nadpobudliwy, wrażliwy i zalękniony. Nie znosi hałasu, ciasnych pomieszczeń
       i tłumów. Reaguje wtedy agresywnie. Rzadko śpi, często krzyczy. Jest nadwrażliwy. Boli go obcinanie włosów
       i paznokci. Lubi spacerować i huśtać się na huśtawce. Kocha spokój i przestrzeń. Środek miasta, w którym mieszka pełen jest hałasów i zatłoczonych ulic. Uwielbia przebywać wśród szumu drzew. Słuchać śpiewu ptaków. Wtedy się uspokaja. Uśmiecha.  

        Kacper i Zuzanna są całym życiem swojej mamy. Mało śpi, całe dnie spędza przy synu, a nocami dzierga lalki, misie i króliki z których dochód przeznacza na leczenie i rehabilitację Kacpra. Jej pokój to pracownia,  sypialnia, jadalnia i pokój do zajęć Kacpra.  

       Mama Kacpra ma jedno wielkie marzenie chciałaby, żeby jej dzieci mogły normalnie żyć. Żeby Kacper miał miejsce do codziennych ćwiczeń,  bezpieczną przestrzeń, w której mógłby się wyciszyć i odpocząć. Marzy
       o pokoju dla Zuzy - pełnym książek i obrazów. O kuchni, w której wszyscy razem mogliby zjeść obiad. O miejscu dla siebie, gdzie można złapać oddech.  

        Czy marzenia się spełniają? 

       Pani Monika wierzy w to głęboko. Od niedawna została właścicielką działki, na której może stanąć ich Dom. Szumią tam drzewa, śpiewają ptaki, wieje wiatr, wokół zieleń i błękit nieba. Kacper już pokochał to miejsce. Przytula się do drzew i uśmiecha najpiękniejszym uśmiechem. Pomóżmy zbudować dom dla Kacpra i dla jego Mamy i Siostry. "Sami możemy wszystko, razem możemy więcej". Niech ta kochająca się rodzina znajdzie spokojne miejsce-prawdziwy rodzinny Dom. Bardzo prosimy o pomoc.  

       Jak możemy pomóc?  

       Każdy z Was może włączyć się w pomoc w budowę domu. I ty możesz dołożyć swoją cegiełkę do tego wielkiego dzieła.  Proponujemy pomoc, nie możemy być bezczynni. 

       Zachęcamy wszystkich zainteresowanych to wykonania przedmiotu np. biżuterii, obrazów, plakatów, mydełek, szydełkowych robótek, kartek, zakładek do książek i innych przedmiotów, które powstają z pasji. Przedmioty te wezmą udział w licytacji. Pieniądze za wylicytowany przedmiot zostaną przeznaczone na budowę domu dla Kacpra.

       Wielkimi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne. Każdy z Was może własnoręcznie wykonać ozdobę wielkanocną, kartkę  wielkanocną, czy wykonać  palmę na Niedzielę Palmową. 

        Wylicytowane ozdoby i palmy na pewno nie zniszczą się i spokojnie poczekają w naszych domach do świąt. 

       Podarunki należy opatrzyć karteczką z imieniem, nazwiskiem i klasą.Warto też podać kwotę wywoławczą akucji. Zapakowany przedmiot należy zanieść do Publicznej Szkoły Podstawowej nr. 5 im. Janusza Korczaka
       w Garwolinie. Po wejściu do szkoły w portierni będą czekały Panie, którym będzie można przekazać swoje upominki. Wszystkie przedmioty ofiarowane wezmą udział w aukcjach. Linki do aukcji będą umieszczane na stronie szkoły i Facebooku.  Termin akcji : od  16 do 25 lutego.

        

       O akcji #domdlakacpra i jego rodzinie możecie poczytać: 

       facebook.com/kacperekijegoautyzm  

       facebook.com/KacperkowaHandmade  

        

                                                                                          Szkolny Klub Wolontariusza

        

        

                 

     • WIZYTA W GALERII KOTŁOWNIA I ZABAWA KARNAWAŁOWA
      • WIZYTA W GALERII KOTŁOWNIA I ZABAWA KARNAWAŁOWA

      • GALERIA KOTŁOWNIA

          Dnia 11lutego 2021 prawie całą klasą udaliśmy się do CSiK w Garwolinie, popularnego Domu Kultury.

          Na początku każdy zdjął kurtki. Później byliśmy podzieleni na dwie grupy.  Jedna grupa była oprowadzana przez panią Luizę Kondej, a druga w tym czasie wykonywała prace plastyczne - ilustracje do książek. Oglądaliśmy pierwszą w tym roku zorganizowaną wystawę (i to dla dzieci!) przez Galerię Kotłownia. Prace te przedstawiały ilustracje do książek dla dzieci. Pani Luiza wprowadziła nas w świat ilustracji, zaczynając od tego co to jest ilustracja. Następnie przedstawiając dzieła artystów,  opowiadała o nich i ich twórcach. Mistrzowie Ilustracji to– ośmiu wspaniałych ilustratorów: Bohdan Butenko, Anna Kołakowska, Danuta Konwicka, Zbigniew Lengren, Maria Orłowska-Gabryś, Mirosław Pokora, Jan Marcin Szancer i Teresa Wilbik. 

          Było to pierwsze nasze wyjście w tak trudnym dla nas czasie, ale mamy nadzieję, że nie ostatnie. Polecamy każdemu, bez względu na wiek obejrzenie tej wystawy- klasa IIb.

           ZABAWA KARNAWAŁOWA

          Karnawał to okres parad, zabaw i bali przebierańców. Jest to czas bardzo wyczekiwany przez dzieci. Tak też było i w naszej klasie- IIb.

           W dniu 11.02.2021r obył się trochę inny niż zazwyczaj w "naszej" sali, niestety tylko dla naszej klasy bal karnawałowy. Pojawiły się postacie barwne i kolorowe, a nawet trudne do rozpoznania. Byliśmy przebrani za bardziej lub mniej znane postacie z bajek, filmów lub wyobraźni. Nasi samozwańczy didżeje wyszukiwali muzykę do której wspaniale bawiliśmy się. Podczas zabawy mieliśmy przygotowany poczęstunek za który bardzo dziękujemy rodzicom.

       Wspólna zabawa dała nam dużo radości i pozwoliła na zapomnienie o utrudnieniach związanych z obecnymi obostrzeniami. Z niecierpliwością czekamy na kolejny bal karnawałowy, który już za rok!

        

        

     • KONKURS WALENTYNKOWY ROZSTRZYGNIĘTY
      • KONKURS WALENTYNKOWY ROZSTRZYGNIĘTY

      • Nadszedł czas ogłoszenia wyników konkursu walentynkowego !  Oto one:

       1 miejsce - Emilia Cieplińska z klasy 6a

       2 miejsce - Natalia Dobrowolska z klasy 5a

       3 miejsce - Adrian Kęder z klasy 6c

       Wyróżnienie - Aleksander Rękawek z klasy 6a

       Serdecznie gratulujemy i zapraszamy WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW po odbiór słodkich upominków oraz nagród dla zwycięzców od 17 lutego (środa) w portierni.

       Zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego laureatów konkursu. 

                                                   SAMORZĄD UCZNIOWSKI

     • INNOWACJE W NASZEJ SZKOLE
      • INNOWACJE W NASZEJ SZKOLE

      • Miło jest nam poinformować, że nasi uczniowie z klas 0-3  w roku szkolnym 2020/2021 wzięli udział w  innowacjach pedagogicznych: „Dzień bez plecaka” i „Przyroda w kolorach z nami”. Koordynatorkami innowacji były Agnieszka Wróbel, Katarzyna Przybysz oraz Weronika Ochnio – Bryzek.

       Z całą pewnością praca nad innowacjami daje satysfakcję. Bezapelacyjnie zaletą wprowadzania innowacji jest pobudzanie kreatywności nauczycieli, którzy dzięki swoim pomysłom unowocześniają swoją pracę. Stwarzając lepsze warunki dla rozwoju dzieci i młodzieży, czynią efektywniejszym proces uczenia się. To dzięki innowacjom zmotywowani do nauki uczniowie rozwiają się. 

       Fundatorem nagród dla uczestników  innowacji był LIDL POLSKA   sp.z o.o. Dyrekcja, koordynatorki i cała społeczność szkolna serdecznie dziękują firmie za otrzymane upominki.