• Aktualności

      • KORCZAK DZIECIOM.STREFA RADOSNEJ ZABAWY.

      • W tym roku szkolnym na terenie naszej szkoły realizowany jest także drugi Grant Oświatowy (na kwotę 3000 zł) pod hasłem "Korczak dzieciom - czyli strefa radosnej zabawy ruchowej dla dzieci", który już częściowo pojawił się na dolnym korytarzu w strefie uczniów najmłodszych. Już dziś można podziwiać mural z naszym patronem Januszem Korczakiem wykonany przez malarza artystę Pana Grzegorza Mikulskiego.

       Głównym założeniem projektu jest stworzenie w szkole strefy aktywnej przerwy. Pojawią się naklejki stópki, rączki, czerwone biedroneczki z alfabetem, na ścianach zawisną magnetyczne zestawy. Na schodach już dziś można oglądać inspirujące kolorowe naklejki pobudzające do myślenia i działania. Kolory wspomogą procesy myślowe, wpłyną na rozwój zmysłu wzroku, kreatywność i kompetencje dziecka. Oba projekty oświatowe, tak zwane granty, są przyznane naszej szkole przez Urząd Miasta Wydział Oświatowo-Społeczny. Koordynatorkami drugiego projektu są pani Izabela Tudek, pani Alicja Paśnik i pani Ewa Polańska-Rękawek. Cieszymy się ze wsparcia sponsorów i pomocy Pani Marleny Rękawek i Rady Rodziców i z zaufania, jakim obdarzyła nas Dyrekcja, dając nam pozytywną rekomendację tego projektu.

      • STREFA RELAKSU W PIĄTCE.

      • Miło nam poinformować, że projekt Strefy Relaksu w Piątce, czyli przestrzeni "spokojnie aktywnych" na przerwie prawie już dobiega końca. Szkoda, że nie możecie tego jeszcze zobaczyć... Ale jak tylko wrócicie do szkoły - sami tego doświadczycie: zieleni lasu, wygodnych puf, miękkości dywanu, zapachu roślin wszechotaczającej was przyrody.

       Pracowaliśmy nad tą strefą od połowy stycznia do połowy marca a potem już tylko zdalnie. Koronawirus pokrzyżował nam plany, ale udało się. Dziękujemy uczniom, którzy współpracowali przy tworzeniu tego miejsca. Doceniamy wasze zaangażowanie, wszystkie pomysły, pracę i czas na cotygodniowe spotkania. Dzięki waszym wysiłkom powstał zaciszny, leśny kącik, który będzie służył wszystkim dzieciom mającym ochotę na relaks (przed szkołą, w trakcie przerw i po szkole) i wyciszenie. Projekty o takim zasięgu udają się tylko wtedy, gdy wiele osób jest otwartych na zmiany, gotowych na podjęcie aktywności i chętnych do pracy. W zaczarowany sposób pozyskaliśmy takich ludzi. Za nich dziękują koordynatorki projektu panie Katarzyna Haczela-Kalbarczyk, Katarzyna Gołębiewska oraz Ewa Polańska-Rękawek.