• Aktualności

      • BIAŁA SZKOŁA - RYMANÓW 2020

      • W dniach 20 - 25 stycznia uczniowie klas Vc, Vd, VIb, VIc, VIIa i VIIb mieli okazje uczestniczyć w wycieczce na białą szkołę w Rymanowie-Zdroju. Na wyjeździe mogliśmy nauczyć się lub doskonalić swoją jazdę na nartach.  Szusowaliśmy na stoku KiczeraSki, na którym każdy mógł znaleźć trasę dostosowaną do jego umiejętności. Była to tylko jedna z bardzo wielu atrakcji, które czekały na nas na miejscu. Wszystkim podobały się również spacery po bardzo urokliwym Rymanowie oraz jego atrakcje. Wieczorem organizowane były przeróżne konkursy, m.in.: konkurs tańca, śpiewu, bal przebierańców. Każdy miał okazję zaprezentowania swojego talentu i podzielenia się kreatywnością, która wyjątkowo nam dopisywała. Uczestnicy wyjazdu nauczyli się również mnóstwa tańców i piosenek. Wyjazd ten był również świetną okazją do integracji i zawiązania nowych przyjaźni. W sobotę 25 stycznia wszyscy z dobrymi wspomnieniami i uśmiechami wróciliśmy do Garwolina. Już nie możemy się doczekać następnej Białej Szkoły!

       Zuzanna Maszkiewicz kl. 7a

       Proponujemy oglądanie filmów z kolejnych dni jazdy na nartach

     • BIAŁA SZKOŁA - MURZASICHLE 2020
      • BIAŁA SZKOŁA - MURZASICHLE 2020

      • W dniach 06 – 11 stycznia 2020 roku uczniowie klas VIa, VId, VIIIa, VIIIc uczestniczyli w białej szkole w Murzasichle koło Zakopanego. Były z nami także cztery absolwentki naszej szkoły. W czasie pobytu uczniowie doskonalili umiejętność jazdy na nartach a niektórzy na snowboardzie. Jeździliśmy na górkach w Bukowinie Tatrzańskiej (stok Rusiński), Małym Cichym oraz w Białce Tatrzańskiej. Oczywiście wszystkim najbardziej podobały się stoki w Białce w której jest wiele tras i każdy mógł wybrać górkę odpowiednią do swoich umiejętności. Dużą atrakcją naszego pobytu był kulig z pochodniami w pięknej scenerii z pieczeniem kiełbasek. Poznawaliśmy także zwyczaje, obrzędy, tradycje górali zamieszkujących Zakopane i okolice podczas gawędy w Izbie Regionalnej w Murzasichle. Relaksowaliśmy się w termach Bania w Białce Tatrzańskiej. Zwiedzając Zakopane podziwialiśmy Kościółek „Jaszczurówka”, Nosal, Wielką Krokiew, Gubałówkę, cmentarz „Na Pęksowym Brzysku” a także Sanktuarium na Krzeptówkach. Przejeżdżając obok   Równi Krupowej gdzie odbywał się Sylwester z dwójką odśpiewaliśmy przebój Sławomira „Miłość w Zakopanem”. Będąc w Zakopanem nie mogliśmy pominąć Krupówek, gdzie zakupiliśmy pamiątki a także oscypki. W sobotę 11 stycznia wróciliśmy do Garwolina. Wyjazd był bardzo udany i wszyscy już planują BIAŁĄ SZKOŁĘ w następnym roku.

     • WYCIECZKA DO MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO
      • WYCIECZKA DO MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

      • Dnia 2.12.2019 r. klasy 7a i 7b pojechały na wycieczkę do Warszawy. Tam zgłębili swoją wiedzę historyczną, ponieważ odwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego. Mogli oni poznać również wiele zawodów wykonywanych podczas pracy w radiu. 

           Droga w stronę naszej pięknej stolicy minęła przyjemnie. Podczas niej  uczniowie dowiedzieli się od pana przewodnika kilka ciekawostek związanych z udziałem miasta Garwolin w Powstaniu Warszawskim. Gdy wszyscy dotarli na miejsce, rozpoczeło się  zwiedzanie muzeum w grupach ustalonych przez opiekunów. Każdego z uczniów interesowały inne rzeczy: jedni skupiali się na broni, drudzy na wydarzeniach opisanych w przypisach i wspomnieniach powstańców lub na przedmiotach z tamtego okresu. Po zakończeniu zwiedzania gupa uała się do Polskiego Radia. Tam uczestnicy wycieczki obserowalii jak realizowane są audycje radiowe. Każdy mógł obejrzeć studia, w których są one nagrywane. Uczniowie dowiedzieli się jakie warunki należy spełnić, aby dostać się do takiej pracy. Pod koniec  zwiedzania uczniowie mogli spróbować nagrać swoją krótką audycję, którą potem wszyscy odłuchiwali. Wycieczka wszystkim się podobała, a niektórzy zaczeli marzyć o pracy radiowca.

     • ŚWIĘTO SZKOŁY 2019
      • ŚWIĘTO SZKOŁY 2019

      • Od 42 lat istnieje nasza szkoła. Rocznicowa uroczystość odbyła się w dniu 10 grudnia. Tego dnia nie było zajęć dydaktycznych a jedynie wychowawcze związane z powstaniem szkoły i nadaniem jej imienia Janusza Korczaka, przyjaciela dzieci i młodzieży.Najpierw w klasach odbywały się zajęcia, na których przygotowano plakaty informujące o naszym patronie szkoły, Januszu Korczaku. Następnie w trzech turach wiekowych dzieci mogły uczestniczyć w uroczystym apelu poświęconemu patronowi szkoły Januszowi Korczakowi.Program apelu przygotowała klasa VIIc wraz z wychowawcą Sławomirem Michalikiem.Oprawą plastyczną zajęła się pani Jolanta Zuchniak, a nad treściami muzycznymi czuwała pani Barbara Kotlarska.Program przypominał sylwetkę pisarza, pedagoga i przyjaciela dzieci. Przede wszystkim przypomniał nam znaną wszystkim książkę Król Maciuś Pierwszy. W roli Maciusia wystąpił Maciek Bober, który chciał poprawić los najmłodszych powołując sejm dziecięcy, bo przecież dzieci mają prawa i potrzeby tak jak inni, jak dorośli.Wydarzenia z powieści przeplatane były znanymi piosenkami Majki Jeżowskiej i Viki Gabor Superhero w wykonaniu Zuzanny Maszkiewicz i Weroniki Wielgosz. Zastosowano nawet efekty specjalne w postaci sercowych balonów i konfetti.Podczas ostatniego przedstawienia na salę wprowadzono sztandar i odśpiewano hymn. Wtedy też pojawili się na sali zaproszeni emerytowani nauczyciele, którzy po programie wspominali swoją pracę w nowoczesnej, jak na owe czasy, placówce. Pani Elżbieta Liszewska opowiadała jak wyglądała praca, jak wyposażone były klasy lekcyjne, jacy byli nauczyciele, jakie delegacje międzynarodowe przyjeżdżały w odwiedziny do wzorcowej szkoły, jak wyglądało jej otoczenie. Pracowaliśmy w placówce, dookoła której rosły zboża i łąki. Nie było tych budynków mieszkalnych, które dziś otaczają szkołę - wspominała.Głos zabrał również przewodniczący Rady Rodziców.Wspominał swoją naukę i podkreślił znaczenie szkoły dla tych, którzy opuścili ją wiele lat temu.Była to dla nas ciekawa lekcja historii. Mogliśmy się wiele dowiedzieć o naszej szkole i poznać dawnych nauczycieli, którzy są jej świadkami.