Nawigacja

O szkole

 

Tradycje "PIĄTKI"

Wychowanie w świadomości własnych korzeni, własnego kręgu kulturowego to niezwykle istotny element współczesnej pedagogiki, dlatego w „Piątce” - jak popularnie określa się Zespół Szkół nr 5 w naszym środowisku - pielęgnujemy tradycje, organizując szkolne uroczystości z okazji świąt i rocznic narodowych.

     
 Święto Szkoły    Pierwszy dzień wiosny

    

     Wychowanie w świadomości własnych korzeni, własnego kręgu kulturowego to niezwykle istotny element współczesnej pedagogiki, dlatego w „Piątce” - jak popularnie określa się Zespół Szkół nr 5 w naszym środowisku - pielęgnujemy tradycje, organizując szkolne uroczystości z okazji świąt i rocznic narodowych. Społeczność uczniowska gromadzi się na wspólnych apelach z okazji Święta Narodowego 11 listopada i 3 Maja, uczestniczymy w lokalnych obchodach rocznic 1 i 8 września oraz Dniach Garwolina. Młodzież przygotowuje montaże słowno - muzyczne z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy.

     Wypracowaliśmy własne, szkolne tradycje. 9 grudnia - w rocznicę nadania Szkole Podstawowej nr 5 imienia J. Korczaka - od wielu lat obchodzimy Święto Szkoły, poszerzając wiedzę o Patronie. Uczniowie z zapałem oddają się wesołej zabawie podczas wieczorków andrzejkowych, balów noworocznych, pierwszego dnia wiosny czy Międzynarodowego Dnia Dziecka. Tradycyjnie także organizujemy uroczystości ukończenia szkoły przez klasy 6 i 3 gimnazjum. Jesienią od kilku lat odbywają się sobotnie festyny rodzinne. Kontynuacją tematyki zdrowotnej i ekologicznej są apele i konkursy z okazji Dnia Ziemi oraz udział w akcjach Sprzątania Świata. Poszerzając wiedzę o współczesnej Europie - dniu dzisiejszym i historii - młodzież uczestniczy w Dniu Europejskim. W trosce o właściwy system wartości naszych uczniów przedstawiamy dzieciom i młodzieży piękne wzorce osobowe - postacie historyczne i współczesne. Okazją do tego typu działań jest Święto Szkoły i Dzień Papieski.

     7 grudnia 2007 roku to niezwykła uroczystość dla Zespołu Szkół nr 5 w Garwolinie. W tym dniu świętujemy 30 lat istnienia, Publicznemu Gimnajum nr 5 i Zespołowi Szkół nr 5 zostaje nadane imię Janusza Korczaka, a uwieńczeniem pracy dydaktyczno - wychowawczej jest otrzymanie sztandaru.

   
Apel poświęcony
Janowi Pawłowi II
   Dzień Matki    Dzień Dziecka

 

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Korczaka
  08-400 GARWOLIN
  ul. J. Korczaka 10
  e-mail: biuro@zs5garwolin.pl
  NIP: 826 10 44 561
 • (+25) 682 28 33
  lub 507 964 697