• O szkole

• Skrzynka zaufania

• Drodzy Uczniowie!

Do skrzynki zaufania możecie wysyłać swoje uwagi o tym, co dzieje się w szkole, o problemach, jakie są dla ważne lub trudne. Ta skrzynka to szansa na to, by w naszej szkole wszyscy czuli się bezpiecznie, by atmosfera w niej panująca służyła nauce i prawidłowemu rozwojowi każdego z Was. Dzięki Waszym wiadomościom i sygnałom przesyłanym do skrzynki możliwe będzie reagowanie przez nas „dorosłych” w sytuacjach kryzysowych, by zapewnić Wam niezbędną pomoc i wsparcie.

Dużym ułatwieniem będzie podanie nazwiska lub klasy, w której konieczna jest nasza pomoc, aby szybko i skutecznie działać i docierać do osób potrzebujących.

Drodzy Uczniowie piszcie:

• jeśli obawiacie się konkretnych zdarzeń lub uczniów,

• jeśli któremuś z Waszych kolegów lub koleżanek dzieje się krzywda,

• jeśli macie problem, który można rozwiązać bez waszego udziału,

• jeśli byliście świadkami czynów niezgodnych z prawem, a obawiacie się o tym zawiadomić osobiście,

• w każdym innym przypadku, kiedy czujecie, że powinniście zareagować lub potrzebujecie pomocy.

Nie przechodźcie obojętnie wobec zła, które dzieje się wokół Was!

Za pomocą skrzynki zaufania możecie również:

• wyrazić podziękowanie i inne ciepłe słowa członkom społeczności szkolnej,

• podzielić się spostrzeżeniami i uwagami dotyczącymi spraw szkolnych.

Pedagog szkolny - Alicja Paśnik

Psycholog szkolny - Izabela Tudek